Odpowiedz 
Mario (Super Mario Bros.)
26-05-2011, 17:52 16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2011 17:52 38 przez minimoog.)
RE: Mario (Super Mario Bros.)
Gra Mario Brothers przeszła do historii informatyki i powinna zostać umieszczona w encyklopediach popularnonaukowych. Kult, kult i jeszcze raz kult! W wielu odsłonach.
PS:Mimo iż większość mych znajomych nie wie co to pegazus, to i tak znają Mario!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2011, 20:20 28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2011 20:35 01 przez Evil.)
Nie znać pegasusa to źle natomiast nie znać tej gry to tragedia. Gra jest super pamiętam tę momęt, gdy rozgrywałem się na, dwóch aby przejść tą grą. Szkoda, że dzisiejsze gry tego nie posiadają. Zgadam się z minimoog ta gra zasłużyła do gier umieszczonej w encyklopediach popularnonaukowych.:D

[Evil] startujesz na Mistrza Mowy Polskiej? :>
08-07-2011, 09:00 32
W ramach odświeżenia tematu - słyszeliście o Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.? Gra, w której można przejść klasyczną grę Super Mario Bross za pomocą... Innych postaci z innych gier. Mamy m.in Mega Mana, Ryu (Ninja Gaiden), pakera w niebieskich gatkach z Contry, Linka z Zeldy... Do tego każda z postaci ma ruchy takie same, jak w swojej macierzystej grze. Gra się w to z bananem na twarzy, polecam.

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-07-2011, 16:30 38
Ja słyszałem, ktoś miał naprawdę dobry pomysł i nieźle go wykonał. W sumie to nieraz zastanawiałem się jakby to to było pograć w daną grę postacią oderwaną od standardowej mechaniki gry. Wiadomo, że raczej nie podchodzi się do tego jak do normalnej gry, bo po protu przy większości postaci jest za łatwo, ale dla rozrywki można od czasu do czasu pograć.

[img][/img]
09-07-2011, 22:35 45
Mnie się pomysł z tymi postaciami bardzo spodobał, szczególnie Ryu, bo łatwo nim przejść :)

kto bogatemu zabroni
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-07-2011, 11:04 21
To była piersza gra w którą grałem przed telewizorem bardzo dobra gra grałem w nią latami przeszedłem nią nawed 100razy chociaż na emulatorze nie polecam w nią grać dlatego że wygląda
dużo gożej.
15-08-2011, 10:39 44
Gra jest niemal idealna pod każdym względem. Po pierwsze, nie ma tu legionu przeciwników, tylko kilkanaście wrogów na etap, dzięki czemu poziom trudności nie jest tak wysoki. Można wymierzyć odpowiednią wysokość/długość skoku oraz prędkość biegu, co daje większą swobodę ruchu. Motywy z ukrytymi power-upami to pretekst, żeby przechodzić tę grę kilka razy. Wszystko to w tak prostej i kolorowej grafice, że aż chce się patrzeć. Do tego niezwykle klimatyczna muzyka, 4 całkiem inne motywy muzyczne + motywy śmierci i game overu.

Rzekłem - niemal. Każda róża ma dwa kolce... a nie, to kij ma dwa końce. No, w każdym razie przejdźmy do wad. A w zasadzie jednej. Denerwują mnie motywy z przymusem wyboru odpowiedniego komina. Po co takie dziwne etapy dali twórcy - nie wiem. Ale trudno, dobrze, że są aby dwa na całą grę (przynajmniej 2 pamiętam).

Kolorowość i prostota grafiki jest chyba największym atutem tej gry. Połączenie ich z nie za wysokim poziomem trudności, prostą fabułą i przemyślaną fizyką gry to przepis na podbicie serc wielu ludzi.

Istnieje gatunek antylop, potrafiących skakać wyżej niż przeciętny dom. Wynika to z faktu ich mocnych mięśni nóg oraz tego, że przeciętne domy nie potrafią skakać.
19-08-2011, 16:06 51
Jak dla mnie to ciekawy dodatek do rozgrywki. Pamiętam jak bardzo wkurzałem się biegnąć bez końca przez loch... ale za to jaką radość sprawiło znalezienie odpowiedniej drogi. Na poziom trudności też bym nie narzekał, 6 i 7, a szczególnie 8 świat to już nie przelewki.

[img][/img]
29-08-2011, 13:32 43
Mario. Według mnie najlepsza gra na pegazusa. Zafascynowałem się nią gdy miałem 4 lata ale grałem tylko po południu gdy brat przyszedł ze szkoły bo nie umiałem włączyć maszyny <lol> :D. Dziecinstwo kojarzy mi się z pegazusem (miałem ich sporo). Ta gra to był przełom w konsolach. W wieku 5 lat nauczyłem się od brata nabijać życia żółwiami na schodach (wiecie, jak miało się już sporo żyć to nie było cyfer tylko były litery ;P) Ta gra wymiata ;D
29-08-2011, 15:45 08
Też jestem fanem tejże serii. Jedyna gra w którą mi się przyjemnie gra.
Więc Mario uznany za króla gier komputerowych nie przemija i wg mnie nie przeminie nigdy, będzie kiedyś legendą iż wystąpił w ponad dwustu grach. Pierwszy raz w Donkey Kongu w 1981 roku i zaszedł do 2010 w spaniałym remaku jakim jest Super Mario Galaxy 2, jednakże tutaj to już raczej nie ta klima. Mario słynie z dwuwymiarowych pikseli. Jeszcze to się może utrzymać w Mario Forever, Mario Fusion... ewentualnie w Mario Forever Galaxy choć to już nie są przeskoki na platformy, raczej bohaterowie tej serii w grze Galaxian. W każdym bądź razie jakiejkolwiek wersji by nie było każda mnie się podoba... technologia musi iść na przód.
Wychowałem się na tym i umrę podczas grania w to :P
Odpowiedz