Odpowiedz 
Zasilacz
12-12-2014, 19:28 17
Zasilacz
Ostatnio wylicytowałem w internecie konsolę Mustang 9015 razem z akcesoriami. Dostałem również do niej oryginalny zasilacz.

A oto jego parametry:
INPUT: AC 220V 50Hz 8W
OUTPUT: DC7-9V 500mA

Nie mam zasilacza do Atari 2600 jr. Ten od Mustanga ma takie samo wejście jakiego wymaga Atari.

Na oryginalnym zasilaczu Atari 2600 jr są takie parametry:
INPUT: AC 220V 50Hz 9W
OUTPUT: DC 9V 500mA

Czy mogę użyć zasilacza od Mustanga 9015 do Atari 2600jr? Czy raczej może się uszkodzić? Pytam, bo się na tym nie znam, a wydaje mi się, że zasilacz mógłby się nadawać, bo ma podobne parametry.

Wymienię bazarówki za bazarówki!

Więcej informacji tutaj:
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-12-2014, 19:41 15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2014 19:44 47 przez gararz.)
RE: Zasilacz
W zasadzie "outpout" jest ten sam, więc teoretycznie nie powinno się nic dziać. Ale sprzęt ma swoje lata więc różnie może być.

[img][/img]
12-12-2014, 20:37 11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2014 20:40 50 przez M'cin. Powód: Drobne poprawki)
Sprawdź polaryzację, inaczej spalisz konsolę.
Aha a ten mustang to jakiś klon, tak? Jeśli to wbudowany chiński zasilacz, to może nie być dobrym wyjściem, kiepska jakość wykonania może powodować różnicę pomiędzy deklarowanymi a faktycznymi parametrami :>
12-12-2014, 21:02 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2014 21:07 52 przez kocipopek. Powód: Drobne poprawki)
Nie jest to klon. Mustang to niemiecka firma. Wydali kilka konsol. A co do polaryzacji, to jak mam to sprawdzić?

EDIT: Co do oryginalności konsoli to jednak nie jestem pewny. Było kilka niemieckich firm, które wydały taką konsolę, więc może i jest to klon...

Więcej informacji tutaj:
12-12-2014, 22:56 15
Ok, znalazłem, co to ten mustang mniej więcej jest. Fajna sprawa :P Myślałem, że chiński famiklon, sorki za pomyłkę :>

Polaryzacja:
[Obrazek: 2167952500_1345833032.jpg]
na zdjęciu zasilacz z polaryzacją "z plusem w środku"

a Atari:
"zasilanie: (dokładnie do, które działa z XEP80) - DC 9V - środek +, zewnątrz - (na zasilaczu tak opisane), a w praktyce na końcówce wytku mamy PLUS, a bliżej kabla MINUS . Wtyk; mały jack mono - czyli ogólnodostępny standart. smile

źródło:
13-12-2014, 09:21 43
A jeśli zasilacz od Mustanga nie ma takiego oznaczenia, to jak to sprawdzić?

Więcej informacji tutaj:
13-12-2014, 17:29 43
Poszukać specyfikacji mustanga albo spytać na forach zagranicznych jakiegoś posiadacza. Analiza możliwości zasilacza wykracza poza moje kompetencje, nie znam się na elektryce ani elektronice.
14-12-2014, 12:58 27
Jeśli masz miernik, to wystarczy wetknąć "plus" do środka wtyczki a "minus" przytknąć od zewnątrz. Jak miernik pokaże napięcie na plusie (bez znaku "-"), to znaczy, że wewnątrz wtyczki masz plus.

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz