Odpowiedz 
Pac-man
05-12-2010, 02:17 58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2013 14:40 30 przez m-o-07.)
Pac-man
Zanim zacznę omawiać grę, trzeba puścić muzę by wczuć się w klimat, ponieważ będziem mówić o grze,która popularnością przebija nawet zespół Brathanki..

[Obrazek: pacman1.png] [Obrazek: pacman0.png]
Pac-Man - mimo że jest najbardziej znanym dzieckiem korporacji Namco, nie może pochwalić się zabójczym soundtrackiem, bądź niesamowitą oprawą graficzną wyciskającej litry soków ustrojowych z naszej umęczonej obliczeniami konsoli. Zamiast tego dostajemy najlepiej sprzedającą się grę na automaty wszechczasów która przyciągnęła przed monitor miliony fanów, która stała się jedną z ikon lat 80.

Ale oso chosi? - spyta się pewnie w pewnym momencie czytacz tego tekstu. A więc śpieszę z odpowiedzą. W grze sterujemy żółta paszczą, którą musimy zeżreć wszystkie kropki znajdujące się w labiryncie.By te zadanie nie było za proste, to musimy unikać czwórkę duszków, które starają się nas złapać. Unikając duszków możemy natknąć się na większą kulkę, po której skonsumowaniu jesteśmy w stanie przez krótki czas zjeść naszych prześladowców, lub po prostu sprawić by duszki od nas na chwilkę uciekły, dając czas na wtrącenie większej ilości kulek.
Zjadanie duszków, oraz owoców ,które czasem pojawiają się w labiryncie, powoduje uzyskanie większej ilości punktów.

Jak dla mnie gra jak najbardziej kultowa, często do niej wracałem przynajmniej na jedną rundkę, sam fakt, że pojawiła się gra na stronie głównej google, świadczy o jej epickości;)

Z pewnością jest to gra w którą każdy powinien zagrać, stanowi wszakże jakże ważną część historii gier :P

a tu dawać swoje rekordy:
Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2010, 11:41 24
RE: Pac-man
Każdy szanujący się gracz powinien znać tą grę. Klasyk nad klasykami, gra z mechaniką prostą jak konstrukcja cepa, a pomimo tego od 30 lat znajduje uznanie w oczach kolejnych pokoleń graczy. Żadnej zagmatwanej fabuły, psudopoetyckiej głębi, nudnej eksploracji nowych światów. W tej grze cel jest tylko jeden: zdobywać więcej i więcej punktów. Z początku kulkożerna gęba porusza się ślamazarnie, ale wraz z kolejnymi planszami rozpędza się niczym lokomotywa z kultowego wiersza Juliana Tuwima. W końcu rozgrywka przyjmuje tak zawrotne tempo, że nie wystarczy już uważać na ruchy wrogich duszków, trzeba wyprzedzać ich poczynania i mylić ich A.I. pozorowanymi ruchami. Jako ciekawostkę dodam, że gra, co nie typowe dla automatów, nie jest nieskończona, w 256 levelu pojawiają się błędy graficzne które nie pozwalają przejść dalej. Informacja z neta, mi nie udało się, i pewnie nigdy nie się uda, przejść tak daleko:P Aha, prawdziwy pac-man to tylko i wyłącznie 2D, wszelkie trójwymiarowe remaki nie nadają się do grania.

[img][/img]
05-12-2010, 11:53 59
Jadę po tunelach. Łapię kropki. Ganiają mnie. Łapię sprzęt do straszenia i zjadania większych rzeczy. Co poziom co raz szybciej. Dobrze się w to gra. Dobre i można bić w to rekordy, bo dość szybko robi się bardzo trudno.

Dobre to jest.

Odlot bomba z d.upy tromba.
05-12-2010, 12:16 33
Z tym błędem przy poziomach - to normalne, że stare gry zapisywały ilość poziomów w 1 bajcie, więc więcej nie da rady. Tak przynajmniej było w wersji Arcade, NESową musisz zbadać sam.
Co prawda obecnie za dużo czasu przy pac-manie nie spędzam, nie jest to gra, Przy której da radę siedzieć bez przerwy godzinami, ale odpalenie sobie od czasu do czasu ma swój urok. I jest to jedna z niewielu gier, w które pocinał mój łojciec. Poza tym chyba wszystko juz zostało napisane przez poprzedników.

Doceniam wprowadzoną rewolucję, ale jeśli mam oceniać tylko to, jak gra mnie bawi i bawiła i ile czasu przy niej za gnoja przesiedziałam, więcej niż 6/10 dać nie mogę - przeca była na cartridge'u z Contrą i konkurencji wytrzymać nie mogła :)
31-12-2012, 22:00 04
Dobra gra. Grywałem w nią, ale nigdy nie mogłem daleko dojść. Różnokolorowe duszki, duże kropki powodujące możliwość ich zjadania, ciekawa grafika i dźwięki - to coś co przyciąga. Warto w nią zagrać.
08-01-2013, 18:25 12
Jest to bardzo trudna gra. Im wyższy poziom, tym trudniej, ponieważ duchy szybciej chodzą, krócej trwa nieśmiertelność. Ja doszłem do 10 poziomu, dalej nigdy nie mogłem przejść. Dosyć ciekawa gierka.
13-01-2013, 13:18 42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2013 13:20 33 przez Stacker12.)
tag gra jest trudna :P

Potak link nie działa
-------------------------
ten działa Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
02-04-2013, 02:50 44
fajna gierka, sporo grałam na salonach gier. Teraz mam ją na PSP, ale jakoś mniej wciąga niz kiedyś. Może gdyby to było na tv, duzy wyświetlacz to pewnie znowu bym nie mogła sie od niej oderwać.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości