Odpowiedz 
Kunio Kun No Nekketsu Soccer League (goal 3 )
22-09-2013, 14:57 35
RE: Kunio Kun No Nekketsu Soccer League (goal 3 )
Święta prawda, albo skupiasz się na bramkarzu, albo dostajesz w siatę. Nie wyobrażam sobie jak bardzo by popsuli goala gdyby wstawili to rozwiązanie. Jedyne co to denerwuje mnie statyczność bramkarzy, powinni wychodzić do napastników, albo chociaż powinna być opcja rozkazania im tego.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 15:34 14
(22-09-2013 13:48 42)Evil napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.W grach, w których ten pomysł jest wykorzystany czasem wkurza, że próbujesz obrońcą odebrać piłkę, w tym samym czasie bramkarz biegnie gdzieś w bok :P a przeciwnik strzela zanim zdołasz mu tę piłkę zabrać.

Racja, w ten sposób nieraz traciłem bramki w Ike Ike - zawodnik przeciwnej drużyny składał się do strzału, podbiegałem obrońcą (a bramkarz jednocześnie wykonał takie same ruchy, co obrońca), ale nie zdążyłem... Poszedł strzał, bramkarz wskutek wykonania tych samych ruchów co obrońca był ustawiony za daleko od krążka i nie zdążyłem bramkarzem odbić krążka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-09-2013, 17:20 09
wanna-amigo napisał(a):Jedyne co to denerwuje mnie statyczność bramkarzy, powinni wychodzić do napastników, albo chociaż powinna być opcja rozkazania im tego.

Nie wiem czy w realiach goal 3 by się to sprawdziło. Za polem karnym bramkarz nie może łapać piłki, więc wystarczyło by go znokautować strzelając w niego piłką a potem dobić do pustej bramki. Tak jak pisał Evil bramkarze grają na tyle solidnie, że sterowanie nimi nie ma sensu. Z prostym strzałami sobie radzą, a jak poleci super strzał który ma go znokautować, to i tak go znokautuje, niezależnie od tego, czy będzie sterowany przez cpu czy przez gracza.

[img][/img]
22-09-2013, 17:37 14
nie mówię za pole karne, tylko do jego granicy. Robią to, jednak dość niesprawnie. Ale czepiam się na siłę, obronę mają dobrą.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-09-2013, 19:16 42
No cóż, pewne ograniczenia technologiczne ciężko było przeskoczyć i ich wyjścia są mocno skryptowane. Dzięki temu można było opracować sposoby strzelania z pola karnego, które w 99% procentach kończyły się golem.

[img][/img]
26-09-2013, 18:52 08
Ciekawe też jest planowanie taktyczne. Nie tylko można wybrać zawodników oraz ustawienie, ale też można nastawienie zawodników w grze. Jeszcze jest jeden element, na który warto zwrócić uwagę- a mianowicie morale zespołu. Trzeba z każdym zawodnikiem zagadać żeby mu dogodzić, a co za tym idzie żeby częściej się kapitana słuchał. Moim zdaniem bardzo ciekawy pomysł jak na owe czasy. Poza Captainem Tsubasą nie zauważyłem w żadnej grze sportowej takiej opcji. No może jeszcze w Nintendo World Cup Soccer. Troszkę bym się połudził że Goal 3 jest w pewnym stopniu podróbką NWCS-u. Ale to tylko moje zdanie :)
26-09-2013, 19:26 08
Pomysł jak najbardziej fajny, ale raczej niedopracowany. Koniec końców ogranicza się do klikania Item->NewTowl. Nie wiem, czy to jakiś magiczny ręcznik czy coś, ale dawanie go po kilka razy każdemu daje za dobry efekt. Jeszcze żeby jego ilość była jakkolwiek ograniczona, to spoko, miałoby to sens. Ale plus za wprowadzenie jakiegokolwiek systemu morale, zawsze to jakieś urozmaicenie rozgrywki :)

Istnieje gatunek antylop, potrafiących skakać wyżej niż przeciętny dom. Wynika to z faktu ich mocnych mięśni nóg oraz tego, że przeciętne domy nie potrafią skakać.
26-09-2013, 20:18 53
Jak sama nazwa wskazuje to dajesz nowy ręcznik . Po oddaniu koledze z zespołu 30 takich ręczników nabiera do ciebie respektu :D
26-09-2013, 20:25 10
kuback81 napisał(a):Troszkę bym się połudził że Goal 3 jest w pewnym stopniu podróbką NWCS-u. Ale to tylko moje zdanie :)
Twoje zdanie jest jak najbardziej błędne:P NWCS jest lokalizacją gry Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. przygotowaną na rynek amerykański i europoejski. A Goal 3 jest kontynuacją japońskiej oryginalnej wersji. Są nawet w pewnym sensie fabularnie powiązane - zawdnicy z ligi szkolnej występują później w reprezentacji Japonii.

[img][/img]
26-09-2013, 22:30 40
(26-09-2013 20:18 53)kuback81 napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Jak sama nazwa wskazuje to dajesz nowy ręcznik . Po oddaniu koledze z zespołu 30 takich ręczników nabiera do ciebie respektu :D

Wiem, co to znaczy New Towel. A w zdaniu "Nie wiem, czy to jakiś magiczny ręcznik" chodziło mi bardziej o jego magię, bo raz że mamy go w nieskończoność, dwa, odpowiada każdemu, trzy, nigdy się nie nudzi :P bez sensu :P

Istnieje gatunek antylop, potrafiących skakać wyżej niż przeciętny dom. Wynika to z faktu ich mocnych mięśni nóg oraz tego, że przeciętne domy nie potrafią skakać.
Odpowiedz