Wątek zamknięty 
Zasady rozgrywek
18-07-2013, 09:39 16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2014 21:59 47 przez Evil. Powód: Drobne poprawki)
Post: #1
Zasady rozgrywek
Krótko o rozgrywkach...

Polska Liga Pegasusowych Graczy (w skrócie PLPG), to pierwsze w kraju, nieoficjalne mistrzostwa wielbicieli gier z Pegasusa / Famicom / NES. Potyczki toczyć się będą na opisanych dalej zasadach. Sezon ligowy składa się z określonej liczby kolejek (zależnej od liczby uczestników) do momentu aż każdy rozegra "mecz" z każdym, bez rundy rewanżowej. Za zwycięstwo gracz otrzymuje 2 duże punkty, za remis 1, za porażkę 0. Oprócz "dużych punktów" będą też przyznawane tak zwane "punkty małe", oznaczane "+" (plusem) i "-" (minusem). Mały punkt dodatni otrzymuje osoba z najlepszym wynikiem w danej kolejce (jeśli będzie więcej niż jeden taki wynik, mały punkt nie zostanie przyznany), mały punkt ujemny otrzymuje osoba, która oddała walkower. Na koniec sezonu za każde trzy "plusy" będzie przyznawany jeden duży punkt, zaś za każde dwa "minusy" jeden duży punkt będzie zabierany (również jeśli uczestnik będzie miał zerowy dorobek punktowy - wówczas skończy z wynikiem poniżej zera). "Plusy" i "minusy" się nie równoważą (nie można za pomocą małego punktu dodatniego skasować tego ujemnego). Wprowadzenie małych punktów ma na celu wyróżnienie ciężko trenujących zawodników a także odróżnienie tych, którzy grają i przegrywają od tych, którzy olewają sprawę i oddają walkowery (osoba z zerowym dorobkiem, która grała, ale jej nie poszło, będzie na koniec sezonu wyżej od takiej, która ma zerowy dorobek i kilka walkowerów na koncie).

O kolejności w tabeli decydować będą zdobyte punkty, w przypadku jednakowej ich ilości u dwóch lub więcej graczy liczyć się będzie kolejno: bilans małych punktów (16 pkt. ++ > 16 pkt. + > 16 pkt. + - > 16 pkt. > 16 pkt. +--), liczba zwycięstw, jeśli i ta będzie jednakowa zawodnicy będą zajmować miejsca wspólnie. Jeśli na koniec sezonu dwóch lub więcej zawodników będzie zajmować tą samą pozycję (tyle samo punktów, jednakowy bilans małych punktów i ta sama liczba zwycięstw) zostanie rozegrana między nimi dogrywka (aż do skutku). Dogrywki będą rozgrywane jedynie w przypadku walki o miejsca na podium, lub ewentualnie w przyszłości miejsca zagrożone spadkiem / barażami. Zakładam, że w lidze wystąpić może maksymalnie 16 uczestników (w przypadku większej liczby zgłoszeń, w przyszłości może zostać utworzona druga i ewentualne kolejne ligi). Po zakończeniu sezonu będą przyjmowane zapisy do kolejnego.

Oprócz PLPG planowany jest także Puchar Polski Pegasusowych Graczy (PPPG), rozgrywany po sezonie ligowym, na zasadzie "przegrany odpada", w przypadku remisu grana będzie dogrywka "do skutku". Będą to rozgrywki otwarte dla wszystkich, zgłosić mogą się zarówno grający w lidze, jak i wszyscy inni chętni. Nie będzie ograniczeń w liczbie graczy - im więcej się zgłosi, tym więcej rund zostanie rozegranych, aż do finału, w którym zostaną dwie osoby a zwycięży jedna. :)

Technikalia...

W jaki sposób toczyć się będzie gra - gramy na pobranym z naszej strony (Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.) Jnes, grę pobieramy z linku w wątku z opisem konkurencji. Do końca każdej kolejki uczestnik ma obowiązek podesłania wyniku potwierdzonego filmikiem (w każdym innym wypadku - brak filmiku albo brak odzewu w ogóle - przeciwnikowi zostaje przyznany walkower). Jak prawidłowo nagrać filmik, w jakim formacie go wysłać i wszystkie inne szczegóły zostały wyjaśnione tutaj: Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Bardzo ważne jest żeby program i gry były pobrane z miejsc opisanych powyżej, inaczej będą problemy z odtworzeniem filmików przeze mnie a to się równa z walkowerem. Dozwolone jest ustawianie emulatora "pod siebie" w dowolny sposób - od zmiany rozdzielczości, wielkości okna, sterowania (jeśli ktoś woli grać na padzie, to niech gra). :P Super istotne! Jeśli ktoś decyduje się grać z wyłączonym dźwiękiem w emulatorze, musi o tym wspomnieć w treści maila, wystarczy napisać "nagrywane bez dźwięku". Jest to niezbędne, gdyż przy odtwarzaniu ja i m-o musimy mieć ustawione tak samo, żeby filmik się prawidłowo w całości wyświetlił!

Losowanie konkurencji i par w Pucharze Polski zostanie przeprowadzone przy użyciu losera - Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości