Odpowiedz 
Last Action Hero
24-06-2014, 19:53 51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2014 19:54 27 przez ferret.)
Post: #1
Last Action Hero
Gra jakich wiele, czyli na podstawie filmu zrobione dzieło na NESa.
[Obrazek: 2eplgn6.jpg][Obrazek: 28rmphz.jpg]
Z początku gra wydaje się wyjątkowo nieciekawa, łatwo tę grę ominąć sprawdzając zasoby NESów, taka sytuacja, że włącza się na chwilę tytuł, zapamiętuje, kojarzy się początek rozgrywki i wyłącza. Warto jednak zatrzymać się na dłużej przy tym NESie, a to dlatego, że już w drugiej rundzie klimat się zupełnie zmienia, przy czym do tej rundy jest wspaniale dopasowana muzyka. Dobra jest też muzyka w rundzie w biurowcu, gdy się skusi całkowicie (więcej o kontynuacjach i życiach w dalszej części tekstu) w tej rundzie, to ta muzyka sprawia, że chce się dalej walczyć i trzeba następnym razem już dobrnąć do końca, choć nie gwarantuję, że na każdego tak to zadziała. Właśnie, jak walczyć, to walki, te główne, choć czasem zdarzy się taka walka "środkowa" - inna niż zwykli wrogowie, ale jeszcze nie końcowa i chyba z niezmienioną muzyką, ale to jeszcze musiałabym sprawdzić. Walki te nie są tym, czego spodziewałby się gracz przywiązany do bossów o schematycznych ruchach - w środku gry to są raczej bossowie bez jakiejś szczególnie ciekawej strategii z punktu widzenia tego, jak ma walczyć postać, którą się kieruje, zresztą, samemu trzeba to sprawdzić. Może samo przyjdzie to, w jaki sposób tych bossów pokonywać. Natomiast na początku i pod koniec gry na bossach trzeba bardziej uważać i lepiej gospodarować energią i życiami. Kontynuacji mało jest, ale może to i dobrze, dłużej można posiedzieć przed grą. Tylko co to za gra, co ma ilustracje fabularne gorzej zaprojektowane niż niejedno intro czy ekran tytułowy ze starszych datą gier. Nie zmieni się tego (mówię o oryginalnej grze oczywiście, nie biorę pod uwagę hacków) i warto się po prostu uśmiechnąć do takiego stanu rzeczy, jaki jest, i przyjąć to, co prezentuje gra sobą. Chociaż... Może gra poratuje się rozgrywką? Tutaj oprócz bossów jest coś, co, w przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej głównych wrogów, może spodobać się niektórym graczom, a jest to - ... Schematyczność rozgrywki. To co zauważyłam to to, że oprócz jednej rundy, w której gracz ma dostarczanych wrogów przez dostawcę z góry, rundy polegają na jednym i tym samym - chodzeniu po terenie, mającym nieraz różnego typu wzniesienia (zależnie od tematu przewodniego rundy) i nieraz z elementem dostawania się na górę, czyli prawo, góra, lewo, góra i tak dalej. Przy tym wypuszczani są w jednakowy sposób wrogowie podczas "przechadzania się" po tych rundach. Jest jednak na nich sposób, znany ze sposobów radzenia sobie ze strachem, jak ktoś nie wie lub nie pamięta, jakie to są metody, to więcej w spoilerze. Wspomnę jeszcze o fabule - ma niewyobrażalne pomysły zawarte w sobie, są niezwykłe (tutaj w sensie nie zwykłe, które nie są zwyczajne, są wręcz niedorzeczne i raczej nie jakieś wspaniałe, choć ciekawe), aż nie mogę się doczekać, kiedy puszczą film w telewizji:), kiedyś przegapiłam.
Spoiler :
Te trzy sposoby to atak, ucieczka i udawanie nieżywego, ale nie powiem, który jest najskuteczniejszy, należy samemu sprawdzić, na pewno nie udawanie martwego :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2014, 19:35 39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2014 19:45 20 przez Neo_Buster_Mega.)
Post: #2
RE: Last Action Hero
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Polecam obejrzeć to w linku na górze. Jeśli znasz angielski, to ok, jak nie, to możesz sobie włączyć napisy po polsku. W każdym razie, polecam. :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jackie Chan action kung fu Jaro 19 2,469 01-11-2016 22:44 40
Ostatni post: magdakowalska48@gmail.com
  D-Pad Hero Evil 6 1,622 28-01-2014 19:06 37
Ostatni post: Verteks
  D-Pad Hero 2 Jaro 4 744 05-08-2013 15:06 31
Ostatni post: Atos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości