Odpowiedz 
Najlepszy shmup według was na nes pegazus
21-06-2014, 03:09 06
RE: Najlepszy shmup według was na nes pegazus
Gradius owszem dobry, ale jak pod koniec w ostatnich levelach stracisz życie to i tracisz uzbierane power-upy i bonusy. A przejście finału bez ulepszonego statku graniczy z cudem. Może tylko japońcom by się udało :)

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2016, 23:01 06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2016 23:07 29 przez PegazusMaster.)
(25-08-2011 15:47 11)SebaSan1981 napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Grałem w sporo Shmupów i dla mnie osobiście najlepszą grą tego typu na Nesa/Famicoma/Pegasusa jest Crisis Force.
[Obrazek: Crisis.gif]
Przemawia za tym grywalność, koncepcja etapów, bossowie oraz wspaniałą grafika (wspaniałe tzw multiplanes w tle). Wiem że Recca jest waszym faworytem, grałem w Recca ale nadal obstawioam przy swoim - moim faworytem jest Crisis Force!!

Yo. Ta gra wygląda dobrze - duże spritey i efekty w tle, ale cierpi na tym intensywność rozgrywki to jest niewiele się dzieje w porównaniu do SC czy SSH. Skromna ilość pocisków na ekranie jak i przeciwników mówią same za siebie podobnie jak pewna oszczędność w wyświetlaniu animacji np: pociski, którymi strzelam zdają się w tej grze skakać co kilka pikseli, a nie płynąć jak to widać w SC m.innymi.

Crisis Force ma dobre wizualne elementy, ale jak dla mnie w samej rozgrywce dzieje się za mało. Gra jest jak dla mnie dobra jak na gatunek - wizualnie bardzo dobra. Muza też ok.
Mi zabrakło większego wachlarza wyboru trudności jak np: Impossible, Ultra Impossible, aby jeszcze bardziej wysoko walnąć poprzeczkę jak np: w końcowych etapaach SC.

(21-06-2014 03:09 06)SebaSan1981 napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Gradius owszem dobry, ale jak pod koniec w ostatnich levelach stracisz życie to i tracisz uzbierane power-upy i bonusy. A przejście finału bez ulepszonego statku graniczy z cudem. Może tylko japońcom by się udało :)

Gradius - ma takie właśnie zasady - musisz z ustawionymi powerupami znaleźć sposób na przejście w przeciwnym razie poziom trudności zbliża się do prawie niemożliwego - ale gra nadal jest do przejścia jednakże na tym to polega na odpowiednim doborze powerupów do swoich skilli. Dla mnie to nie jest gra, którą przechodzi się dla przejścia, ale gra wielokrotnie dla frajdy z rozgrywki i możliwości.

Gradius 2 to jest dla mnie doświadczenie. To nie jest coś co odpalam dla samego przechodzenia. Ja się tym jaram i eksperymentuję z broniami itd. Lokacje przecież się nieco rozgałęziają i można wiele odkryć.
Polecam też darmowe genialne HYDORAH na pc inspirowane GRADIUSAMI - miejscami lepsze od oryginału. Kult.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-07-2018, 00:17 31
Shmup-y to nie jest moja mocna strona i nie wiele ograłem dotychczas. Nie znam jeszcze tych Waszych ww. faworytów w większości. Star Force'a kiedyś się trochę ogrywało, ale przyznam, że kiedyś byłem kiepski w takie strzelanki i zbyt daleko nie dochodziłem. Współczesnie nieco lepiej :P

Moim numerem 1 póki co jest oczywiście Gun Nac z tego względu, iż to jedyny shmup, który przeszedłem dotychczas, no i jedyna gierka narazie, którą przetłumaczyłem :) a więc podwójny sentyment.

Inny fajny shmup, który nie dawno wynalazłem to Gun Smoke - przyjemna strzelanka w klimatach dzikiego zachodu. Pierwsze 2 plansze są chyba na rozgrzewkę, bo kolejne (a przynajmniej 3., bo dopiero tu dotarłem:P) podkręcają poziom. Podoba mi się patent z kierunkami strzału w-g przycisków.

Gradius - jak dla mnie hardcore'owy, choć dość interesujący. Może uda się w końcu drugą planszę przejść :P
Parodius - fajna przeróbka Gradiusa, o ile można tak o nim powiedzieć, bo to kawał dobrej giery się wydaje po krótkim ograniu.
22-07-2018, 01:41 24
Star Force ale z podwojnymi dzialkami bo ma fajna muzyke. Gra z pojedynczymi dzialkami ma smutna muzyke

Gram, więc jestem
23-07-2018, 14:07 32
Pograłem trochę w SC Recca, który tak chwalicie. Jak dla mnie za duży rozpier...dziel. Ledwo do drugiej planszy doszedłem.

Inny nawet ciekawy shmup ze składaka 150in1 - Thundercade - jedziemy motocyklem wojskowym przez miasto i naparzamy w żołnierzy, czołgi i helikoptery :D tak, rozwalamy czołgi motorem! Do tego niszczymy budynki i drzewa, z których czasem wyskakują bonusy. Nie jest to może gierka z górnej póły, ale pograć można.
23-07-2018, 20:34 21
batter napisał(a):Thundercade - jedziemy motocyklem wojskowym przez miasto
kolega to mial. dziecinstwo sie przypomina

Gram, więc jestem
26-07-2018, 11:52 59
Gradius coraz bardziej zaczyna mi się podobać, choć dalej drugiej planszy nie przeszedłem :D, jednak pogrywam po kilka rundek co jakiś czas i coraz lepiej go opanowuje. Jest trudny, ale w taki ciekawy sposób, że gdy już obadać co i jak idzie całkiem nieźle (tzn. na razie 1. plansza tylko - bez skucia - bo druga już gorzej, ale już nie długo :D). Trzeba jednak szanować życie, bo po stracie ulepszeń to jest lipa. Najlepiej na jednym życiu ciągle, ale to nie takie proste znowuż:P Jest to bardzo frustrujące, a jednak ma coś w sobie co przyciąga znowu :D
26-07-2018, 12:02 21
Isolated warrior tez chyba mozna podciagnac pod shmup

Gram, więc jestem
02-08-2018, 10:25 06
Gunsmoke nieźle wkręcił, ale 4. Plansza to już hardcore - nie dość, że po bokach zbocza, z których spadają głazy i "snajperzy":p pochowani to jeszcze przeciwnicy wyskakują nawet zza pleców. Nawet nieskończone kontynuacje i przyciski turbo nie wiele pomagają :D
Odpowiedz