Odpowiedz 
Robocco Wars
07-12-2014, 20:26 39
Post: #1
Robocco Wars
Robocco Wars to kolorowa gra Taito. Brzmi niebezpiecznie, a mimo to to łagodna gierka. Jest to gra, w której występuje charakterystyczny robot ciuchcia.
[Obrazek: 29lcmrb.png][Obrazek: 34s2uqv.png][Obrazek: ifwdue.png]
:P Pociąg zazdrosny o Pendolino :P Zimowa sceneria :P Buty świętego Mikołaja

Gra jest o pojazdach mechanicznych, co i rusz zmienia się środek transportu (może nie aż tak, co rundę). Rund, przynajmniej dla mnie, jest dużo. W grafice widać wyraźne kontrasty w elementach tła i atakujących przedmiotach. Zdarzają się stworzenia, ale najczęściej trzeba pokonywać mechaniczne rzeczy.
Czasem można ujrzeć w tłach, a już na pewno częściej w maszynach różne wyrazy twarzy, co sprowadza grę na tory produkcji przeznaczonych dla młodszych graczy. Może się spodoba fanom Aut (Cars) lub Samolotów (Planes). W grze można nawet spotkać panią samolot.
Poziom trudności jest niski, pewnie po to, żeby początkującym graczom, którzy często jednocześnie są młodszymi i/lub słabszymi graczami, udało się przejść grę. Głosem przemawiającym za łatwością gry jest wolne przesuwanie się ekranu w częściach typu shump. Graczy nienależących do wcześniej wspomnianej grupy taka cecha gry może się nie spodobać.
Radość natomiast sprawia powiększanie co i rusz paska energii. Niestety, po kontynuacji ma się podstawowe 3 serca z powrotem, zatem najrozsądniej byłoby przejść grę na jednej kontynuacji, bo potem będzie walka z metrem (!) i będzie problem. Ja miałam tę przyjemność grać na nieskończonych życiach - można było zdobywać nowe, a nie można było stracić żadnego.
Problemy typu spowolnienia, bo za dużo wrogów i pocisków zdarzały się dopiero pod koniec gry. Główni wrogowie to wrogowie o łatwym do rozpracowania schemacie ataków i manewrów.
W grę gra się dość spokojnie, dopiero pod koniec gry trzeba nauczyć się "nagłych ruchów". Grę można uznać za za łatwą lub relaksującą - zależy kto czego oczekuje. Problemy w nie tylko końcowych rundach to ślizgający się ruch pojazdu-pociągu i związane z tym najczęściej spadanie w dół. Każda runda ma swoją nazwę. Muzyka, podobnie jak gra, jest łagodna, coś jakby fletowa, łatwa w odbiorze.
Radzę zapoznać się z tą grą graczom, którzy nie chcą niczego udowadniać i są skłonni dać szansę, by były wybrane do zagrania, łatwiejszym grom, a nawet takim, które próbują prosto w oczy powiedzieć, że są dla dzieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2014, 21:09 03
Post: #2
RE: Robocco Wars
Troszkę dziecinna i za mało skomplikowana ale do grania się nadaje. Grafika w porządku, podobało mi się najbardziej że co etap zmieniamy rodzaj pojazdu którym kierujemy w grze. Poza tym krótko żywotna gra.

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 20:34 25
Post: #3
RE: Robocco Wars
Oczy mnie bola jak w to gram. (1 plansza)

Gram, więc jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości