Odpowiedz 
Rambo
17-04-2011, 16:35 15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2011 16:41 09 przez Defender.)
Post: #1
Rambo
Postanowiłem zabrać się za klasyka. Gra Rambo.
Czuć klimacik filmu rambo 2. Dialogi, wstawki informacyjne to podkreślają i sama lokacja gry - zaczynamy w wojskowej bazie i rozmawiamy z generałem zaraz po zakończeniu filmu RAMBO 1. Muzyka i dźwięki i wygląd postaci jest charakterystycznie oddany. Rambo wygląda jak Rambo. Zaskakuje klimat już w samej bazie. Sama rozgrywka początkowo jest w stylu SON SON czyli walczymy i zdobywamy doświadczenie. Pojawił się pewien problem z przeciwnikami. W pierwszych lokacjach walczy się z dziwnymi zwierzakami i latającymi czaszkami, które trochę są niestrawne, ale wiadomo dla fanów filmu to jest bariera do przejścia skoro po etapach ze zwierzętami ma zacząć się prawdziwa wojna. Zresztą myślę, że jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, że rambo będąc w dżungli był narażony na tego typu zagrożenia (nie licząc czaszek) Jak na razie gra prezentuje się dobrze i oczekują na rychłą strzelaniną po zwierzęcych podróżach. Gra jest pomimo tych początkowych dziwnych przeciwników o tyle ciekawa, że podróżując nie byle na przód, ale po całkiem rozgałęzionych miejscówkach rozmawiamy z postaciami z filmu i robimy zadania, których w filmie nie było. Jeśli mam ocenić wrażenia z tych paru minut grania to jak na razie 7/10 (ocena trochę niższa przez miejscami fantazyjne potwory jak latające czaszki, które nie powinny mieć tu za bardzo miejsca) Jeśli ktoś uwielbia film na pewno doceni grę, która wg. recki się rozkręca od pojawienia się żołnierzy i nie walczymy już z zwierzakami.

Kiedyś zupełnie nie potrafiłem ruszyć z miejsca gdyż wszystkie napisy były po japońsku i nie wiedziałem dokładnie co mam zrobić. Od razu więc podpowiem, że w miejscach oznaczonych literą i strzałką można iść wgłąb planszy. s - oznacza south (południe)
Wracam do gry gra ma w sobie coś hipnotyzujacegoo. Nie mogę się doczekać wspomnianej w recenzji walki z żołnierzami.

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 12:56 34
Post: #2
RE: Rambo
Mnie tam nie przeszkadzało, że wrogami były zwierzęta. Wręcz przeciwnie - była w filmie sytuacja, gdy bohater natrafił na szczury - i z tą sceną kojarzy mi się ta grupa przeciwników. Podobno gra ma przypominać The Legend of Zelda 2 i wiele elementów z tego tytułu powielać, jednak i mimo tego gra Rambo mi odpowiada. Odbieganie rozgrywki od fabuły filmu też mi nie przeszkadza, warto dać coś od siebie i nie ściśle się wzorować na czyimś pomyśle, albo wręcz go zabierać i wstawiać do swojego wytworu. Pasuje mi, że gra i jej rundy są tak jakby mapą, trzeba znaleźć właściwą drogę i uważać, by się nie zgubić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości