Odpowiedz 
Treasure Master
08-04-2014, 15:41 33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2014 11:20 34 przez PegazusMaster.)
Post: #1
Treasure Master
Gra, która jest nienawidzona przez 99,9% graczy za poziom trudności. Jest to skrzyżowanie gry przygodowej z zręcznościówką nieco kojarząca się z METROIDEM. Nie ma wg. mnie drugiej takiej gry na nesa z tak zaawansowaną interakcją i rozbudowaniem rozgrywki, a jednocześnie będącej zręcznościówką....no dobra jest jedna MISSION IMPOSSIBLE, ale tym razem ją pomijamy XD Elementy zręcznościowe w TM są spojone z zagadkami np: aby coś wysadzić trzeba zebrać bombę i przenieść ja w inny koniec planszy, buty pozwalają kopać wrogów, kolejne przedmioty dają inne możliwości I BYWAJĄ niezbędne do parcia na przód. To wszystko uatrakcyjnia rozgrywkę na każdym kroku. Przechodząc kolejne fragmenty plansz trzeba unikać, a także rozwalać wielu przeciwników. W 1szej planszy np: do walki dostaniemy buciory, a w drugim świecie pistolet (!) (Najpierw jednak musimy odnaleźć te przedmioty) W tym czasie musimy rozwiązywać zagadki - uruchamiać różne maszyny, używać odpowiednich przedmiotów. W grze otrzymamy również różnorakie pojazdy np: łódź podwodną. Całość jest tworzona na bazie poziomów, które są rozbudowane i wymagają kombinowania i niezwykłego refleksu. Każdy poziom to zupełnie inny świat. Większość z was polegnie na pierwszym świecie gry. Najwięksi hardkorowcy polegną na drugim świecie, którego akcja dzieje się w kosmosie, a dalej przejdą już same świry XD W tej grze trzeba szukać drogi przejścia dalej na małych obszarach podzielonych na fragmenty. Tu nie ma zasady parcia na przód. Trzeba myśleć. Uwielbiam tę grę. W tle gra genialna muzyka. Ścieżki dźwiękowej z tej gry słucham na sucho na winampie/foobarze2000 to jest arcydzieło muzyki stworzone przez geniusza. Rozgrywka potrafi uzależnić. Jeśli masz dobry refleks i kombinatorykę gra może cię uzależnić. Gorąco polecam.

P[Obrazek: sshot_TreasureMaster.png]
Świat 1

[Obrazek: bf4aaa3d911bf2f66989b16057032fb3.png]
Świat 2. Kosmos.

[Obrazek: hqdefault.jpg]
Polowanie na rekiny, a raczej na łódź podwodną XD

Zalety:
Koncepcja gry
Interakcja
Różnorodność przedmiotów i ich zastosowania
Urozmaicenia rozgrywki
Chory poziom trudności
Genialność
Brak monotonii rozgrywki
Genialna muzyka

Wady:
Nie dla graczy z przeciętnym skillem.
Gra dla hardkorowców z refleksem, stalowymi nerwami i wolą do kombinowania.
Gra, która może powodować wyrywanie włosów z głowy i natłok frustracji XD


Moja ocena zdecydowanie 14+/10


Na próbę ścieżka dźwiękowa np: MOON

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.


EKRAN TYTUŁOWY:
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Dla wanna-amigo:

GATUNEK GRY: Przygodówka-Zręcznościówka.

Odlot bomba z d.upy tromba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 15:50 40
Post: #2
RE: Treasure Master
Dobrze że się dowiedziałem co się w tej grze robi. Na diabła ta skala do 10 jak i tak dajesz większą ocenę? Nic się nie dowiedziałem o grze, tyle że jest najlepsza.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 15:53 48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2014 15:56 16 przez PegazusMaster.)
Post: #3
RE: Treasure Master
Robię to celowo, aby podkreślić, że dana gra jest arcydziełem wykraczającym poza wszelakie standardy. Spokojnie. Większość gier zasługuje dla mnie na dużo mniej niż 10.

Muszę więc wyraźnie dopisać, że gra jest skrzyżowaniem przygodówki z zręcznościówką jeśli nie wyraziłem się jasno. Dobrze zrobię to XD

Odlot bomba z d.upy tromba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 16:04 20
Post: #4
RE: Treasure Master
Coś mi mówi że się nie dogadamy. A muza pachnie srebnym serferem na kilometr.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 16:10 21
Post: #5
RE: Treasure Master
Heniek napisał(a):Większość gier zasługuje dla mnie na dużo mniej niż 10.


Twoje ostatnie posty pokazują co innego :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 16:12 44
Post: #6
RE: Treasure Master
@wanna-amigo - Muzyka w serferze jest również genialna. Dopisałem coś więcej na temat rozgrywki. Dodałem więcej screenów.

@M'cin: Cóż. Ostatnio obracam się w arcydziełach.

Odlot bomba z d.upy tromba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 17:32 56
Post: #7
RE: Treasure Master
Pod względem dźwiękowym i ogólnie pomysłu gra rzeczywiście świetna. Jednak nie "spuszczałbym sie" nad nią tak mocno, jakby to było nie wiadomo co, jakiś cud świata czy coś w ten deseń. Obiektywizm przedw wszystkim. Gierka mimo potencjału została schrzaniona bo czasami występują błędy w postaci zabierania żyć. A tego typu oszukiwanie jest dla mnie niewybaczalne..

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 18:02 04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2014 18:09 23 przez PegazusMaster.)
Post: #8
RE: Treasure Master
(08-04-2014 17:32 56)SebaSan1981 napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Pod względem dźwiękowym i ogólnie pomysłu gra rzeczywiście świetna. Jednak nie "spuszczałbym sie" nad nią tak mocno, jakby to było nie wiadomo co, jakiś cud świata czy coś w ten deseń. Obiektywizm przedw wszystkim. Gierka mimo potencjału została schrzaniona bo czasami występują błędy w postaci zabierania żyć. A tego typu oszukiwanie jest dla mnie niewybaczalne..

Ja spotkałem się z takimi błędami tylko na spiraconych kardridżach z bazaru w latach 90tych. Na emulatorze nie mam żadnych bugów.
Co do samej gry jak dla mnie jest cudem. Wybija się na tle wszystkich schematycznych zręcznościówek i na tle masy przygodówek, którym brakuje urozmaiceń. Ta gra to dla mnie taka bomba 2 gatunków w jednej grze. Można się tu na siłę uczepić braku wyraźnego rozwoju fabuły, a także grafiki, która nie jest mistrzostwem świata nesa jednak w tej grze najważniejsza jest przygoda w trakcie gry.
Zwiedzałem różne światy, walczyłem o przetrwanie, używałem tajemniczych przedmiotów, łamałem sobie głowę na zagadkach, brałem udział w wyzwaniach zręcznościowych, pływałem łodzią podwodną, podkładałem bomby, używałem różnych broni , psułem różne maszyny, wprawiałem je w ruch itd. itd. Jak dla mnie każda chwila rozgrywki w grze jest tak ciekawa i inna od pozostałych, że można dosłownie napisać o tym książkę XD

Odlot bomba z d.upy tromba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 21:35 22
Post: #9
RE: Treasure Master
Wypowiem się, miałem na carcie to i chętnie dorzuce coś od siebie.

Ja tej gry po prostu nie trawię, jako przygodówka się sprawdza, chociaż jak byłem mały to i tak był problem (pomijając poziom trudności) bo nie znałem wtedy na tyle angielskiego i zagadki były po prostu dla mnie wtedy nie do rozwiązania. System gry przypomina trochę stare przygodówki point and click, zbieramy przedmioty i zanosimy je w odpowiednie miejsca żeby ich użyć, ale dorzucony tutaj element arcade'owy w postaci walk z przeciwnikami utrudnia sprawę diametralnie, ja nawet pokuszę się o stwierdzenie że jest to nie do przejścia na konsoli. A jak już o wrogach mowa, no to łot de fak? :D Gąsienice z odpadającymi tyłkami? Ważki zrzucające cegły? Skaczące klauny robiące pajacyki? :D Z własnej gry znam tylko świat pierwszy, ale jakoś nie interesuje mnie co tam sie dalej dzieje i reszty wrogów nie znam :)

No i w ogóle, ta gra mnie po prostu nie zachwyca, kiedyś już nawet o tym wspominałem, że sama mapa jest po prostu koszmarna. O ile scrollowanie ekranu w lewo czy prawo jest jak w typowej platformówce, o tyle pokonywanie jej w pionie to prawdziwa mordęga, czasem skakanie po platformach w tej osi wkurzało mnie tak bardzo (zwłaszcza na platformy od razu zrzucające mnie na dół) że często po prostu kończyłem grę resetem.

A nie wspomniałem jeszcze ani trochę o naszym głównym bohaterze :D Według mnie on ma jakieś problemy ze sobą, jego ogólny imidż jest nieco prześmiewczy i zabawny, styl chodzenia i skakania, i przyznac muszę że jest troche za słaby w porównaniu z przeciwnikami. (cały czas obracam się w pierwszym etapie tylko) niestety, buty to trochę za mało żeby radzić sobie z wszystkimi przeciwnikami, tym bardziej że większość (albo i wszyscy nawet) potrafi nas krzywdzić na dystans.

No i chyba tyle, na pewno nie wszystko napisałem, dla mnie ta gra jest po prostu słaba i byłem zawiedziony kiedy ją odkryłem za młodu na jednym z cartów. Później pamiętam wymieniłem go na Godzillę 2, i w sumie nie żałuje, mimo że obie gry są przeciętne to w Godzille młóciłem naprawde długo :D

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 23:05 22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2014 23:12 29 przez PegazusMaster.)
Post: #10
RE: Treasure Master
Widzisz pograłeś sobie w to trochę, ale wykończył cię poziom trudności. xd

Jeśli chcesz podpowiedź do walki z robakami. Musisz je kopać po tyłkach. Kiedy kopniesz takiego w łeb od razu rozwalisz całość, ale ryzykujesz oberwanie strzału na front. Ta gra się robi lepsza im dłużej w nią się gra i znajduje kolejne rozwiązania. Ja na początku nienawidziłem gry. Po pewnym czasie wraz z postępami nie widziałem poza nią świata. Totalnie mnie wciągnęły te porąbane pomysły na przedmioty i zagadki, oraz zmieniająca się rozgrywka. Jak chcesz rozwalać te latające wysoko robactwo musisz naparzać z buta w cegły, które zrzucą ci na głowę, ale jakimś cudem je ominiesz i spadną na ziemię XD

Rekiny w 1 planszy są jeszcze trudniejsze. Rekin od razu rozwala gracza jednym uderzeniem XD Trzeba wyćwiczyć manewrowanie, oraz najlepiej natychmiastową eliminację ich z działka nim podpłyną.W tej grze trzeba rozpracować przeciwników, wtedy jest łatwiej.

Co do przygodówki point n click to częściowo trochę prawda, ale jest spora różnica. W tej grze przedmioty są interaktywne np: bomba jest do użytku wielokrotnego. Respawnuje się po każdym użyciu co pozwala wydobywać sekrety. W 1 poziomie można zdobyć m.innymi życie. Wiele przedmiotów pozwala wpływać na wiele rzeczy w czasie rzeczywistym np: broń, nożyce itd. W przygodówkach point n click wszystko jest takie nieruchome i statyczne, a w tej grze wszystko żyje i dzieje się w czasie rzeczywistym.

Ja właśnie sobie w to gram. Niezmiennie kocham tę gierkę <3 Nie potrafię zrozumieć osób, które nie dostrzegają geniuszu tego arcydzieła. Gra dająca mega satysfakcję i zaskakująca za każdą rozwiązaną zagadką/przeszkodą.

Odlot bomba z d.upy tromba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Little Nemo: The Dream Master Misiael 3 1,140 05-03-2018 13:38 55
Ostatni post: Cytryn
Wink Little Nemo: Dream Master Ruby 1 282 21-06-2017 19:35 48
Ostatni post: Evil
  Master Chu and The Drunkard Hu ferret 0 245 15-02-2016 22:31 08
Ostatni post: ferret

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości