Wątek zamknięty 
Niezbędnik Uczestnika! Jeśli grasz, musisz przeczytać i mieć w małym palcu! :p
23-07-2013, 12:49 15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2014 20:25 36 przez Evil. Powód: Drobne poprawki)
Post: #1
Niezbędnik Uczestnika! Jeśli grasz, musisz przeczytać i mieć w małym palcu! :p
1. Jak zgłaszać swój wynik, żeby został przyjęty?

- Wynik należy wysłać mailem na adres evil@gry-pegasus.xaa.pl, w tytule maila wpisać swój nick i numer kolejki, np. Evil 1. W treści maila można wpisać cokolwiek, albo pozostawić pustą, proszę nie pisać w treści wiadomości wyniku. Do każdego maila w załączniku MUSI być dodany filmik z Jnes'a, ukazujący całość rozgrywki, od ekranu startowego do momentu wymaganego, by zaliczyć punkty w danej konkurencji. Bez filmiku wynik jest nieważny.

2. Jak nagrać filmik w Jnes'ie żeby został przyjęty?

- Zwyczajnie uruchamiamy grę (w Jnes Plik -> Otwórz), po czym wybieramy Plik -> Przechwyć -> Film -> Nagrywaj. W okienku, które się pojawi wpisujemy nazwę filmiku według schematu nick plus numer kolejki, np. Evil 1 i klikamy "Zapisz", w tym momencie program zaczyna nagrywać nasze poczynania :) by zakończyć nagrywanie klikamy Plik -> Przechwyć -> Film -> Stop. I to wszystko :) zapisany plik znajduje się domyślnie w folderze "Moje wideo", ale jak zauważyliście można przed kliknięciem "Zapisz" wskazać dowolny inny folder. Ten plik załączamy do maila, nie konwertujemy do .avi czy innego formatu, ma to być plik .jmv stworzony przez emulator. By filmik był uznany za ważny nagrywanie musi się zaczynać na ekranie startowym (zanim jeszcze zaczniecie grać!) a kończyć w momencie osiągnięcia punktu, w którym zliczany jest wynik bądź trochę później (nigdy wcześniej!), w trakcie grania nie używamy pauzy - użycie eliminuje filmik jako potwierdzenie wyniku. Każda kolejka kończy się w niedzielę o 20:00 a wyniki i aktualizacja tabeli oraz losowanie konkurencji na następną kolejkę jest do wtorku (pewnie w godzinach wieczornych, dokładnie nie podam, bo to zależy od mojego wolnego czasu), tylko wyniki przysłane wraz z filmikami do 20:00 w niedzielę będą brane pod uwagę! Nie ma tłumaczenia, że ktoś się spóźnił, bo na rozegranie partii i wysłanie wyniku jest bardzo dużo czasu - od wtorku / środy do niedzieli włącznie! Pamiętajcie, że wysłany filmik i wynik są ostateczne, poprawione wyniki nie będą brane pod uwagę, wysyłajcie wynik, który uznacie za wystarczająco dobry.

3. Nie można po prostu załączyć filmiku i napisać wyniku w wątku zamiast wysyłać?

- Nie można, bo wtedy rywalizacja byłaby mniej ciekawa a ten, który by pierwszy wrzucił wynik stałby na gorszej pozycji - przeciwnik mógłby obejrzeć filmik i sprawdzić wynik by następnie minimalnie go poprawić. Wysyłając do mnie na maila nikt nie wie jak poszło przeciwnikowi do momentu ogłoszenia wyników kolejki. :)

4. A co w sytuacji gdy ktoś gra przeciwko adminowi?

- Żeby uniknąć tego, co napisałem w punkcie powyżej, czyli żebym ja znając wynik mojego przeciwnika nie mógł go poprawić, wysyłamy (ja plus osoba grająca w danej kolejce ze mną) swój wynik i filmik do moderatorki m-o-07 (na adres m-o-07@o2.pl).

5. Ugrałem 185746895 punktów, ale zapomniałem nagrać. :(

- Trudno, liczą się tylko wyniki potwierdzone filmikiem i żadne inne. Na wszelki wypadek nagrywaj każde swoje podejście.

6. Nie uznaję gry na emulatorze, tylko konsola!

- Trudno, rywalizacja toczy się tutaj tylko z użyciem Jnes i tylko grający na tym emulatorze mogą brać w niej udział.

7. Gram tylko na RockNES X / innym programie / innej platformie.

- Patrz punkt szósty.

8. W grze delikatnie skacze mi grafika, co zrobić?

- Zaznacz "synchronizację pionową" w Opcje -> wideo, powinno pomóc.

Możliwe, że ten wątek będzie rozwijany... :)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości