Odpowiedz 
Rockin' Kats
26-09-2010, 10:25 55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2012 19:33 12 przez Evil.)
Post: #1
Rockin' Kats
[Obrazek: kats0000.png] [Obrazek: kats0001.png]
Kolejna udana platformówka, która pozostaje w pamięci na dłużej. Wcielamy się w niebieskiego kota o imieniu Willy i standardowo musimy uratować swoją dziewczynę.

Gra do najłatwiejszych nie należy, składa się ona z pięciu światów, każdy dzieli się na kilka etapów, w ostatnim rzecz jasna czeka na nas "końcowy". Naszą bronią jest rękawica, niszczymy nią przeciwników, zawieszamy się na platformach i skaczemy na niej, jednak ten element nie jest taki prosty jak w Duck Tales. Oprócz tego jest tutaj sklepik, a w nim za zdobyte pieniądze możemy kupować różne gadżety. Bossowie są trudni z tego względu, że musimy w nich trafić sporą ilość razy, w piątej rundzie mamy prawdziwe wyzwanie, bo walczymy z nimi jeszcze raz, więc warto zbierać dodatkowe życia. Muzyka jest ok, nie jest ciągle taka sama i za to należy się plus. Ocena: 8-/10.

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

[Obrazek: a9ddd376cd78dab3.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2012, 19:20 29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2012 10:17 29 przez zxcv.)
Post: #2
RE: Rockin' Kats
Moim zdaniem to bardzo dobra gra. To że jest dość trudna działa tylko na jej korzyść. Dobrym rozwiązaniem są też, obok sklepu, rundy bonusowe dzięki którym możemy zdobyć więcej pieniędzy lub dodatkową szansę. Ciekawe jest, że na ostatnim poziomie można wybrać którędy chcemy pójść i to, że po pierwszym pokonaniu ostatniego bossa walczymy z nim jeszcze raz. Było to dla mnie dość zaskakujące. Wcześniej chyba nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Zdecydowanie jest to gra, którą mogę polecić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2012, 19:30 47
Post: #3
RE: Rockin' Kats
Ale w recenzji, to pojechałeś z grafiką na 10. :P Jak na grę z 92 roku, to jest wręcz koszmarna. Animacja postaci, kolory, w ogóle wygląd wszystkiego w tej grze jest moim zdaniem na poziomie produkcji amatorskiej. Nawet do takich średniaków, jak choćby Wacky Races, jest jej bardzo bardzo daleko. :P

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2012, 19:38 38
Post: #4
RE: Rockin' Kats
Myślę że taka grafika pasuje do klimatu gry i mimo tego że według ciebie jest koszmarna jakoś nie odrzucała mnie gdy ją uruchomiłem. Po prostu jest tu kilka plansz z ciekawymi widokami, duża liczba dobrze wyglądających przeciwników (choć niektórzy różnią się tylko kolorem) i niezła animacja końcowa. Właśnie za to dałem 10/10, ale to kwestia gustu. Jednym może podobać się bardziej, a innym mniej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2013, 12:01 52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2013 12:02 41 przez PegazusMaster. Powód: Drobne poprawki)
Post: #5
RE: Rockin' Kats
Gra jest rewelacyjna, bo daje multum możliwości walki. Łapanie doniczek i innych rzeczy, które do nas lecą i oddawanie ich przeciwnikom daje masę radochy. Podstawowa rękawica służy nam za broń z pełnym obrotem, ale i chwytak, a także coś w rodzaju odbijaka. Przecież pod względem sprzętu do używania i frajdy jaką daje to na pegazusa mistrzostwo świata.


Wady - Gra zdaje się mieć chwilami psychodelicznie zrobione etapy i przeciwników XD Ciężki temat XD Jako całokształt z racji frajdy jaką daje ta gra i podstawowych ruchów kota i przydatności ich w etapach ogólnie jest to cukierkowa gra, w której będziesz chciał łazić po tych etapach i bawić się wypróbowując możliwości zyskanych specjalności - bawić się z wywalonym jęzorem na wierzchu z wrażenia.

Ogólnie psychodeliczna gra z kotem swojego czasu bardzo mnie uzależniła i przeszedłem parę-naście razy dopiero potem mi się znudziła.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2014, 17:00 37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2014 21:55 27 przez ferret.)
Post: #6
RE: Rockin' Kats
Udana gra, sądzę, że grafika jest bardzo dobra, może nie na 100% punktacji, ale na piątkę w sprawdzianowej skali ocen. Mam takie zdanie, ponieważ, podobnie jak w sztuce, malarstwie, są różne style i nurty, a ta gra reprezentowała swój własny, szczególny rodzaj przedstawiania grafiki. Był on prosty, kreskówkowy, może animacje trochę toporne były, ale taki był urok tej gry. Nie znam innych gier Atlus, ten rodzaj grafiki utożsamiam z tą konkretną grą.
Lubiłam oglądać, jak brat gra, na krótko wypożyczyliśmy tę grę, udało się przejść pod rząd trzy rundy, rundę z sępem natomiast oddzielnie, uznaliśmy, że gra zaliczona jako gra, którą się przeszło, jednak zupełnie zapomnieliśmy, że jest piąty poziom, do odtajnienia po przejściu poprzednich. Była to pierwsza gra, na której mi zależało, żeby ją znaleźć na komputer, ale nie wiedziałam, jak się za to zabrać i nie znałam tytułu, po jakimś czasie jednak trafiłam na nią przypadkiem. Ciekawe jest huśtanie się na rękawicy, ale trudne w stosowaniu, trochę też w bonusie można się pogubić. Najbardziej podobały mi się miejskie, zaściankowe i gangsterskie klimaty oraz zmyślne zaprojektowanie większości wrogów (oprócz różowych karzełków). Tym bardziej, że miasto było zasiedlone przez mieszkańców będących zwierzakami, a w dawnych czasach gierki ze zwierzakami bardziej się przyjmowały niż jakiekolwiek inne. Teraz pozostaje pooglądać gierkę i pozazdrościć twórcom fantazji w projektowaniu bossów i rund.
Ed. Sprawdziłam i faktycznie, styl grafiki i animacji w Rockin Kats jest wyróżniający, Atlus zrobiło też gry Friday the 13th i Wacky Races (między innymi), ale te wydają mi się bardziej przeciętne od tej strony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2016, 14:29 06
Post: #7
RE: Rockin' Kats
Nie pamiętam skąd to wymyśliłem, ale od zawsze na tą grę mówiłem "kotki".
Rockin'Kats przypomina mi także Felix the Cat, dlatego że też chodzimy kotem, który musi uwolnić kotkę i możemy strzelać pięścią. Tak ogólnie to gra nawet fajna, można dokupywać różne rzeczy, ma niezłe dźwięki i klimat:P. Za to jest dość trudna. Dam jej 6/10.
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2016, 16:03 24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2016 18:22 35 przez PegazusMaster. Powód: Drobne poprawki)
Post: #8
RE: Rockin' Kats
Jeśli mam się bawić w oceny to wg. mnie spokojnie na 8+/10 Jedyne co tutaj kuleje to miejscami grafika - przeciwników i etapów, która jest miejscami mocno dziwaczna i jakby nie robiona na trzeźwo - co jest w sumie jej jedyną wadą, ale ogólnie w ogóle to nie przeszkadza tak naprawdę - może jedynie na dłuższą metę (na kolejne przejścia - nie być specjalnie atrakcyjne) ogólnie grafa jak dla mnie jeśli jej uwzględnić schludność i skromność zasługuje w większości na jakieś 5-8/10 - a miejscami wręcz straszy wylewającym się z niej brakiem pomysłu i straszy na poziomie grafiki na 3/10 . Gdyby nie dziwaczna i miejscami mało spójna grafika ocena byłaby wyższa. Zrozumcie ta gra jest rewelacyjna, a jej rewelacyjność polega na multum możliwości jakie daje rękawica i kolejno odkrywane specjalności. Ciężko się od tego oderwać na ile sposobów gra daje wykorzystanie rękawicy w różnych sytuacjach.


Nie znam gry na nesa, w której masz aż tyle możliwości związanych z bazowymi skillami/przedmiotami. Ja ukończyłem grę naście razy i dopiero kiedy znudziły mi się już wszelakie odkryte skille - gra nie zachęcała mnie do zbyt częstych powrotów - na co się złożyło też parę innych czynników jak np: niespecjalnie rewelacyjne etapy gry czy dziwaczność wizualna, ale ogólnie gwarantuje dobrą jazdę.


Widzę, że cytujesz Felix the Cat. Moim zdaniem jedyne podobieństwo między grami to kot z pięścią - Felix jest inną grą. Rockin Cats bardziej stawia na nieustanne wykorzystywanie rękawicy na różne sposoby. Felix bardziej mi się kojarzy z platformerami w stylu Mario czy Adventure Island.


[img]Obrazek usunąłem, bo zamiast obrazka pojawiały się ciągi napisów[/img]


Za pomocą rękawicy możesz np: łapać się niektórych obiektów i obracać się dookoła ich osi lub np: podbijać się do góry jak Sknerus za pomocą laski w Duck Tales.
Jeśli lecą w ciebie jakieś przedmioty i przytrzymasz atak - postać wystawia rękawicę do łapania piłki baseballowej i łapie te przedmioty, a gracz może nimi rzucać we wroga.
Granie w baseballa doniczkami ? To jest coś XD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2018, 15:49 19
Post: #9
RE: Rockin' Kats
Fajna gra. Chodzimy niebieskim kotem (niebieski to nienaturalny kolor dla kota), strzelamy z rękawicy w przeciwników, możemy też z niej rzucać trzymane przedmioty. Racja Pegazusmaster, w Felix the Cat pięścią nie można łapać przedmiotów, ani za jej pomocą się czegoś złapać. Ta z Rockin Cats ma więcej możliwości.

Grafika 7/10
Dźwięki i muzyka 6/10
Grywalność 6/10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości