Odpowiedz 
Pegausus IQ-502 dziwne paski i brak dźwięku.
07-11-2014, 13:45 30
Pegausus IQ-502 dziwne paski i brak dźwięku.
Na początku chciałbym się przywitać :)
Mój problem wygląda następująco. Posiadam oryginalnego Pegasusa IQ-502 oraz jakąś podróbkę-> Terminator Ending-MAN BS-500AS.

1. Kwestia dotyczy orygialnego Pegasusa. Konsola jako tako działa. Ale są 2 problemy. Na ekranie są widoczne dziwne pionowe paski, dodatkowo nie ma dźwięku. Próbowałem podłączenia zarówno antenowego jak i porzez Chinche.
Tak to mniej więcej wygląda:
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Da radę jakoś go odratować? Szkoda mi tej konsoli, bo coraz częściej można kupić taką oryginalną za przyzwoitą cenę.

2. Druga kwestia dotyczyczy tego "terminatora" :)
Konsolka działa sprawnie, zarówno dźwięk jak i video jak na kabel antenowy są w miarę ok.
Problem tkwi w tym, że nie chcę w ogóle działać przez chinch. W czym może być problem? Wydaję mi się, że podłączam poprawnie, gdyż Pegazus działa jak należy na tym kablu, a Terminator nie.
Na TV pojawia się jedynie brak sygnału. O co chodzi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2014, 00:53 10
RE: Pegausus IQ-502 dziwne paski i brak dźwięku.
2: Może muszisz podłączyć chinch przed startem konsoli.
Może musisz podłączyć do gniazda mono zamiast audio. W TV mogą być 2 lub 3 gniazda chinch, jeśli masz 3, wybierz "to drugie" dla audio, jeśli dwa, tylko przejściówka na eurozłącze może coś zadziałać. Może luty są kopnięte, i trzeba terminatora rozkręcić.
1: Podaj parametry zasilacza. Może za słaby.
Może coś wewnątrz. napisz, czy masz zdjętą plombę, jeśli zależy Ci na jak najwyższej wartości konsoli na allegro, jest to ważna sprawa.
Może inny kanał AV / Source w TV musisz wybrać.
Z rzeczy oczywistych dodam jeszcze, że konsoli szukasz przez antenę poprzez skanowanie kanałów a nie kanały AV.
A i podaj jaki to telewizor, niektóre nowe ze starymi konsolami czasem nie współpracują.
09-11-2014, 14:58 32
1. Sądzę, że to uszkodzony CHR ROM w konsoli (układ graficzny). Jeśli jest to wersja konsoli oparta na jednym układzie, a nie na osobnych "kościach" (układach scalonych), to już tego nie naprawisz. Ewentualnie uszkodzone są ścieżki, na których pracuje CHR ROM, tez nic z tym nie zrobisz - są one zbyt cienkie, żeby je poprawiać.
12-11-2014, 22:15 28
Chyba kolega Verteks ma rację, to prawdopodobnie ukł. graficzny. Niestety -> jest on w jednym "glucie", więc chyba nic z tego już nie będzie. :(
Odpowiedz