Odpowiedz 
Rocketeer
11-07-2013, 17:15 28
Post: #1
Rocketeer
Wielu graczy napewno kojarzy grę z superbohaterem noszącym rakietowy plecak. Jest to jedna z pierwszych gier na pegasusa w jakie miałem okazję grać i pomyślałem że conieco o niej napiszę, tym bardziej że wzmianki o Rocketeer jeszcze nie było.

Rocketeer to gra zręcznościowa, niektórymi rozwiązaniami podobna do gier z serii Robocop. Ma bardzo ciekawą fabułę umieszczoną w latach mniej więcej 40-tych ubiegłego wieku. Poznać to można po zabudowie leveli, pojazdach a już najbardziej po kostiumie głównego bohatera. Rewelacyjnie wyglądają wszystkie animowane wstawki przed rozpoczęciem gry, aż miło coś takiego oglądać na poczciwym nesie/pegasusie.
[Obrazek: RocketeerTheU0000.png][Obrazek: RocketeerTheU0001.png][Obrazek: RocketeerTheU0002.png]
Nasz hero jakby nie wyglądał - to dzielny chłop i ma do wyboru (zmiana selectem) niezły arsenał broni począwszy od piąchy, poprzez pistolet, karabin, granaty, na bazooce kończąc. Ponadto bardzo przydatny jest latający plecak (o ile się zbierze paliwo). Nie brakuje walających się tu i tam bonusów, czasem wypadających też z ubitych wrogów. Gra jest na wskroś zręcznościowa i wymaga niezwykłego momentami refleksu. Niektórzy przeciwnicy złośliwie wyskakują z jednego miejsca jeden za drugim co czasem utrudnia bardzo grę. Bossowie zaś to już zupelnie inna bajka i spotkanie z każdym z nich jest niezwykłym przeżyciem (lub nieprzeżyciem).
 W Rocketeer twórcy postawili na realizm i podarowli głównemu bohaterowi jedno życie. Na szczęście jest też mozliwość kontynuowania gry oraz dostęp do poszczególnych chapterów za pomocy passwordów. Graficznie tytuł ten prezentuje się solidnie (wstawki pomiędzy levelami zwłaszcza). Nuta nienajgorsza i raczej niedrażniąca.
[Obrazek: RocketeerTheU0004.png][Obrazek: RocketeerTheU0005.png][Obrazek: RocketeerTheU0003.png]
Jeśli zaś chodzi o grywalność to każdy ma swoje zdanie. Mi ta gra wydaje się nieco drętwa, sterowanie dziwne i mało intuicyjne (koleś ma sporą bezwładność i może dlatego). Spotkania z bossami mogą się skończyć bardzo szybko i boleśnie jeśli gracz nie nauczy się unikać ich ataków i torów wystrzeliwanych pocisków. Rocketeer do łatwych gier z pewnością nie należy co stanowi z niego łakomy kąsek dla bardziej wymagających graczy.

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 17:47 15
Post: #2
RE: Rocketeer
Nie czaję o co chodzi w tej grze ! Jest jakaś dziwna. Może to dlatego że zrobiła tą grę firma BanDai (Ci od Frankenstein Return of the Monster). Dźwiękowo też nie jest za ciekawie !

When injustice becomes law, resistance becomes duty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 18:49 08
Post: #3
RE: Rocketeer
Gra nie jest najgorsza. Dziwnie się walczy z bossami. 3 ścieżki powtarzające się przez większość gry. Ratunkiem dla tej gry są chyba fabuła i poziom trudności.

Zranione serce w każdej mądrości doszukuje się ostrza noża.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości