Odpowiedz 
Pegasus MT-777DX.
21-06-2019, 11:15 47
Pegasus MT-777DX.
Siemanko , mam problem , dawno nie odpalałem mojego staruszka , a teraz naszła mnie chęć aby pograć sobie , ale problem leży w wejściu rf gdyż nie chodzi , pamiętam , że kiedyś musiałem kręcić kablem aby obraz nie śnieżył , a teraz z nowym telewizorem nawet nie chce go wyszukać , podłączałem nawet pod przejściówkę euro z kablami AUDIO/VIDEO i też nie odnajduje na żadnym AV , może ktoś wie jak to naprawić , o ile się da , z góry dziękuję za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2019, 11:23 10
RE: Pegasus MT-777DX.
od początku:
Jaki masz TV? nowe telewizory LCD mogą nie "łapać" sygnału z Pegasusa.

Sprawdzałeś te kable na innym sprzęcie? Może to one są niesprawne?

Jeżeli jednak wina lezy w konsoli, to z rzeczy, które "kojarzę":
- może trzeba poprawić luty na torze rf i audio-video?
-może trzeba wymienić elementy pasywne (np. kondensatory) na torze.
Piszę "kojarzę", bo nie jestem specem od elektroniki, ale wiem, że te tematy się na forach przewijały.
22-06-2019, 11:33 42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2019 11:39 04 przez jeruka9. Powód: Drobne poprawki - literówki, interpunkcja itp.)
Tak jak napisał M'cin stare kondensatory elektrolityczne mogą wysychać.

Co do av to w telewizorach jest cvbs ale na niektórych może nie działać.

Sygnał audio i video można wyciągnąć z wyjścia scart(eurozłacze) jeśli nie działa av w telewizorze.

Jest też s-video ale potrzeba dobrej wtyczki.

No i pamiętaj o standardzie video PAL,SECAM,NTSC.

Jeśli konsola jest na PAL a telewizor na NTSC za chiny ludowe ci nie pójdzie chyba że przestawisz.

Kable composite są cienkie sprawdź czy ci się nie przerwały.

Zaś co do rf to stroiło się konsolę wbudowanym potencjometrem i podłączało pod głowicę telewizora i stroiło się kanał aż załapie.

Do kanału AV też powinien być wbudowany potencjometr w konsoli w każdym razie tak miał terminator bs.

:głaszcze: przewodnik po świecie emulatorów
22-06-2019, 14:05 47
Powiem tak , jak miałem starszy model telewizora Samsung , to normalnie przez antenę go odnajdowało , ale obraz śnieżył i musiałem w wejściu od rf switch kręcić kablem żeby nie śnieżył , pod audio video nigdy nie był podłączany . , teraz sprawdzałem na dwóch swoich też starszych i nie ma bata nic mi nie poszło , sprawdzałem przez kable audio i video i przez scart/euro i ciemnica , być może te wejście już na tyle dojechałem , że się coś tam w środku popsuło .:)
Odpowiedz