Odpowiedz 
Pixel Heaven 2015
14-04-2013, 23:49 23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2015 22:03 46 przez M'cin. Powód: Drobne poprawki)
Pixel Heaven 2015
W połowie czerwca w Centralnym Domu Kultury w Warszawie odbędzie się pierwsza w tym kraju tak duża impreza dla fanów gier, konsol i komputerów retro. W programie możliwość pogrania na wielu rodzajach sprzętu 8 i 16 bitowego, konkursy, koncerty, pokazy dem technologicznych spotkania z tuzami branży i parę innych ciekawych rzeczy. Najniższa cena wstępu wynosi 25 zł. Więcej na stronie, o tu:
Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Wiem, ze pojawi się parę osób z "konkurencyjnych" stron o tematyce pegasusowej, ja też zaklepałem już sobie wejściówkę. A czy wy zarezerwowaliście już sobie bilety? Gotowi na spotkanie w tak sprzyjających okolicznościach przyrody? ;)

Pixel Heaven 2K14:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2013, 06:05 21
RE: Pixel Heaven 2013
Coś jakby konwent, czy coś. Chyba jest to jedyna rzecz której nie lubię bardziej od koncertów. I jeszcze za to płacić. Wolę pograć na starym terminatorze z garstką znajomych. Ale jeśli będę miał czas, i dużo Was tam będzie, to chyba zaszczycę wszystkich swoją obecnością:-P

Pierwszy raz? A coś tą nazwę kojarzę...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-06-2013, 21:31 04
No to więc wszem i wobem mogę oznajmić, że Pixel Heaven 2K13 się odbył i generalnie się udał, aż ciężko było wrócić do rzeczywistości :> Na początku szło powoli, były problemy techniczne, masa komputerów "omgalecoztymsięrobi", ale jak się zaczęły konkursy, prelekcje, złapało się kontakt z paroma osobami a chłopakom z Emu-Nesa udało się przezwyciężyć problem z niesprawnymi monitorami i poszedł w ruch Pegaz poczułem, że jestem w odpowiednim miejscu o właściwym czasie :> Do tego bardzo fajne koncerty 8-bitowej muzy i noc z demo sceną gdzie do końca nie dotrwałem (nawet nie do 1/4 chyba), ale i tak zrobiła na mnie wrażenie, pomimo ze nigdy się tym nie interesiłem. Z rozstawionego sprzętu upodobałem sobie bardzo Vectrexa oraz C128 z Arniem, mamy też fana grania w szachy z faksem, no i nie należy zapomnieć, jak fajny w multi był niemiecki klon Ponga :>
Wydanych piniędzów nie żal. Pewne problemy organizacyjne i chroniczny brak tlenu (a do tego mroźna zima i haluny z niedożywienia) nie zepsują ogólnego wrażenia. Polecam za rok.
Na koniec zagadka, kto jest kim. Mnie znacie, ale pozostałych strzałów jestem ciekaw :>
[Obrazek: vlWp4Q6.jpg]
kto nie był, niech żałuje :>
PS Gałganie wszystko powiem Twojej matce :P
16-06-2013, 22:03 20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2013 22:06 10 przez dudek.)
"Ej, ja w domu nie mam wanny" :D

Warto dodać, że Dudek w większości gier nie jest jakimś wymagającym przeciwnikiem i dla wielu byłby tylko workiem treningowym, ale pograć zawsze może. :> Szkoda, że na tej całej imprezce nie było tyle konsoli związanych z tematyką naszego forum, co tych wszystkich Atari czy Commodore, ale jakoś daliśmy radę. A, no i piwo mogło być tańsze, ale to szczegół. :P
Mam nadzieję, że wybaczycie mi moją nieobecność wczoraj wieczorem i dzisiaj rano, ale wynikało to (trochę :P) z przyczyn ode mnie niezależnych :>
16-06-2013, 22:16 23
"Aha, rzucić kogoś skrzynią w łeb, zupełnie bez przemocy" :>
Ale nie wybaczę Ci tego posta. Wiele osób nie wiedziało, że jesteś, chciałem się śmiać w głos i szydzić z ich nieporadnego zgadywania, ech :P Ale i tak najtrudniejsze przed nimi :>
17-06-2013, 00:09 08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2013 00:09 08 przez wanna-amigo. Powód: Drobne poprawki)
I tak niemiecki darkwing duck wymiata, podobnie jak sok na dworcu:-D Dudek, gra była fajna, pozatym jak w Chip i Dale'u mnie spychałeś:-P i Nasz dumny reprezentant Ćmin 2 miejsce w Galadze zajął, pokazaliśmy klasę. Organizacja była lipna, tlenu mało, Pegasus jeden, ale okupacja była twarda, mimo to niemal każdego klasyka zaliczyliśmy. Mi tylko z Prince of Persia nie wyszło. Co by tu rzec więcej, no jak chłopaki napiszę zdanie które tylko my zrozumiemy: jadąca babka na rowerze to halucynacje z zimna:-P
Ps: Ćmin sam nie wie kto jest na zdjęciu, liczy na Waszą pomoc:-P
01-03-2014, 22:03 47
RE: Pixel Heaven 2K14
Słuchajcie retro gracze, forumowi siostry i bracia! W dniach 31 maja- 1 czerwca odbędzie się kolejna edycja największej w Polsce imprezy o starym giercowaniu, czyli PIXEL HEAVEN 2K14! Całość odbywa się w Warszawie, blisko centrum, więc dojechać powinno się dać z każdego miejsca. Jeśli chodzi o czekające atrakcje... najlepiej po prostu powiedzieć, co było rok temu. Zaczynając od możliwości zobaczenia forumowych mordek na żywo, i to nie tylko tych stąd, albowiem pojawili się internauci z fansajtów zajmujących się chyba wszystkimi maszynkami 8 i 16-bitowymi, wolontariusze Muzeum historii komputerów i informatyki czy członkowie Stowarzyszenia miłośników historii informatyki. Byli też rzecz jasna ludzie, którzy po prostu przychodzili przypomnieć sobie stare czasy, czy z drugiej strony, zatrudnieni w branży growej. Można było pograć na wystawionych sprzętach, prawdziwych klasykach czy też takich, o których w Polsce mało kto wie, że pozwolę sobie wymienić różnych modeli komputery Commodore, Atari, Amiga, Acorn, Schneider, BBC Microsystems, Elwro, Faks z zaprogramowanymi szachami, konsole NES, SNES, Mega Drive, Amiga CD32 czy Vectrex. W piwnicy można było zobaczyć prezentację polskich twórców gier Indie, niektóre były naprawdę ciekawe, jak King Arthur's Gold od Michała Marcinkowskiego, autora "Soldata". Na scenie głównej odbywały się różnego rodzaju prelekcje z twórcami i dziennikarzami z tamtych lat, czy też historykami growymi, którzy na wieczór ustąpili miejsca AY Riders i Nielogicznemu, serwującym koncerty chiptunowe na Spectrum z chipem AY i Game Boyu, a na noc została prezentacja kilkudziesięciu dem technologicznych z różnych systemów, od komputerów z trybem graficznym "text only" po najmocarniejsze PeCety. Były też oczywiście konkursy, w tym możliwość zagrania w kapsle na profesjonalnym torze od Red Bulla. Tyle emocji, że jedna głowa nie pomieści, a w tym roku ma być ciekawie, bo dojdzie m. in. wystawa starych komiksów.

Zachęciłem? To fajnie :P Druga sprawa jest taka, że przyszedł nam do głowy pomysł zorganizowania własnego stanowiska na PH 2K14. Wstępnie mielibyśmy do dyspozycji jeden telewizor, Pegasusy, Commodore 64 z kartridżami i Playstation z możliwością rozszerzenia więcej telewizorów czy o kolejne eksponaty, jak klon Atari 2600 czy Mega Drive'a, grywalne, albo tylko dla ozdoby, jak nie zadziałają :> I generalnie liczymy na jeszcze więcej! Myślę, że jest to jak najzupełniej realne do wykonania, szczególnie, że sami organizatorzy zachęcają do wpadania z własnym sprzętem grającym, a inni z powodzeniem rozstawiali swoje graty pod sztandarem tej czy innej strony. Wstępnie skontaktuje się z panem kierownikiem tego szoł, co z tego wyjdzie, to się zobaczy, generalnie zachęcam każdego do zwożenia co kto ma i pomocy w zbudowaniu naszej szopki, albo chociaż do samej obecności i uczestnictwie w tym weekendowym szaleństwie. Na razie zamierzam być ja, Jaro, wanna z lubą i Dudek, ale im nas więcej, tym będzie weselej. Kto się boi może to potraktować jako wstęp do zlotu i terenowy test, czy da się patrzeć na nasze krzywe mordy ;P Od siebie szczerze polecam, bo to naprawdę mega sposób na spędzenie weekendu, a i do bankructwa nikogo nie doprowadzi.

To co, do zobaczenia w maju? :P
01-03-2014, 22:53 29
Właśnie pisz tamtemu o naszym stanowisku, ja 2 telewizora szukam:-P
03-03-2014, 01:12 16
Napisałem, ba, dostałem nawet odpowiedź, wstępna zgoda jest :P Co istotne, musimy mieć własne ekrany, inaczej większość konsol poleży odłogiem. Na razie dysponujemy dwoma telewizorami :>

Aha i jeszcze raz zachęcam do przybycia i uczestnictwa, to tylko weekend, a zabawy co nie miara ;)
03-03-2014, 10:13 29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2014 10:13 29 przez wanna-amigo. Powód: Drobne poprawki)
Rozumiem że to w nowym lokalu? Byłeś tam?

Jeden, ten mały tv biorę napewno. Ten duży może też, kanałów nie łapie ale tak to spoko. No i Monika ma mały jak mój, też raczej będzie.
Odpowiedz