Wątek zamknięty
Opisy konkurencji
18-07-2013, 11:08 06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2015 23:10 11 przez Evil. Powód: Drobne poprawki)
Post: #1
Konkurencje są dość zróżnicowane :P praktycznie każda jest oparta na grze reprezentującej inny gatunek. Gramy z regionem ustawionym na "automatyczny" (w Jnes System -> Region -> Automatyczny)! Inne ustawienie emulatora może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem nagranego filmu.

Wszystkie konkurencje trzeciego sezonu PLPG:

. SMB3 czasówko - punktówka - bardzo krótka, ale jakże intensywna konkurencja. Chodzi o to, by w dowolny sposób, jak najszybciej, dobiec do końca pierwszego poziomu SMB3. Licznik czasu zatrzymuje się w momencie dotknięcia skrzynki, czy jak to tam nazwać, która "wisi" przy końcu etapu. Wygrywa osoba, której pozostanie więcej czasu na liczniku. Przy jednakowym wyniku czasowym, o zwycięstwie decydują zdobyte po drodze punkty. Gramy na tym ROM-ie -> Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

. Magic Jewelry postaw kloca na komunę - w konkurencji tej chodzi o zakończenie poziomu "000" z jak największą ilością punktów. Żeby było ciekawiej - podczas gry NIE WOLNO nabijać punktów przy użyciu czerwonych (okrągłych, komunistycznych) diamentów. Mam nadzieję, że mimo różnicy w kontrastach monitorów, każdy wie o który diament chodzi. :) Ten najbardziej "soczysty", który wygląda jak czerwona kulka, pozostałe są bardziej "płaskie" no i mniej czerwone. :D Konkurencja kończy się wraz z pojawieniem się "level 001" lub po skasowaniu (również przypadkowym) czerwonych diamentów. Wygrywa oczywiście osoba, która w momencie końcowym będzie miała więcej punktów. W przypadku skasowania czerwonych diamentów, punkty za te diamenty są zaliczane. ROM -> Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

3. Recca Score Attack - tytuł konkurencji mówi sam za siebie. :P Uruchamiamy grę w trybie "Score Attack" i próbujemy przez dwie minuty zdobyć jak najwięcej punktów. Zwycięża osoba, która wykręci więcej punktów na liczniku. ROM -> Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

. Eliminator Boat Duel pęd na kasę - chodzi o to, by przepłynąć pierwszy wyścig (wszystkie trzy etapy) w jak najkrótszym czasie. Warto przy okazji zbierać po drodze kasę, bo w przypadku jednakowego czasu, o zwycięstwie zadecyduje zawartość portfela. :) Nagrywanie kończymy na ekranie, gdzie naprawiamy motorówkę i dokupujemy usprawnienia. Stamtąd też bierzemy stan konta (czas widać wcześniej, na końcu wyścigu). Gramy w trybie "1 player normal". Ważne jest, by dopłynąć do mety a nie zatopić przeciwnika na trasie i zakończyć wyścig przed czasem. ROM -> Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

. Arkanoid na 1 życiu - chyba jasne. Wygrywa osoba, która uzyska lepszy wynik punktowy na pierwszym życiu w grze Arkanoid. :) ROM -> Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

. Goal 3, do przerwy 0:1... albo 10 - konkurencja, w której trzeba umiejętnie ocenić swoje siły. Chodzi o to, by wygrać mecz z Brazylią, po jak najgorszej pierwszej połowie. Gramy na poziomie średnim (Liga -> 1G -> Trudność: Śrd), sposób w jaki stracimy bramki dowolny, można strzelać samobóje albo pozwolić rywalom robić swoje. Zwycięzcą zostaje osoba, która będzie przegrywać większą liczbą bramek po pierwszej połowie i ostatecznie wygra. NIE JEST prawidłowym filmik, na którym mecz został zremisowany lub przegrany. Mówiąc krótko - jeśli ktoś do przerwy przegrywa 0-5 i wygra mecz 6:5 (lub innym wynikiem, byle wygrał), to ma 5 punktów. Jeśli do przerwy przegrywa 1:7 i zdoła wygrać, to ma 6 punktów (bo różnica bramek po pierwszej połowie wyniosła 6). Oczywiście skład i ustawienie drużyny należy w całości do gracza. :) ROM -> Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

. Rod Land 3 scenes top score - w grze Rod Land punkty można zdobywać na różne sposoby, podobnie jak w Mappy. Więc zasada ogólna tej konkurencji jest prosta. Chodzi o to, by w dowolny sposób zebrać jak najwięcej punktów do końca trzeciego poziomu (Scene 03). Wygrywa osoba, której to lepiej wyjdzie. :) ROM -> Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Losowanie odbywać się będzie przed każdą kolejką przy użyciu losera - każda konkurencja ma swój widoczny numer i w zależności od tego co zostanie wylosowane - w to będziemy grać. :P Przy czym żeby nie grać ciągle w to samo, po każdym losowaniu konkurencja zostaje wykreślona, do momentu aż zostaną rozegrane wszystkie. W kolejnych sezonach liczba konkurencji zostanie być może zwiększona/zmniejszona (zależnie od potrzeb - ilości uczestników a tym samym liczby kolejek) lub niektóre (bądź wszystkie) zostaną wymienione na inne. :P