Odpowiedz 
Muzyka w grach nesowych !
13-07-2015, 22:14 41
RE: Muzyka w grach nesowych !
Mi akurat bardzo się podoba soundtrack z Batman Returns od Konami, a szczególnie ten track:
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Buduje cały klimat poziomów.

Chip 'n Dale 2 miał genialny soundtrack. Jeden z moich ulubionych, w dzieciństwie bardzo mi się podobał, z resztą jak i teraz.
Duck Tales 2, i również mamy genialną muzykę. Mógłbym słuchać godzinami. Capcom moim zdaniem soundtrackami, z pewnością dorównywał Konami.
Może i gra jest beznadziejna, ale miała niczego sobie soundtrack, a nuta z powyżej utknęła mi w pamięci za dzieciaka.
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.[
Na koniec wisienka na torcie. W dzieciństwie zatrzymywałem się na ekranie Super Robin Hood'a żeby posłuchać tej cudownej muzyki. Codemasters miało bardzo chwytliwe, i złożone tracki, co czyniło je jednymi z najlepszych.

When injustice becomes law, resistance becomes duty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2016, 08:21 09
Przedstawię kilka utworów, które mnie się spodobały:
Sunman - Stage 2-2 - ten utwór lubię w szczególności, choć w porządku jest też muzyka z innych rund, np. 2-1, runda na samym początku gry

Monster Party runda 5. - przyjaźnie brzmi

Hatris - runda 6., należy się też pochwała za całokształt muzyki w tej grze

Tiles of Fate każda 2. runda - pozostałe utwory też są dobre, ale muzyka z tej gry nie może równać się z Hatris

Last Action Hero runda 2. - dobrze skomponowany utwór, bardzo pasuje do nietypowego charakteru rundy

Last Action Hero runda w biurowcu - motywuje do dalszej gry, gdy się skusi w tej rundzie, to muzyka sprawia, że za wszelką cenę trzeba się rozprawić z tą grą

War in the Gulf ostatnia runda - wiele pirackich gier ma słabą, przytłumioną muzykę, ten utwór jest prawie w porządku - prawie, ponieważ pojawiające się później znacznie wyraźniejsze dźwięki sprawiają, że zaczynam wątpić, że ten utwór jest dobry

Część tych utworów jest dowodem na to, że utwór wcale nie musi być długi, żeby był dobry. Wystarczy krótki cały czas powtarzany rytm. Nawet z dwóch sekwencji dźwięków powtarzanych odpowiednią liczbę razy, ewentualnie od czasu do czasu dodając lub zmieniając coś pod koniec wybranego powtórzenia, można stworzyć dobrą muzykę.
Jeśli chodzi o coś z popularniejszych gier (czyt. z gier, które dane mi było poznać na Pegasusie), to dobra jest ścieżka dźwiękowa z:
Big Nose the Caveman, szczególnie druga runda
Jackie Chan's Action Kung-Fu - kiedyś moja ulubiona muzyka była z rundy lodowej, teraz wolę muzykę z pierwszej rundy i z rundy, w której płynie się w dół wodospadu.
16-04-2016, 15:59 23
Mi, jak to na fana Megaman'a przystało, najbardziej odpowiada właśnie ten track.
Ogólnie wielbię 8-bitówy, ale do tego utworu poczułem szczególne uczucie. Przypomina mi on, jak to w wieku 6 lat śmigałem w platformówki na NES'ie jak szalony. Pierwsza część Megaman'a w którą zagrałem to była własnie szóstka. Za cholere nie potrafiłem żadnego poziomu przejść, dlatego szybko się zniechęciłem. Ale i tak pokochałem wszystkie odsłony wraz z melodiami, i dlatego sądze że 8-bitówki są najlepsze.
Oprócz 8-bitówek, też uwielbiam 16-bitówki (Megaman X)
Z seriami X zapoznałem się troche później, bo w wieku 9 lat. Zachwycił mnie styl graficzny, design postaci oraz to, że musiałem szybciej ruszać paluszki, bo co chwile coś we mnie strzelało. Opcja dash'a, którą dodali w tych seriach była dla mnie czymś nowym. Tak samo było z wspinaniem sie po ścianach, pamiętam, że jak się spadało w przepaść to się ginęło. Przyciskałem wtedy wszystko, co możliwe aby jakoś odratować. Aż nagle patrze, i przez chwile zauważyłem że moja postać "szura" po ścianie. Było to dla mnie miłe zaskoczenie i ułatwienie. Uff, ale się rozpisałem, ale myślę, że jest jakaś osoba która się ze mną zgodzi B)
27-08-2017, 21:46 17
To ja teraz dowalę do pieca... Hero Quest, gra, która nie została ukończona - miała być to gierka w stylu RPG, z czarami, zbieraniem przedmiotów, eksplorowaniem lokacji... Muzykę skomponował Neil Baldwin, autor m.in. ścieżki dźwiękowej do Ferrari Grand Prix Challenge.

Tak miał brzmieć motyw tytułowy. Od 0:48 jest po prostu miazga... :zakochany:

28-08-2017, 15:24 12
Polecam muze z B-Wings. Strasznie mnie relaksuje i cofa w czas dziecinstwa. Muza z pierwszej planszy Double Dragon 2 i 3 plus muza z battletoads na scigaczach, muza z duck tales na ksiezycu. Muza z Mon Party plansza w jaskini (3)

Gram, więc jestem
30-08-2017, 01:10 45
Ja, uwielbiam muzykę z Nekketsu Soccer League, idealnie pasowała do klimatu gry :D
30-08-2017, 10:20 35
(30-08-2017 01:10 45)Zajaczek76 napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Ja, uwielbiam muzykę z Nekketsu Soccer League, idealnie pasowała do klimatu gry :D

tylko ninja cats swietny soundtrack 8)

:głaszcze: przewodnik po świecie emulatorów
07-09-2017, 15:36 19
Mi się najbardziej podoba muzyczka z Super Mario Bros 1 taka jaka jest np. w świecie 1-1. Też Goal 3 podczas meczu ma fajną muzykę, jednak w przypadku Goala 3 samemu się decyduje jaką muzyczkę wybrać. Zawsze wybieram tą która mi się najbardziej podoba.
12-01-2018, 23:47 21
Ostatnio lubię słuchać muzyki z wybranych, że tak to określę, sytuacji w grze, co się zwie L'Empereur, jest tam strategia miasta, strategia Francji, kolej Francji, ciekawie się słucha i nuci. Nucenie to nie to samo, co słuchanie, nie ma tylu szczegółowych dźwięków, ale też może być, chyba że zapomni się w ogóle rytmu. Castlevania 2 też ma dobrą muzykę. Też jest jeden wspaniały utwór w Bandit Kings of Ancient China, jednak nie znalazłam go jako oddzielnej kompozycji. Też utwór jest zależny od sytuacji w grze, więc trudno mówić o etapie. Lubię dodatkowo muzykę z Time Lorda, czasem słucham wojskowej części muzyki z gry.
Odpowiedz