Odpowiedz 
Nekketsu Kakutou Densetsu
14-10-2010, 09:00 10
Nekketsu Kakutou Densetsu
Co myślicie o tej grze? Według mnie to była jedna z najlepszych bijatyk na nes'a :D Choć przyznam że nienawidziłem wyboru postaci... A do tego miałem japońską wersję :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2010, 00:53 37
RE: Nekketsu Kakutou Densetsu
To chyba moje ulubione mordobicie na Pegasusa/ Nesa/ Famicoma. Gra absolutnie rewelacyjna i megamiodna. Carta z japońską wersją mam do dziś - to mój pierwszy cart zresztą. Wybór postaci.. zazwyczaj się nienawidzi/boi tego czego nie można zrozumieć. Nie zauważyłeś że tworząc zawodnika wpisujesz swoją ksywę, datę urodzin i grupę krwi?? Co w tym trudnego??
[Obrazek: title.png]
Osobiście uwielbiam tą grę za dynamiczne i efektowne walki, za zróznicowanie umiejetności i styli zawodników, za miodność... poczatkującemu graczowi mogą się mylić wojownicy bo zapiedzielają po ekranie jak oszalałe i momentami trudno gapnąć się kto kogo leje;) Ale po odpowiednim treningu gra nie sprawia problemów.

Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-11-2010, 01:06 07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2010 01:12 49 przez PegazusMaster.)
Dostałem grę w podstawówce na mikołajki. Wszystko było po japońsku, ale kiedy ogarnąłem grę to jak do mnie przychodził jakiś kumpel to tylko w to się grało. Pojedynki 2 na 2 w tej samej drużynie to naprawdę dobra rozrywka. Dobra to była i jest gra. Ogólnie można nawet polecić jak ktoś już nie ma w co grać np: po internecie, albo w domu, a ma z kim pograć. Z kumplem to grę przeszliśmy około 3 razy tak nam się podobała.

Moja obecna ocena to 4/10. Dlaczego ? Bo każdą walkę tam można wygrać nawalając jak głupi w jeden guzik, ale są różne urozmaicenia jakieś specjale i inne duperele jak wspomniany tryb na dwóch za to podwyżam ocenę na podaną...

Odlot bomba z d.upy tromba.
08-11-2010, 18:04 55
Trzeba sobie najpierw wypracować sytuację, w której można dusić 1 przycisk. Gra bardzo fajna na dwóch, niezbyt cicha komunikacja między graczami jest niezbędna i tworzy "klimat", a każda próba wykonania wspólnego kombo przyśpiesza bicie serca. Z kompem już tak gorzej, bo często robi głupie rzeczy i nie możesz mu powiedzieć "e, dawaj wirek!", ale rumble w samotności to i nawet teraz włączam dla relaksu.
Graficznie bardzo Nekkettsowa, co jest plusem wielkim. Muzyka - najlepsza od tej firmy i jedna z lepszych w ogóle na platformowa. Utwór z zamrażarki sprawia, że szczękam z zimna. A za młodu z kolegą i bratem zawsześmy śpiewali "Kotty-Dziady, Kotty-Dziady" do filmiku pojawiającego się co 5 walk. Dalej to robię ;) A końcowa walka to real challenge i jej zwycięstwo powoduje poczucie dumy - takie jak w dobrych starych grach.
Wybór postaci może i fajny na początku, ale jak już się chce stworzyć wymarzoną postać, to się nie sprawdza - lepszy byłby rozdział punktów ala cRPG. Do tego w grze mi brakuje opcji 1 vs 1 i 2 vs 2, przez co nie nadaje się do swobodnej rozgrywki z kimś, nie mówiąc o turniejach.
Ogólnie, za wkręcalność i wspomnienia, 9/10 z czystym sumieniem daję.
26-11-2010, 02:45 58
(08-11-2010 01:06 07)Smakosz napisał(a): Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Moja obecna ocena to 4/10. Dlaczego ? Bo każdą walkę tam można wygrać nawalając jak głupi w jeden guzik, ale są różne urozmaicenia jakieś specjale i inne duperele jak wspomniany tryb na dwóch za to podwyżam ocenę na podaną...

No hmmm. jak wygląda pad od pegasusa...
strzałki start+ select oraz DWA guziki odpowiadające za akcje + ewentualnie turbo , (chociaż oryginalny pad od nesa nie ma turbo. )
No patrz, w grze żeby wygrać, trzeba naciskać strzałki oraz od biedy jeden guzik z dwóch dostępnych, no niesamowity minus gry!

Gra bardzo dobra, jedna z lepszych bijatyk w jakie można pograć z kumplem. Grafika bardzo dobra, muzyka też, możliwość lekkiej interakcji z otoczeniem, dynamika gry oraz zróznicowane plansze w których do zwycięstwa możemy wykorzystać unikatowe właściwości planszy powoduje że ocena 4/10 jest śmieszna. Można grę przejść jednym guzikiem, ale można też przejść np. etap ze ścianą elektryczną, jedynie wrzucając przeciwnika na ścianę. Czepianie na siłę jest widać przez Smakosza uwielbiane. Zróżnicowane style walki, combosy, a przede wszystkim szybka akcja to ważne plusy. Gra ta jak zresztą większość gier z serii nekketsu to czysty cud miód i cojones nie ma co gadać .
26-11-2010, 20:02 52
(26-11-2010 02:45 58)potak napisał(a): Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.No hmmm. jak wygląda pad od pegasusa...
strzałki start+ select oraz DWA guziki odpowiadające za akcje + ewentualnie turbo , (chociaż oryginalny pad od nesa nie ma turbo. )
No patrz, w grze żeby wygrać, trzeba naciskać strzałki oraz od biedy jeden guzik z dwóch dostępnych, no niesamowity minus gry!

No cóż, Smak ma trochę racji. Style nie różnią się niczym poza wyglądem (szybkość, siła ciosów itp zależą od statystyk fajtera, a nie sztuki walki), dodatkowe ataki są max 3. Jak się trafi mach punch albo much kick można klepać wroga klikając cały czas A + B, co ciut może nudzić. A na NESowego pada da się rozpisać złożony system walki (TMNT: TF). Ale...

W tej grze wielka radochę dawało mi używanie bardziej wymyślnych technik. Choć złapanie przeciwnika w biegu i przerzucenie za plecy czy wyniesienie nad głowę i rozbicie kręgosłupa o kolano nie dają wymiernych korzyści, to "fajność" się w ich przypadku liczy. Nie mówiąc o emocjach przy podwójnym kombo :D
27-11-2010, 18:41 29
Są w grze także rewersale jakby ktoś nie zauważył oraz wiele innych "tagowych" zgrywek. Jedną z moich ulubionych technik jest wymyślona przeze mnie (niezależnie od innych graczy bo ok 12 lat temu nie miałem netu i solucji) sztuczk zabierajca mniej więcej 1/2 HP przeciwnika.

Oto filmik gdzie możecie zobaczyć ten "myk" wykonany przeze mnie na obu Double Tiger (walka z nimi była bardzo krótka):

28-11-2010, 22:49 30
Nekketsu Kakutou Densetsu / Riki Kunio
Aż dziw że jeszcze na forum nie było tematu o tej rewelacyjnej grze firmy Technos Japan...

Nekketsu Kakutou Densetsu lub Riki Kunio (nazwa hacka gry w języku angielskim) to jedno z najciekawszych mordobić na Pegasusa/Nesa/Famicoma. Jest jedną z serii gier w której głównym bohaterem jest niejaki Kunio Kun - japoński chuligan, wojownik, zabijaka i sportowiec w jednym. Tym razem dowiaduje się o turnieju walk i postanawia wziąć w nim udział.
[Obrazek: NekketsuKakutouDensetsu0001.png][Obrazek: NekketsuKakutouDensetsu0002.png]
 Rozgrywka jest nietypowa ale tym samym bardzo interesująca. Podczas walki stają naprzeciw siebie dwuosobowe teamy. Dzięki temu mordobitka jest bardzo widowiskowa i nastawiona na koopoerację między zawodnikami. Pokonany przeciwnik (lub kompan) pozostawia po sobie jakiś przedmiot, który po "zażyciu" najczęściej uzupełnia energię lub poprawia statystyki. Wyjątek stanowią grzyby mogące przywracać siły witalne albo być "trujaczkami".
 Gra ma dwa tryby rozgrywki: Story Mode (wspominany na początku turniej) i Practise.
W Story Mode wiadomo - trzeba wygrywać kolejne starcia by po 15 wygranych walkach stanąć do finałowej potyczki z Double Tiger. Tak naprawde to są bracia bliźniacy i nazywają się Ryuuichi & Ryuuji Hattori. Ciekawostką jest że występowali też w grze Kunio Kun No Nekketsu Soccer League (alias GoalIII) jako piłkarz z kucykiem w drużynie Japonii :P
[Obrazek: title.png]
Practise to tryb gdzie można wybrać sobie kompana, przeciwników, arenę oraz zasady walki.
Przy pierwszym podejściu do gry może wydawać się ona nieco "rozhisteryzowana". Ludziki ganiają jak oszalałe, akcja jest bardzo szybka i trudno poznać którą postacią się walczy..takie miałem wspomnienia podczas pierwszego kontaktu z Kakutou Densetsu. A jakie są Wasze wspomniania związane z tą grą??

18-07-2012, 14:13 13
gra z kumplem ♥ niezapomniane chwile ;D
19-11-2016, 15:34 41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2016 15:37 39 przez IKBgamer1997. Powód: Drobne poprawki - literówki, interpunkcja itp.)
A jakie klawisze trzeba wcisnąć żeby mieć supermoc ze swoim kolegą? :) od zawsze nie wiedziałem XD
Odpowiedz