Odpowiedz 
Superman
21-06-2013, 20:38 21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2013 07:51 44 przez PEGASUS. Powód: Drobne poprawki)
Post: #1
Superman
[Obrazek: 7c6m.jpg][Obrazek: 62ys.png]

Od światowej premiery - 14.06.2013 r. - "Człowieka ze stali" (Man of Steel) upłynął dokładnie tydzień, stąd też korzystając na rosnącej fali popularności nowego filmu, postanowiłem przybliżyć Wam pokrótce dobrze znaną wszystkim grę pt. Superman.

Superman to platformowa gra akcji, stworzona na podstawie komiksu o tytułowym superbohaterze. Została wydana na konsolę NES w 1988 roku przez firmę KEMCO. Gra w dużym stopniu opiera się na pierwszych dwóch filmowych częściach Supermana z lat 80. Jako ciekawostkę dodam, że wydana rok wcześniej na rynku japońskim "famicomowa" wersja posiada oficjalny motyw muzyczny tzw. "Superman Theme" (w ośmiobitowym stylu, oczywiście), który wykorzystano w obu filmach. Twórcy amerykańskiej odsłony postawili zaś na własną, oryginalną ścieżkę dźwiękową do tejże gry.

[Obrazek: p4e.png]

Rozpoczynamy grę jako Clark Kent w budynku, gdzie mieści się biuro prasowe Daily Planet. Celem gry jest ocalenie Metropolis przed nikczemnym Lex'em Luthorem i gangiem Zoda tj. Generał Zod, Ursa, Non - kryminalistów, których w przeszłości wypędzono z planety Krypton. Gra składa się z 5 poziomów, każdy z nich traktowany jest jako specyficzna misja. Aby stać się Supermanem, należy wejść do budki telefonicznej posiadając przynajmniej 33% wskaźnika życia. Gdy już opanujemy podstawowe funkcje motoryczne naszego bohatera, warto poświęcić chwilę na ogólnym zapoznaniu się z mapą. Jest to niezbędne, aby szybciej się przemieszczać i umożliwia nam wejście do miejsc, do których na piechotę nie wejdziemy, chociażby FREEDOM ISLAND. W tym celu wybieramy Select, wyświetlą się nam dostępne miejsca na mapie, które są oznaczone żółtym kółkiem. Korzystając z menu i wybierając opcję SUPER FLIGHT (pojawi się wtedy taka animowana cut-scenka z Supermanem przelatującym nad budynkami) możemy podróżować do wybranego przez nas miejsca. Po pokonaniu głównego bossa etapu, zaczynamy ponownie w siedzibie Daily Planet. Istnieją też inne środki komunikacji tj. metro, ale dostępne będzie ono dopiero od 2 misji, kiedy otrzymamy od kolegi Jimmy'ego bilet (przepustkę).

Pozostałe limitowane super moce Supermana to:
X-RAY Vision - możemy zobaczyć niewidzialnych przeciwników. 8)
Super Spin - możemy wejść pod ziemię w wyznaczonych do tego punktach (konieczne do ukończenia niektórych misji). :dance:
Heat Vision - atakujemy promieniami laseru. :zastrzelę:
Super Breath 1 - tej opcji używamy tylko do zwalczania płonących przeciwników. :diabeł:
Super Breath 2 - zamrażamy niektórych przeciwników :wstrząśnięty:

Nielimitowana super moc:
Super Hearing - słyszymy, wszystkich niewidzialnych przeciwników :dzwoń:

Super Moce możemy zwiększać i uzupełniać pokonując różnych przeciwników w budynkach czy też na ulicach. :zpięści: W grze wypadają też kryształy, jedne uzupełniają nam nasz wskaźnik życia (bezbarwne), zaś inne go nam odbierają (czerwone i zielone).

W trakcie rozgrywki pojawia się czasem, w prawym górnym rogu, komenda HELP! która oznacza, że musimy się udać natychmiast we wskazane miejsce aby pomóc komuś w potrzebie, dzięki czemu szybciej ukończymy naszą misję. Taktyka na bossów jest bardzo prosta... atakujcie na chama przy pełnym hp, naparzając ile sił wlezie, ciągle w klawisz ataku i liczcie na to, że to on zginie pierwszy. Ostatnia runda to prawdziwy hardkor, bo trzeba pokonać aż 3 bossów pod rząd na jednym wskaźniku życia. POWODZENIA! :uff:

[Obrazek: re16.png]
A tu przedstawiam usunięty screen z amerykańskiej wersji Superman, pojawiający się po ukończeniu każdej rundy.

Superman to gra wymagająca od gracza szybkiej reakcji na zaistniałe wydarzenia. Jak na grę akcji przystało głównym naszym zadaniem jest obijanie przeciwników i włóczenie się po mieście wędrując z budynku do budynku i czasami wchodząc do kanałów, aby odnaleźć głównego bossa. Brakowało mi w niej etapów charakterystycznych dla takiego superbohatera jakim jest Superman np. runda z lataniem mogłaby być całkiem fajna, a zamiast tego dostaliśmy walki powietrzne wykonywane z wyskoku. jupi m-o Graficznie wygląda dość dziwnie, przypomina mi gry ze składanek w których wcielamy się w małych, kwadratowych ludzików biegających po planszy, no ale to przecież Pegasus, więc co ja tam będę wybrzydzał. Elementy układanki nie sprawdzają się najczęściej w tego typu grach, ale trzeba przyznać, że ma to swój urok, przynajmniej mamy więcej czasu na rozgryzienie wszystkich wskazówek i nie ukończymy tej gry w pół godziny. ;)
Moim zdaniem Superman to może nie arcydzieło, ale wciąż bardziej grywalna, nieco skomplikowana gra aniżeli Action 52 czy inne tego typu produkcje w kolekcji NES / Famicom. Prawdziwym Supermanem wciąż jest wg mnie Sunman, ale ta gra to taki Superman z przymrużeniem oka. Nie wierzycie to zagrajcie w wersję japońską na Famicom i sami się przekonacie jak to jest naprawdę... ;)

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Moja ocena:
5.5/10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 10:31 14
Post: #2
RE: Superman
Cytat:A tu przedstawiam usunięty screen z amerykańskiej wersji Superman, pojawiający się po ukończeniu każdej rundy.
ten napis mi wcale na amerykański nie wyglada. I co oznacza?

Gram, więc jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 11:34 03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2013 11:37 42 przez PEGASUS.)
Post: #3
RE: Superman
Dobrze spostrzegłeś, 8) bo ta gra pierwotnie ukazała się w Japonii, stąd napisałem że usunięto ten screen w wersji amerykańskiej (US), która tak naprawdę jest tylko konwersją Famicoma na NES-a.

Słówko którego szukasz to スーパーマンだ (Sūpāmanda) It's Superman!

To jest pełny opis:

It's a Bird!!...It's a Plane!!...No... It's Superman!

Chodzi o pewien musical, który powstał do pewnego show z Supermanem.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej wpisz całą frazę i wstaw w Google ;)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 17:57 30
Post: #4
RE: Superman
Nie dzięki.

Gram, więc jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-06-2013, 17:30 46
Post: #5
RE: Superman
TA GRA to niegrywalny syf. Pozbyłem się śmiecia bardzo szybko. Mało tu jakiegokolwiek sensu. Idziemy sobie ulicą i nagle chcą nas zabijać wszyscy przechodnie. To nie ma nic wspólnego z komiksem i filmem. Tu nie ma przynajmniej sensownych questów do wykonania.

Odlot bomba z d.upy tromba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-06-2013, 22:44 06
Post: #6
RE: Superman
Poza tym główny bohater i ogólnie wszystkie postacie wyglądają tragicznie. Jak już sie pokusili o wstawienie w logo tytułowym porządnie wyglądającego superbohatera to niech dadzą pograć takim samym lub podobnym a nie jakimś ciotowatym dziecinnym kurduplem. Ta gra to pomyłka i jakaś nieudana parodia SuperMana. Szkoda na nią czasu bo nie jest ani ciekawa ani wciągajaca ani grywalna. Taka typowa gra do zaproponowania do pogrania nielubianemu koledze (jak to w jednym z odcinków powiedział James Video Game Nerd).

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2013, 09:34 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2013 09:34 35 przez ksysio1. Powód: Drobne poprawki)
Post: #7
RE: Superman
Ta gra jest żałosna ! Miałem ją kiedyś na Pegazusie . W wieku 8 lat nie wiedziałem nawet jak wyjść poza pierwsze drzwi. W ogolę nie wiem o co chodzi w tej grze !

When injustice becomes law, resistance becomes duty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2013, 10:32 53
Post: #8
RE: Superman
też ją mialem jak miałem 8 lat i wiedzialem jak wyjsć poza drzwi i inne takie. Praktyka czyni mistrza.

Gram, więc jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2013, 06:42 25
Post: #9
RE: Superman
Heniek napisał(a):Pozbyłem się śmiecia bardzo szybko
lepiej powiedz mi skąd jąwziąłeś. Chciałęm to na własne oczy zobaczyć

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2014, 17:48 03
Post: #10
RE: Superman
Jak patrzę na tą grę, to mi się płakać chce, że taki niegrywalny crap ujrzał światło dzienne...
Toż to Sunsoft też pracował nad swoim Superman'em, i nie wypuścił go na widok publiczny. Nie wiadomo, dlaczego. Ale dziś możemy zagrać w jego prototyp o nazwie Sunman.
I wiecie co? PROTOTYP Sunsoft'u jest lepszy od tego "Super"man'a, w którego grać mogliśmy. To tyle mojego komentarza na temat tej gry.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości