Odpowiedz 
Koszykówka!
04-09-2011, 20:39 13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2011 20:40 16 przez orlasek.)
Koszykówka!
Nie wiem czy oglądacie, bo w Polsce przyjęło się że wszyscy oglądają piłke nożną albo siatkówke na zmiane :)

Aktualnie mamy mistrzostwa Eurobasket rozgrywane na litwie, z początku nie dawałem wiary, bo w zasadzie do fazy finałowej (po fatalnej grze w eliminacjach) dostaliśmy się przypadkiem (z powodu powiększenia grup i w ten sposób teraz tam gramy :) ), to teraz jestem niekłamanie podekscytowany :) Gortat wyłączony z reprezentacji z powodu braku wykupionego ubezpieczenia w Phoenix Suns, Lampe nie gra bo kontuzja, a ze starego składu ostało się 3 ambitnych wojaków :) Trener Griszczuk chyba wreszcie postawił na młodych i w ten sposób ograliśmy Portugalię, a dzisiaj wicemistrzów europy - Turcję. :) Zapowiada się ciekawe widowisko, zwłaszcza że jutrzejszy mecz: Polska - Wlk. Brytania, to nasze być albo nie być w finałach :) Polska górą!

A z okolic innych niż Eurobasket, lubicie koszykówkę? Fani tej wspaniałej gry - ujawniajcie sie! :D

szybka edycja:
Aha, jak ktoś zainteresowany jutrzejszym meczem - TVP Sport albo TVP 2 o 14:00 :)

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2011, 06:50 30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2011 06:53 55 przez Evil.)
RE: Koszykówka!
(04-09-2011 20:39 13)orlasek napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Trener Griszczuk chyba wreszcie postawił na młodych i w ten sposób ograliśmy Portugalię, a dzisiaj wicemistrzów europy - Turcję. :)
Yyy panie fanie tej wspaniałej gry, przecie naszej repry już nie prowadzi Griszczuk, tylko Aleš Pipan :>

A co do samego sportu, to moim zdaniem jest żenujący :P wielkoludy biegają i klepią piłkę, a jak czasem przypadkiem jeden klepnie drugiego w dłoń, to jest faul. Gdyby był to sport bardziej brutalny (ochraniacze, sztuczne szczęki), w którym wolno odepchnąć przeciwnika, albo wręcz powalić, jak w futbolu amerykańskim, to może by się ciekawie oglądało. Na oficjalnych zasadach zostawiłbym koszykówkę kobietom :P w sam raz pasuje obok jazdy figurowej na lodzie i pływania synchronicznego. Ale i tak końcówki meczów reprezentacji oglądam mimo, że strasznie tej gry nie lubię :P

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-09-2011, 09:51 06
O matko, szczegółów sie czepiasz :D Ale faktycznie, rypneli mi sie trenejro, pardones :)

Evil napisał(a):wielkoludy biegają i klepią piłkę
Lepiej że biegają niż stoją w miejscu jak siatkarze

Evil napisał(a):jak czasem przypadkiem jeden klepnie drugiego w dłoń, to jest faul. Gdyby był to sport bardziej brutalny (ochraniacze, sztuczne szczęki), w którym wolno odepchnąć przeciwnika, albo wręcz powalić, jak w futbolu amerykańskim, to może by się ciekawie oglądało.
Mówisz jak każda osoba która nie grała w to porządnie. W telewizji tego nie zauważysz, ale ten sport jest tak samo kontuzyjny jak ręczna, w której też ochraniaczy nie ma. A poza tym - tak, uderzenie w rękę to faul, ale wiele innych rzeczy się też dzieje, których nie zobaczysz bo są robione dyskretnie. Wiele razy jesteś uderzany z każdej strony, przy wyskoku, dryblingu czy nawet rzucie. Że Ciebie to nudzi, widocznie lubisz amerykańskie podejście do sportu, czyli najlepiej żeby sie napierdzielali może jak w NHL albo rzucali na siebie jak w NFL.

Evil napisał(a):Na oficjalnych zasadach zostawiłbym koszykówkę kobietom :P
tego to nawet nie skomentuje, bo to nędzna prowokacja :) chociaż to zależy co rozumiesz przez "oficjalne zasady"

05-09-2011, 12:24 02
Oficjalne zasady - przyjęte przez oficjalne władze :P inaczej mówiąc - tak, jak się teraz gra. Nie lubię sportów "amerykańskich", może poza baseballem, kiedyś oglądałem i zupełnie nieźle było. Co do grania, to faktycznie nie miałem okazji na poziomie wyżej niż amatorskim, poświęciłem się siatkówce, co do dziś mają mi za złe mój kręgosłup i stawy kolanowe :P

Nie napisałem, że koszykówka nie jest sportem urazowym, bo jest. Ale pierwszy post w temacie mówi raczej o tym sporcie od strony kibicowskiej, a dla mnie jako kibica nie ma tam wiele do oglądania.

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
05-09-2011, 18:21 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2011 13:09 46 przez orlasek.)
evil napisał(a):Oficjalne zasady - przyjęte przez oficjalne władze :P

Nie wiem, może masz na myśli NBA, które nieco wypaczyło zasady koszykówki i tam po prostu jest puszczana większość fauli i przewinień.
Niestety utarło sie tak, że koszykówka to sport dla czarnych, a jak czarni to hameryka :) Może nie jest to aż tak widowiskowy sport jak piłka nożna czy jakieś indywidualne dyscypliny, nie mierzi mnie to wcale bo są różne "gusta i guściki", ale porównanie tego sportu do pływania synchronicznego czy też jazdy na lodzie to był cios poniżej pasa.

A polacy jak zwykle wymiękli na końcówce, zażarta walka o każdy punkt by wreszcie na 2 minuty przed gwizdkiem końcowym wszystko sie posypało... Szkoda... Szans zbyt wielkich nie mamy na awans niestety, jak to z polakami przeważnie bywa :)

05-09-2011, 19:29 33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2011 19:38 36 przez Xaimer.)
Poznajcie wszyscy historię powstania tego wspaniałego sportu

Koszykówka została wymyślona w grudniu 1891 roku, przez kanadyjskiego nauczyciela w-f, Jamesa Naismitha. Chciał on urozmaicić swoje zajęcia, które w zimowe miesiące nie mogły odbywać się na świeżym powietrzu. Przybił na ścianach sali gimnastycznej dwa wielkie kosze, a następnie wręczył uczniom piłkę futbolowa. Zdobywali oni punkty rzucając odpowiednio do kosza przeciwnej drużyny.

W 1894 roku opracowano kształt boiska, po czym dodano linie wyznaczające odległość wykonywania rzutów wolnych. Trafienie do kosza z rzutu wolnego dawało dwa punkty, trafienie podczas gry – trzy. Kolejny rok przyniósł nowe zmiany. Łączna liczba zawodników na boisku nie mogła przekroczyć dziesięciu osób, po piec dla poszczególnej drużyny. Zastąpiono także piłkę futbolowa, specjalna piłką do koszykówki. Kozłowanie wprowadzono dopiero w 1898 roku.

[Obrazek: mca.png]
05-09-2011, 20:33 10
Fajnie jest se kopiować z innych stron :P
06-09-2011, 12:31 31
Haha to się nazywa oryginalny post Xaimera. Żenada...

17-07-2013, 21:31 57
Do mikrofalówki hopsa i odgrzewanie.

Osobiście gram w koszykówkę tak często jak to możliwe. Mój ulubiony sport w końcu. Z tym że ani NBA, ani nic takiego mnie nie interesuję (mimo że gram w pełni z zasadami). Lubię pograć 1 na 1, 3 na 3, ale nie więcej. Czyli w skrócie taki street nygga urban style. Chyba jedyna gra, w którą 1 na 1 idzie się wykończyć, obić i zapocić. Gdyby były dopuszczalne bójki, to byłoby to brutalniejsze od hokeja.
Zresztą lubie takie nygga street urban yo rzeczy, a nyggasów uwielbiam, więc jakbym mógł w kosza nie grać. Szkoda że tak mało osób gra.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości