Odpowiedz 
Retrostalgia
15-09-2013, 18:34 25
Post: #1
Retrostalgia
Witajcie,

Od dłuższego czasu rozmyślałem nad stworzeniem kanału poświęconego w całości szeroko rozumianym grom retro.
Jako że dotarł do mnie zamówiony sprzęt zacząłem w tym kierunku działać i tak oto został wrzucony odcinek zerowy youtubowego "programu" internetowego.

Aktualnie na kanale znajdują się dwa odcinki i dwa zeszłe streamy na które serdecznie zapraszam ponieważ są zawsze zapowiedziane i można pograć/porozmawiać ;)

Platformy zaliczające się do Retrostalgii:
A2600 i jego następcy
Famicom/NES
Turbografx-16/PCEngine
Sega Master System
Sega Genesis
Gameboy/Color/Advance
SNES
PSX
Dreamcast
NEO-GEO
CPS1/2/3
N64
PC

W zamyśleniu mają być to recenzje wraz z ciekawostkami a jak wyjdzie? Zobaczymy.

Zdaję sobie sprawę że moja wiedza jest spora ale na pewno mniejsza od niektórych siedzących sporo dłużej w temacie dlatego też wszelka pomoc i wsparcie bardzo mile widziane.
Nie chcę popełnić błędów które przekłamią cały film typu Famicom i NES to zupełnie inne konsole, więc mam nadzieję że gdy będę potrzebował wsparcia to zostanie mi udzielone ;]Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2013, 20:26 53
Post: #2
RE: Retrostalgia
Fajnie. O ile większość takich dzieł jest chwilową zajawką userów, które pomijam ze względu na jakość, to tu bez przymusu, ba, z zadowoleniem, obejrzałem 2gi odcinek :> Wyraźnie i ciekawie mówisz, bez Iwony czy innej ściery,żarty niewymuszone, a materiał ciekaw Rozwijaj ten pomysł, a nuż coś z tego wyjdzie.
Co do błędów, w odcinku 0 masz większą głośność mowy, co uprzyjemnia słuchanie. trochę Ci się fragmenty AI powtarzają w filmiku (oryginalny materiał zawsze ciekawszy). I, na miłość boską, moje ulubione: co za subiektywna ocena. Słyszałeś o obiektywnej? :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2013, 20:30 12
Post: #3
RE: Retrostalgia
szkoda że tych konsol jest tak okropnie mało. ZX spectrum, commodore, mówi Ci to coś?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2013, 20:44 04
Post: #4
RE: Retrostalgia
(15-09-2013 20:26 53)Mcin napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.I, na miłość boską, moje ulubione: co za subiektywna ocena. Słyszałeś o obiektywnej? :P

Słyszałem, jednak ciężko dać tutaj obiektywną ocenę jeżeli do wielu gier podchodzi się z sentymentem ;) Nie jestem recenzentem, który zrecenzował tyle tytułów że spokojnie może oceniać jaka gra faktycznie jest. Oceniam wyłącznie według własnych upodobań więc chyba trzeba będzie rzucać komunikat na początku każdego odcinka aby nie było niedomówień :D

M'cin napisał(a):Co do błędów, w odcinku 0 masz większą głośność mowy, co uprzyjemnia słuchanie.

Postaram się to dostosować w przyszłym odcinku ;]

M'cin napisał(a):trochę Ci się fragmenty AI powtarzają w filmiku

Mógłbyś podać timecode do momentów które się powtarzają? Wydaje mi się że jest tylko jedna taka scena w Battletoads ale może faktycznie gdzieś są powtórki.

wanna-amigo napisał(a):szkoda że tych konsol jest tak okropnie mało. ZX spectrum, commodore, mówi Ci to coś?

Jasne że mówi mi to coś. Tyle że z Commodorem miałem małą styczność a ZX Spectrum na żywo nawet na oczy nie widziałem. Co oczywiście nie znaczy że gry z tych konsol się nie pojawią. Kanał dopiero się rozwija a gier nie zabraknie.


Dzięki wielkie za opinie. Szczerze mówiąc krytyka jest przeze mnie bardziej doceniana bo dzięki temu mogę poprawić swoje błędy i starać się aby były lepsze ;) Mam nadzieję że kilku z was zostanie na dłużej i sypnie od czasu do czasu pomocną radą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2013, 21:06 55
Post: #5
RE: Retrostalgia
Nocturne napisał(a):Słyszałem, jednak ciężko dać tutaj obiektywną ocenę jeżeli do wielu gier podchodzi się z sentymentem ;) Nie jestem recenzentem, który zrecenzował tyle tytułów że spokojnie może oceniać jaka gra faktycznie jest. Oceniam wyłącznie według własnych upodobań więc chyba trzeba będzie rzucać komunikat na początku każdego odcinka aby nie było niedomówień :D
Albo autoszydera tak szczera, że niemożliwa, albo naprawdę wierzysz w to, co napisałeś. spać mi to nie da :>
Nocturne napisał(a):Mógłbyś podać timecode do momentów które się powtarzają? Wydaje mi się że jest tylko jedna taka scena w Battletoads ale może faktycznie gdzieś są powtórki.
W filmiku Adventure Island masz od ~4 minuty powtórki gameplayu z początku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2013, 21:13 23
Post: #6
RE: Retrostalgia
M'cin napisał(a):Albo autoszydera tak szczera, że niemożliwa, albo naprawdę wierzysz w to, co napisałeś. spać mi to nie da :>

No i teraz ja zgłupiałem bo nie rozumiem czemu niemożliwa. Po prostu nie mogę być w pełni obiektywny jeżeli robię coś na czym się tak naprawdę nie znam i robię to dla zabawy ;D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2013, 21:40 44
Post: #7
RE: Retrostalgia
Lol chodzi mi od początku o moje ulubione twierdzenie, że ocena jest zawsze subiektywna, a obiektywne są fakty :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2013, 21:23 12
Post: #8
RE: Retrostalgia
Naprawdę kawał dobrej roboty. Oprócz wspomnianego wyraźnego mówienia i żartów dodam, że całkiem niezłe obeznanie w temacie masz :P i chociaż nie za bardzo jestem zgrany z konsolami innych niż NES czy GameBoy (szalony wachlarz), to masz ode mnie suba i rozwijaj się pan w najlepsze :)

a i taka jedna prośba - jakby dało radę ciekawostki trochę wyraźniejsze. Trochę to takie wymaganie, ale oglądając na telefonie naprawdę trudno się wczytać w to, co tam jest napisane :)

Istnieje gatunek antylop, potrafiących skakać wyżej niż przeciętny dom. Wynika to z faktu ich mocnych mięśni nóg oraz tego, że przeciętne domy nie potrafią skakać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2013, 21:03 21
Post: #9
RE: Retrostalgia
Obejrzałem materiał dotyczący Adventure Island. Oglądało się to niezwykle przyjemnie, jednak zauważyłem pewien dosyć istotny błąd. Jeśli chcemy użyć opcji kontynuacji wystarczy wcisnąć którykolwiek_przycisk_na_d-padzie + start. I nie musimy wcale czekać na ekran startowy. Działa to również podczas wyświetlania napisu "Game Over" ;). Swoją drogą sam odkryłem, jeszcze na konsoli, zarówno istnienie tego jajka, jak i możliwość kontynuacji, ale za dzieciaka nie byłem w stanie połączyć ze sobą tych dwóch faktów :P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2013, 13:49 32
Post: #10
RE: Retrostalgia
Pojawił się odcinek 3 ;] Zapraszam do oglądania:Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości