Odpowiedz 
Micro Knight (homebrew 2015) + Micro Knight II
15-11-2015, 10:10 37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2015 14:06 58 przez siudym. Powód: Drobne poprawki)
Micro Knight (homebrew 2015) + Micro Knight II
Gra napisana przeze mnie. Trudna. Tylko 4 poziomy. Na Floor1 sa zabawne sekrety (trzeba polazic wszedzie). Kod Source moge udostepnic jesli sa osoby interesujace sie asemblerem 6502 NES.

Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
[Obrazek: micro1.jpg]

Samemu ciezko bylo ukonczyc..;)

[Obrazek: micro2.jpg] [Obrazek: micro3.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2015, 16:44 08
RE: Micro Knight (homebrew 2015)
Fajna sprawa, gra przypomina trochę stare produkcje z ataryny :P gratulacje. Zawsze cieszy coś nowego na nesowej scenie homebrew. Mam nadzieję, że to nie będzie ostatni Twój projekt.

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-11-2015, 00:01 12
I Ty piszesz (gdzie indziej, ale jednak), że kiepsko Ci w przedmioty ścisłe idzie? Panie, ja tez nie przepadam za przekształcaniem wykresów funkcji, ale gdybym miał tyle samozaparcia do programowania co Ty... albo chociaż kawałek, żebym w tym ASM umiał własne imię i nazwisko wyświetlić na monitorze :P Jestem pełen podziwu :>
Co do samej gry, tylko ściągnąłem i przeszedłem 1szy poziom, bo generalnie w gry w domu ostatnio nie gram, ale wypada mi pochwalić. To po protu dobry, hardkurowy platformer w stylu starych klasyków z początku lat 80tych, z fajną oprawą, dobrym sterowaniem i odpowiednio dobranym poziomie trudności - czyli wysokim :P Co do wad, miałem wrażenie, że w niektórych momentach gra spowalniała (testowane na Nestopii 1.46), ale to tam detal :P
Życzę powodzenia w kolejnych projektach, oby przynajmniej równie udanych :>
27-11-2015, 14:06 35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2015 14:33 05 przez siudym.)
Ja naprwde z matematyki zaliczalem cale zycie za "dobre sprawowanie" ;D A programowanie strukturalne w technikum.... o matko :D
Programujac odczuwam to strasznie... Jest progress co sie zabiore za ASM, ale ciezko. A pierwsze podejscie mialem 2007 rok i tak co pare latek wracalem.

Udalo sie zrobic czesc druga:
Nawet ma sens i cel :) No i da sie "przejsc".

[Obrazek: demo_MC2_nodead_001.jpg][Obrazek: demo_MC2_nodead_002.jpg][Obrazek: demo_MC2_nodead_003.jpg]

ps. nie lifes, a lives ;)

Oraz demo Micro Knight III:

[Obrazek: microknthird1.jpg] [Obrazek: microknthird2.jpg] [Obrazek: microknthird3.jpg] [Obrazek: microknthird4.jpg] [Obrazek: microknthird5.jpg]
13-06-2017, 14:52 10
Wink RE: Micro Knight (homebrew 2015) + Micro Knight II
Wczesne demko kolejnej czesci:

Link do ROM'u pod opisem filmu na YT.

I zestaw developerski moj :D

[Obrazek: 2017-06-05-0755.jpg]
15-06-2017, 20:39 43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-06-2017 20:39 43 przez szogo.)
RE: Micro Knight (homebrew 2015) + Micro Knight II
ej ,napraw te linki bo nic nie działa , ani do romu ani na youtube a chciałem na krzysiokarcie wyprubować czy na nintendo classic mini.

k mam.

Działa na obu ale trochę inne temp jest i dźwięki.
24-06-2017, 08:57 46
Update - mozna potestowac, bo dwie pierwsze mapki w sumie gotowe. Kazda z nich ma tez swoja sekretna komnate. Aha i DA SIE przejsc do dalszych mapek BEZ straty zycia (lacznie z wejsciem/wyjsciem z sekretow). Da, da :) Trzeba czesem przemysles ruch. Ogolnie gre mozna uznac juz jako sensowne DEMO finalnej wersji, bo dwie mapki w sumie pokazuja to co ma byc. Pauza od razu zaznaczam cofa na start gry (nie resetuje znalezionych keys/gold). Zwyczajnie musze dopracowac to.

Dajcie znac czy udalo sie zebrac komus 4 goldy z dwoch pierwszych mapek (dalej mozna polazic od mapy3 ale tam wszystko bardzo "alpha") 8)
30-06-2017, 12:36 53
Updaty:

Jak ktos nie bedzie wiedzial co i jak (solucja, ale najpierw polecam sprobowac samemu)

To dla tych, dla ktorych moze byc za latwo:

Ulepszone kod:
Jednak te rozwiazanie NIE BEDZIE finalnie w obecnej grze. To zaczety przeze mnie znacznie ulepszony kod calosci. Sporo zmian, zwlaszcza pod katem lepszej organizacji kodu, lepiej wykorzystany mapper UNROM. Demo MK3.5 to zlepek ciagle dokladanych rozwiazan od poczatku 2016 roku... Juz dzis sam gubie sie w nim :) Dlatego pisze od nowa wszystko.
Odpowiedz