Odpowiedz 
NieReligia, czyli prawdziwa duchowość
03-10-2018, 18:48 55
RE: NieReligia, czyli prawdziwa duchowość
Cytryn napisał(a):Mam tu kolejną stronę: Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Czy ta też jest pseudonaukowa?
wedlug Vidarra tak. wedlug mnie nie

Gram, więc jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2018, 23:01 29
No ta akurat nie, bo powołuje się na konkretne źródła.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-11-2018, 07:49 01
duch bierze się właśnie z religii i wierzeń. Jak chcesz się odciąć od tego to nie ma duchowości. Jest tylko mózg. Dowolność myślenia to nie duchowość tylko odrzucenie wszelakich zasad - to podchodzi pod ateizm. Kompletna bzdura raczej.

Odlot bomba z d.upy tromba.
03-11-2018, 22:50 38
Sorry, ale jest zupełnie na odwrót - to religie pochodzą z duchowości. Duchowość to zgłębianie własnej natury, "zaglądanie" do swego wnętrza. Umysł jest ograniczony, tworzy iluzje. Ego jest wytworem umysłu - jest to twoje wyobrażenie o tobie. Ego jest takim jakby sztucznym tworem, który jednak "chce żyć", że tak to kolokwialnie ujmę ;P i próbuje przejąć kontrolę nad tobą. Gdy się utożsamiasz z ego, ono ma wtedy władzę, niejako, nad tobą. To od ego pochodzi iluzja czasu. A czas jest zawsze TERAZ. Tylko Teraźniejszość tak na prawdę istnieje. Jednak ego lubuje się w uciekaniu w przeszłość lub przyszłość, a to powoduje, że odciąga cię od rzeczywistości, od prawdziwego życia, w TU i TERAZ.
Duchowość to sztuka opanowania ego, trochę jak mnich buddyjski :D W sztukach walki również jest ważna uwaga, skupienie, koncentracja, czyli inaczej można powiedzieć OBECNOŚĆ, bycie w TU i TERAZ ;) Podczas walki nie ma miejsca na rozmyślania. Gadatliwy umysł staje się wtedy przeszkodą. I dla tego właśnie tak ważna jest praca nad tym obszarem. Doskonałym narzędziem do tego jest medytacja - dlatego też jest tak popularna wśród mnichów. Gdy pomyślisz o klasztorze Shaolin od razu kojarzą się mnisi trenujący sztuki walki i medytujący - ponieważ zajmują się rozwojem ciała i ducha (no i umysłu ;) ).

A religie? Religia to klatka, to zwodzenie ludzi, mamienie. Sam sobie możesz być kapłanem, nie potrzebujesz pośrednika, żeby połączyć się ze swoim wnętrzem - tam są wszystkie odpowiedzi, wystarczy zadać sobie pytanie i wsłuchać się w siebie (nieraz tylko potrzeba więcej czasu ;P ). Kojarzysz historię Buddy, jak siadł pod drzewem i medytował wiele dni i nocy, aż nie uzyskał odpowiedzi? Budda był zapewne takim "mistrzem" duchowym, jeśli można to tak nazwać. On nie założył kościoła, religii, na pewno by tego nie chciał. On nauczał, owszem, ale na zasadzie, wyjaśnienia właśnie, że każdy może zrobić to samo we własnym zakresie, każdy może zajrzeć wgłąb siebie. Podobnie Jezus (w-g mnie był pewnie ktoś taki, choć jego nauki zostały poprzękręcane i zrobili z niego jakiegoś marnego bożka co na krzyżu dynda - ale to grubszy temat, nie ma co go tu rozwijać ;) ) też się raz wkurzył na kapłanów, wpadł do świątyni, porozwalał stoły i ich zje... zganił ;P Prawdziwe drugie przykazanie, co je Kościół wyciął, mówi o tym, żeby nie stawiać świątyń, ani nie modlić się do obrazków. Religia to przekręt, pułapka na naiwnych, żeby ich odciągnąć od Prawdy, zniewolić, ogłupić... eehhh... wystarczy, chyba rozumiesz mój pogląd ;) to tak w skrócie wyjaśniłem na czym to polega (a właściwie jak ja to widzę, bo de facto każdy ma inne patrzenie na świat - "punkt widzenia, zależy od punktu siedzenie" ;) ).
04-11-2018, 11:12 30
batter to ładnie wyjaśnił

Gram, więc jestem
Odpowiedz