Odpowiedz 
Znalezione Szukam kilka gier
24-02-2010, 16:40 41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2011 12:46 57 przez m-o-07.)
Post: #1
Szukam kilka gier
Przejrzałem wszystkie tematy w tym dziale i odnalazłem kilka nazw gier, ale nie wszystkich. Tak więc szukam kilka gierek w które oczywiście grałem baaardzo dawno temu tak wiec nie pamiętam ich nazw(szczerze mówiąc nawet nie zwracałem na nie zbytniej uwagi). A więc chodzi mi o takie gry:

1. Platformówka 2D. Pamiętam, że chodziło się, a raczej raczkowało się takim bobasem. Jego bronią była grzechotka, którą machał. Gdy uderzył nią jakiegoś przeciwnika/potworka(pamiętam, że to były m.in świnki) to taki potworek nadymał się jak balon i się unosił do góry. W międzyczasie można było na niego wskoczyć i przelecieć kawałek do góry. Gdy się dotknęło go od spodu, czy z boku, to efekt popchnięcia był podobny jak popchnięcia skorupy żółwia w Super Mario - można w ten sposób było zbijać innych przeciwników.
Pamiętam, że pierwsza plansza w tej grze to była istna ciastkolandia, były tory, herbatniki po których się chodziło jak po platformach(bo w sumie to były takie platformy). Pamiętam też że bossem na końcu pierwszej planszy była taka wielka różowa świnia podoba do świnki skarbonki.

2. Platformówka 2D. Bohaterem tej gry był taki przygarbiony(być może z plecakiem) gościu z biczem. Mógł oczywiście używać innych broni(jeśli się je zdobyło) ale zawsze dostępną i podstawową bronią był bicz, którym uderzał i zwalczał wrogów. Pamiętam też, jak tym biczem uderzało się w różne lampiony, świeczniki, latarnie, które się rozwalały i wypadały z nich jakieś rzeczy które się zdobywało, już nie pamiętam jakie to były rzeczy. Pamiętam jak na początku chodziło się w jakimś lesie gdzie zaraz wchodziło się do dużego budynku chyba będącego świątynia lub zamkiem.

3. Platformówka 2D. Podejrzewam że to może być poprzednia/następna cześć tej samej gry opisanej w punkcie 2. Bo bohater jest ten sam gostek z biczem! Tyle że w tej grze plansze były nieliniowe, do każdej można było wracać. W ogóle dzieliły się na takie wioski(był to jeden wielki budynek kilku piętrowy) oraz na tereny dzikie, gdzie byli przeciwnicy których trzeba było zabijać. W grze był podział na dzień i noc które następowały po sobie po jakimś okresie naszego czasu rzeczywistego(chyba po ok 5-10 minutach).
W tych wioskach(średniowiecznych) chodziło się przy takim wielkim budynku, gdzie spacerowali tam ludzie, których można było zaczepić i porozmawiać. Można było wchodzić do pomieszczeń gdzie był ktoś z kim też można było porozmawiać oraz handlować, był taki kapłan który napełniał zdrowie do pełna itp. W nocy zaś nie można było wchodzić do mieszkań i też było niebezpiecznie, nie było ludzi tylko jakieś upiory chodziły które trzeba było niszczyć. Pamiętam że jak się zabiło przeciwnika to wypadało z niego pół, lub całe serduszko które się zbierało i służyło(chyba) jako środek płatniczy.

4. Platformówka 2D. Chodziło się w niej takim chłopcem o czarnych włosach. Strzelało się takimi ognistymi pociskami. Ta gra też miała nieliniowy system plansz, bowiem wybierało się na takiej mapie(punkty złączone liniami) daną planszę a po przejściu jej było się na mapie dalej i można było wybrać kolejny etap, od danego etapu/miejsca na mapie można było wybrać jeden z dwóch, lub trzech etapów, zależności w jakim miejscu na mapie byłeś oraz ile kierunków(linii)
z niego odchodzi. Po wybraniu danego punktu na mapie przechodziło się do danej planszy. Tak więc chodziło się takim chłopcem, jako podstawowa broń były ogniste pociski lecące prosto które ten chłopak wystrzeliwał jakby z ręki. Stwory które się zabijało były różne. Na początku bo w początkowej planszy pamiętam takie rakiety lecące bardzo wolno w kierunku bohatera, gdy się w nie trafiło pociskiem, to one wielokrotnie wybuchały zanim się całkiem rozpadły wiec tuż po trafieniu w nie, nie było można ich dotknąć. Jeśli pionowe ściany miały zaokrąglone wypustki, to można się było po nich wspinać. Pamiętam nie jasno, że jak się zabiło jakiegoś stwora, to wypadały po nim jedno z (chyba) czterech rzeczy. Jedna z nich to taka żółta piramidka złożona z trzech leżących prostokącików, podejrzewał że to było złoto. Druga z rzeczy która pozostawała po zabitych wrogach, to takie jakby żółte rybie ości które prawdopodobnie służyły jako środek płatniczy. Trzecia rzecz to była jakaś czerwona. Nie pamiętam, ale chyba to mogło być serduszko które dodawało trochę zdrowia. Za te w/w środki płatnicze, można było kupić różne rzeczy, np. lepsze strzelanie(było chyba kilka rodzai broni), specjalnie buty(dzięki nim można było wyżej skakać oraz szybciej się poruszać), jetpack(do latania), sprzęt do nurkowania(bez niego, będąc pod wodą stopniowo traciło się zdrowie) oraz kilka innych rzeczy. Aby wejść do sklepu trzeba było go odnaleźć na określonej planszy, lub wezwać go(można było kupić możliwość wezwania sklepu), wtedy powoli spadał kołyszący się prostokąt z napisem "SHOP". Gdy się go dotknęło, to można było się momentalnie znaleźć w tym sklepie.
Pamiętam jeszcze, że jak się spadło w przepaść, to się "za karę" spadało do jakiejś ciemnej groty gdzie trza było iść albo w lewo albo w prawo aż dojdzie się do jakiegoś skalnego wejścia które w rzeczywistości było wyjściem. Jak się weszło, to wyszło z planszy na mapę, ale się tej planszy nie przeszło i albo trzeba jeszcze raz wybrać i przejść ten etap albo wybrać inny, w zależności w jakie miejsce na mapie chcemy się przemieszczać.

To tyle z gier które mi się przypomniały. Nie wiem czy uda się znaleźć tą grę wymienioną w punkcie 4, gdyż może być szczególnie trudna do skojarzenia...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2010, 17:32 36
Post: #2
RE: Szukam kilka gier
numer 2 i 3 to
któreś z tych:P
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

bardzo dobrze opisałeś gry i wyczerpująco, bardzo pomoże to szukać następnych:)
nr.1 coś kojarzę ale pomyśleć muszę w spokoju:P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2010, 18:06 41
Post: #3
RE: Szukam kilka gier
a czwóreczkę zobacz czy nie little samson.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2010, 18:21 15
Post: #4
RE: Szukam kilka gier
Pierwsza to Bio Miracle Bokutte Upa. Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

[img][/img]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2010, 18:39 16
Post: #5
RE: Szukam kilka gier
TAK! To właśnie o te gry mi chodziło, z wyjątkiem tej ostatniej - to nie jest little samson.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2010, 19:56 19
Post: #6
RE: Szukam kilka gier
Montezuma Revenge ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2010, 20:16 50
Post: #7
RE: Szukam kilka gier
Oj, raczej nie to... Tak wiedziałem że to będzie tytuł bardzo trudny do skojarzenia....

Właśnie przypomniało mi się, jakie było intro tuż po włączeniu tej gry...
Były takie obrazki zmieniające się po sobie oraz tekst pod obrazkami. Na obrazku było jak chłopak(ten główny bohater gry) wylegiwał się na plaży z jakąś dziewczyną o długich czarnych włosach. Po czym chłopak wstał i zaczął rozmawiać o czymś z tą dziewczyną(tekstów już na bank nie pamiętam, nawet nie czytałem). Dalej nie pamiętam nic z tego intra...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2010, 18:13 20
Post: #8
RE: Szukam kilka gier
Tak wiedziałem, że ta czwarta gra będzie baardzo trudna do odnalezienia. Zastanawiam się, czy w ogóle ta gra znajduje się w bazie gier na tym portalu... Cóż... szkoda że nikt jej nie kojarzy. :|
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2010, 18:16 36
Post: #9
RE: Szukam kilka gier
jeśli wyszła, to jest. Na stronie są wszystkie gry wydane do 2005 roku i kilka pojedynczych (samoróbek) wydanych później :P

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2010, 13:51 11
Post: #10
RE: Szukam kilka gier
Jakby co, odświeżam ten temacik. Przypominam iż tutaj chodzi o grę z pkt. 4 :)

Swoją drogą to ciekawe, jeśli chodzi o gry wydawane po 2000 roku a zwłaszcza o te samoróbki wydawane później...:P
Evil, znasz jakieś tytuły tego typu(zwłaszcza te z 2004-05 roku)? Z ciekawości zobaczę. ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
   Szukam nazwe gry carlo2322 4 216 27-01-2019 03:40 16
Ostatni post: carlo2322
  Szukam gry podobnej do Dragon Warrior Sebol1992 1 97 26-01-2019 11:58 13
Ostatni post: magdakowalska48@gmail.com
   Szukam gry z NES Kreciuch 2 251 24-12-2018 14:00 37
Ostatni post: Kreciuch

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości