Odpowiedz 
Składanka ASDER 20 in 1
22-07-2013, 09:27 47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2014 22:03 22 przez damiano4444-92. Powód: Drobne poprawki)
Post: #1
Składanka ASDER 20 in 1
Jak już napisałem w wątku o niedocenianych grach, myślę, że wyjątkowe gierki, które możemy spotkać na tej składance są dobrze grywalne, mają ciekawe melodie i nienajgorszą grafikę, więc ASDER 20 in 1 zasługuje moim zdaniem na oddzielny temat.
W temacie o najlepszych wytwórniach gier na NES opisałem te gry najlepiej jak potrafiłem, pozwolę więc sobie "przepisać" te opisy metodą Kopipejsta.
W ogóle ta składanka podobno została wydana jedynie w Stanach Zjednoczonych, a do Polski trafiła z czarnego rynku rosyjskiego - w każdym razie jaką drogę przebyła, zanim trafiła do mojego domu - nie wiem.
Ale jak już do mnie trafiła, stała się moim ulubionym kartridżem - inne gry poszły w odstawkę i grałem przez większość czasu w gry z niej właśnie.
A szczególnie przypodobałem sobie dwie gry: Skate Boy (za młodu mówiłem na tę grę po prostu "deskorolkarz" - gra polega na przejechaniu deskorolkarzem trasy tak, by zmieścić się w limicie czasowym) i Go Benny (latało się pszczółką i zabijało wrogów wystrzeliwanymi żądłami, pod koniec każdej rundy był boss). Poza tym lubiłem jeszcze JP Ronny (gra się w nią podobnie jak w Door Door) i specyficzne czołgi o nazwie Tanks, oraz Dream Fighter - gierka w stylu Mortal Kombat, poza tym Benico (młotkiem zbijasz wrogów) - gra podobna do Don Doko Don.
Na ASDER 20 in 1 znajduje się też 6 gier z wydanej rok wcześniej składanki Caltron 6 in 1 (Caltron wydał swoją składankę w 1992 roku, a ASDER w 1993):
bardzo trudny Balloon Monster (strzelanie do baniek mydlanych spadających z góry, by je rozbić na jak najmniejsze), Adam And Eve (gra podobna do Balloon Fight, ale w przeciwieństwie do tej gry ma muzyczkę, a ponadto ma lepszą grafikę. Najlepiej się w nią gra na dwie osoby), Magic Carpet (Alladyn lata na dywanie i strzela naraz jedną strzałą lub kilkoma - maksymalnie pięcioma - strzałami), logiczny Porter (podobny do Sokoban'a), Bookyman (podobny do Pacman'a) i Cosmos Cop (strzelanie w Kosmosie robotem z widokiem zza jego pleców).
O składance ASDER 20 in 1 można poczytać tutaj: Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
, a o składance Caltron 6 in 1 tutaj: Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Reszta gier na składance ASDERa nie porwała mnie, ale ma ładną grafikę i gdy się bardzo nudzi, można w nie zagrać.
Znalazłem godzinny filmik na youtube, prezentujący gry z tej składanki: Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości