Odpowiedz 
Pyramid
05-02-2013, 11:41 35
Post: #1
Pyramid
Ostatnio błąkam się po listach gier, testując dowolne pozycje. Czasami znajdę gniota. Czasami dobrą grę. A czasami znajdę...

Nie, chwila. Inaczej. Mój jedyny kumpel, z którym utrzymuję normalne relację Pegasusowe, przy partyjce co-op tetrisa powiedział: chciałbym zobaczyć jak gra w tetrisa ten, kto nigdy nie widział tej gry na oczy. Łatwiej znaleźć kogoś, kto Coli nie pił. Ale przecież są różne rodzaje tetrisa. Tetris- tetris, tetris- magic jewelry, tetris- doctor mario. A teraz uwaga. Wyobraź sobie zwykłego tetrisa. Już? To wyobraź sobie, że ukradli Ci klocki, i dali całkiem nowe. Z jedną różnicą.

One nie są kwadratowe.

Dobra, tyle szumu o nic:-P. Zmierzam do sedna. W Pyramidzie z 1990 roku mamy różne, trójkątne klocki, co narzuca nie tylko inną taktykę ( nie da się układać tak, aby zostawić dziurę na "długiego", bo takiego nie ma), a przede wszystkim o wiele więcej wyobraźni. Mamy jakąś bombę, niszczącą pare klocków, ale to tam...

Co najważniejsze, ta gra jest hypermegagiganygga trudna, jak się nie ma wyobraźni. I się nie skupi. A wyjść z błędu jest trudno. Trochę jest mało rodzajów klocków (5), tak, wiem że w tetrisie jest 6, ale te tutaj są inne. Gra jest idealna żeby się poczuć jak "ten-co-nie-grał-nigdy". Howgh. Nawet muzyczka się zmienia. Tylko nie ten straszny Sfinks z tła.

Gra jest fajna, szkoda że nie ma takich rozwiązań jak Tetris ( 2 player, vs i co-op, jasna punktacja, handicap. Kilka utworów). Ale jest ok. Dobry wybór, poleca Ewa Wachowicz.
Ocena: 4.325/7.844
A taka prawdziwa:
8.5/10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2013, 03:07 48
Post: #2
RE: Pyramid
Szukając czegoś na odmóżdżenie zupełnie przypadkiem trafiłam na Pyramid. Ot kolejny Tetris, pomyślałam. Włączam, wszystko ładnie pięknie, dopóki nie zobaczę trójkątnych klocków. Postanowiłam że nie poddam się tak łatwo. Gra wciągnęła mnie na bite 2,5 godziny. I zgadzam się z wanna-amigo, przede wszystkim koncentracja. Każdy ruch trzeba dokładnie przemyśleć. Bez pośpiechu.
Robert Makłowicz również poleca.

kto bogatemu zabroni
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2013, 11:31 13
Post: #3
RE: Pyramid
Grałem parę razy w Pyramid i powiem dla odmiany, że produkcją nie jestem zachwycony. Najważniejsze, co mnie w tej grze irytowało, to odwrócony trójkąt. Jeśli położymy trójkąt "do góry nogami", zablokuje on nam dojście do pustego obszaru pod nim, co w konsekwencji zablokuje możliwość skasowania linii. Ponieważ gra była wyprodukowana przez (jeśli dobrze pamiętam) Sachen, twór wypuszczający własne, nielicencjonowane pozycje, uznałem że to jest błąd uniemożliwiający zbyt długą grę. Nie dotrwałem do momentu, gdzie jesteśmy obdarowywani bombami, dlatego odniosłem wrażenie, że gra nie jest dokończona. Do tego taka przyćmiona, "brudna" grafika i smętna muzyka, odstraszyła mnie bardzo szybko. Anna Maria Wesołkowska uznaje, że gra jest winna słabej oceny 3/10.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2013, 11:54 29
Post: #4
RE: Pyramid
od początku mamy 5 bomb. Co do blokowania się, o to niesamowicie łatwo. A wystarczy mieć miejce dla niego, ot cała strategia. Grafa zgodzę się, paskudna. Ale... A co ja ją będe bronił, paskudna i tyle.
Jeszcze słówko o tym blokowaniu się. W Tetrise z każdego bagna dało się wyjść. Tutaj focus jest niezbędny, bo błąd może kosztować za dużo. Gdyby nie bomby, to skandowałbym z innymi. Ale są bomby. Jest to jednak gra do której ciężko się przełamać. Idealne na męskie spotkania.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2013, 18:48 48
Post: #5
RE: Pyramid
Nie przesadzałbym bym tak z tym poziomem poziomem trudności, nie odbiega specjalnie mocno od Tetrisa. W grę wchodzi tu kwestia ogrania - wiadomo, że jak ktoś grał dużo w tradycyjną wersję, to po prostu jest w nią dobry. A tutaj potrzeba trochę czasu na przestawienie się na odmienny mechanizm rozgrywki, stąd na początku ma się wrażenie, że jest dużo trudniej. Przede wszystkim Pyramid blado wypada pod względem wykonania (oprawa audiowizualna i tryby rozgrywki) w porównaniu do Tetrisa i to jest główny powód dla którego trudno się przekonać do tej gry. Gierka w którą można pograć dla urozmaicenia, ale tyłka nie urywa.

[img][/img]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2014, 12:36 16
Post: #6
RE: Pyramid
Ej, co wy chcecie od oprawy audiowizualnej? :P Grafika jest jak dla mnie przynajmniej dobra, wszystko płynne i wyraźne, nawet wybuch bomb wygląda bardzo fajnie. Muzyka podczas gry jest jeszcze lepsza, fajna melodyjka, ni to smutna, ni wesoła. Co do samej gry, to po kilku partiach... dalej nie mogę ułożyć zbyt wiele. Ogarnięcie poszczególnych segmentów jest znacznie trudniejsze niż w tetrisie, i nie mogę się zgodzić, że to tylko kwestia ogrania. Tutaj elementy są różne i różniste pod względem kształtów oraz wielkości. No i do tego dochodzi możliwość zablokowania się w pewnym momencie i bez bomby ani rusz. Gra jest bardzo fajna, 8+/10.

Istnieje gatunek antylop, potrafiących skakać wyżej niż przeciętny dom. Wynika to z faktu ich mocnych mięśni nóg oraz tego, że przeciętne domy nie potrafią skakać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2017, 18:08 01
Post: #7
RE: Pyramid
Muzyka ma dźwięki trochę jak wyładowania prądu momentami. Przy jednej można wpaść w trans. Ciekawie było uczyć się tej gry. Te kształty i jedyna nadzieja w bombie, która niejednokrotnie wprowadza nieuporządkowanie, chaos, entropia i te procesy. Dużo logiki i myślenia o przyszłości. Ekran początkowy początkowo może być trudny do zaakceptowania, tym bardziej przy niekażdorazowym załączaniu się gry. Co tu dużo pisać - liczą się chęci, czy ktoś decyduje się grać, czy nie, i na jak długo. Znajome wyłączanie gry zaraz po włączeniu. Też przede wszystkim koncentracja i właśnie myślenie w przód. Mogę życzyć razem z Zenonem Martyniukiem i Marylą Rodowicz udanego grania, motywacji i otwartego umysłu względem grania w tę grę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości