Odpowiedz 
Nie, nie i jeszcze raz nie
23-08-2010, 17:09 51
RE: Nie, nie i jeszcze raz nie
Dasz radę, ja swego czasu przeczytałem Tajną historię mongołów. Też pisane wierszem, przez anonimowego XIII-wiecznego kronikarza, w dodatku bardzo uciążliwym do czytania stylem. Ogólnie to jednak wygodniej czyta współczesne opracowania takich dzieł.

Lubię większość historycznych książek, ale taka trylogia, czy Krzyżacy to mordęga. Z lektur szkolnych, to jeszcze Lalka i Cierpienia młodego Wertera mnie zmęczyły. Nie lubię też książek pisanych zbyt rozwlekłym językiem, z nadmiarem porównań, w których opis położenia gazety na stoliku zajmuje pół strony.

[img][/img]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2010, 17:14 37
co do lektur to się zgadzam, bardzo lubię czytać, od małego czytam ile wlezie, ale lektury często bywają zbyt męczące by przeczytać, nic dziwnego że mówią "coraz mniej ludzi czyta" jak dają za młodu takie katy do czytania:)
23-08-2010, 17:23 16
Mało było lektur które mnie zainteresowały. Z młodszych lat to nie za wiele pamiętam, ale w lo bardzo spodobało mi się Przedwiośnie i książki z okresu II wojny światowej. Z lekturami w liceum jest taki problem, że w trzyletnim lo obowiązują lektury z czteroletniego, przez nie ma czasu na czytanie. Dobrą książkę mogę przeczytać za jednym posiedzeniem, ale dwa tygodnie na taką kobyłę jak Nad Niemnem to trochę mało.

[img][/img]
23-08-2010, 18:08 11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2010 18:08 28 przez potak.)
No ja 4 letnie liceum mialem, to i tak nie przeczytaliśmy wszystkich lektur, dużo nam brakowało do całego programu, nawet jak 2 razy w tygodniu mielismy pozalekcyjne i tylko o lekturach dodatkowe j.polskie.

Mi z lektur to sie potop oraz ogniem i mieczem podobał :D
A takie Hity jak dziady cz3 czy choćby wesele i pan tadeusz męczyły mnie niesamowicie.
nad niemnem nawet nie zacząłem czytać niestety;(
23-08-2010, 19:43 07
zgadza się lektury szkolne śmiało można zaliczyć do nie nie i jeszcze raz nie:P ale głównie dlatego że ktoś nam je każę czytać i to w określonym i krótkim czasie. Powiem wam że Krzyżaków w szkole nie czytałem ale kiedyś mnie naszło i przeczytałem w domu i przeżyłem.
23-08-2010, 22:42 03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2010 22:54 58 przez m-o-07.)
To tylko ja jestem takim odmieńcem i przeczytałam w życiu wszystkie lektury?:P masakra:D
Najbardziej męczące były Dziady (3 część, no ta z Konradem chyba) Wesele, Nad Niemnem, Faust też jakoś specjalnie mnie nie zachwycił a z gimnazjum Przygody Tomka Sawyera. Reszta dała się czytać, ze wskazaniem na Potop, Krzyżaków i Chłopów, które mi osobiście czytało się świetnie:P A o Weltschmerz z Cierpień młodego Wertera nie zapomnę do końca życia:D

Co do zmuszania, racja:P nikt nie lubi być do czegoś zmuszany, tym bardziej do czytania no ale co poradzić, taka jest misja szkół i odgórnie narzucona lista lektur:P Chociaż pamiętam jak był bum na Harrego Pottera to u mojego kuzyna w szkole jakąś część włączyli do listy lektur, nie wiem czy potrzebnie czy nie ale tak było:P
23-08-2010, 22:58 13
Ja do gimnazjum czytałem wszystkie lektury (z małymi wyjątkami), ale w liceum na polaku narzucili takie tempo, że nie nadążałem. Chłopów akurat da się czytać, ale zdążyłem też całych nie zdążyłem przeczytać bo trzeba było się brać za następną lekturę.

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o Ferdydurkę aka Pierdywdziurke, czytanie tego czegoś było jak zjazd gołym tyłkiem po poręczy obitej papierem ściernym. Dla mnie za bardzo awangardowe:P

[img][/img]
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości