Odpowiedz 
Rpg Maker 2003 (Pozwala tworzyć m.innymi gry w stylu nes NIE tylko rpg)
17-03-2010, 18:50 06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2010 15:07 19 przez PegazusMaster.)
Rpg Maker 2003 (Pozwala tworzyć m.innymi gry w stylu nes NIE tylko rpg)
Istnieje program, który służy do tworzenia gier rpg nazywa się rpgmaker. Najbardziej sensowną na dzisiejsze czasy opcją jest używanie rpgmakera 2k3 szczególnie jeśli chcemy tworzyć gry w stylu nesowym. Program obsługuje rozdziałkę 320x240 oraz wyświetla, obraz z częstotliwością 60hz co pozwala tworzyć bardzo szybkie gry. Polecam ten program ponieważ ma więcej możliwości niż jego poprzednik (więcej możliwości wpływu na zmienne itp.), oraz do tego programu powstają nowe rozszerzenia nieoficjalne, które zwiększają jego możliwości za pomocą języka rozszerzania możliwości aplikacji LUA. Przykładowe możliwości - obsługa całej klawiatury (możliwość tworzenia kombosów, gry w parę osób przy jednej klawiaturze), obsługa myszki, obsługa muzyki modułowej, tworzenie i kopiowanie obiektów (event scripts) i wiele innych łącznie z pracą nad możliwością tworzenia gier MMORPG. Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Przykładowe gry tworzone w tym programie.

Generica RPG na grafikach z DRAGON QUESTA na NESA.
Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Burning Grail: Postapokaliptyczna gra akcji/rpg w klimatach filmu Mad Max 2.

Gromada: Postapokaliptyczna gra JRPG stworzona przez naszego rodaka.

8bit Quest (GRA mojego autorstwa)
Gra zręcznościowa w stylu GB, NES ostro rozwinięty pomysł PAC-Mana skrzyżowany z Dragon Quest ?

Remake Battle City z NESA: Gra zręcznościowa.

Blurred Line: Przez fanów gier w stylu jrpg uważana za największe arcydzieło fabularne:

Komnata: Gra stworzona wzorując się na pierwszych grach rpg jakie powstały (na papierze)

Tale Of Exile:
Klasyczne polskie JRPG, które jest rozwijane od wielu lat. Piękna Grafika w stylu 16 bitowym tworzona w dużej mierze ręcznie przez samego autora (!)

Manga Carta: Gra karciana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2010, 18:58 30
RE: Rpg Maker 2003 (Pozwala tworzyć m.innymi gry w stylu nes NIE tylko rpg)
Dwa pytanka:

1. Da się przy pomocy tego programu tworzyć typowe platformówki z widokiem z boku?

2. A stworzyłeś już coś ciekawego?:P

[img][/img]
17-03-2010, 19:11 02
kiedyś się w to troszkę bawiłem, jednak nic nie przetrwało do dnia dzisiejszego:P
Da się chyba jak się pokombinuje zrobić grę w rzucie izometrycznym, ot co.
Ogólnie zrobić porządną gre jest cholernie trudno, cała zabawa z triggerami, przełącznikami i różnymi skryptami potrafi człowieka dobić;p

mi juz wszelakie rpg robione w rpg makerze po prostu się przejadły i póki co wątpię by się to zmieniło
17-03-2010, 19:11 38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2010 21:20 14 przez PegazusMaster.)
1Platformówki z widokiem z boku w rm to już wyższa szkoła jazdy no ale teoretycznie da się. Osobiście jednak nie widuje takich gierek w tym programie.

2Na pytanie czy stworzyłem już coś odpowiadam tak. Oto link do mojej gry.

Potak RPG maker służy do gier wszelakich gdyby tak nie było nie siedział, bym w nim :F No wiadomo, że trudno zrobić coś dobrego i to bardzo, ale w tym cały sęk. Ja obecnie robię chodzonego SHMUPA :F
Polecam obczaj tę grę. To jest POKEMON THE EVIL INSIDE 2 czyli chodzona strzelanina, w której strzelamy do wiadomo czego. na załączonym linku są screeny z gry. Masa broni do kupienia, różnych gier i bonusów, boosów. Ciekawe poziomy, misje i fabuła, scenki itd.
Link do gry jest też na podanej stronie.

Niektóre gry mogą wymagać plików RTP czyli podstaowych grafik programów. W tym celu najlepiej zainstalować rtp z rpgmakera 2000 rpt addon do rpgmakera 2000, oraz samego rpgmakera 2003 wtedy wszystkie gry zrobione w tych programach będą działać. Akurat w wypadku mojej gry powinna działać bez RTP.
RTP do rpgmakera 2000: Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
RPG MAKER 2003: Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

W internecie są również polskie wersje tych programów :F
Odpowiedz