Odpowiedz 
Kaznodzieja
15-05-2010, 22:29 07
Post: #1
Kaznodzieja
Mam niekłamaną przyjemność przedstawić wam komiks autorstwa Gartha Ennisa i Steve'a Dillona pt. "Kaznodzieja".
Kiedyś komiksy uznawałem za coś trywialnego i niegodnego uwagi, przypadek sprawił, że w ręce trafił mi piąty tom "Kaznodziei", przeczytałem i powiem że zachwycił mnie bardziej niż niejedna książka, z którą zetknąłem się do tej pory.
Naprawdę trudno jest w paru zdaniach zawrzeć jego recenzję; wspaniała wielowątkowa fabuła, skomplikowani bohaterowie pozbawieni zbędnego patosu, jest szokujący, bluźnierczy, mroczny, przepełniony przemocą, ocieka sarkazmem i cynizmem a całości dopełnia nietuzinkowy czarny humor.
Poleciłem go mniej więcej 10 osobom ze swojego środowiska i każdy bez wyjątku zachwycił się tym arcydziełem wśród komiksów.

Jedyne co mi pozostaje to mieć nadzieję, że nie spotkam się z ostracyzmem na forum zaraz po swoim pierwszym coś wnoszącym poście, w którym polecam komiks a nie "jakąś górnolotną książkę", oraz podać wam link do strony gdzie można go przeczytać online i czekać na wasze opinie i reakcje po zapoznaniu się z nim. Reasumując, najpierw przeczytać potem osądzać:)

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Polskie wydanie zawiera się w 13 obszernych zeszytach:

1.Zdarzyło się w Teksasie
2.Nowojorscy gliniarze
3.Aż do końca świata
4.Łowcy
5.Dumni Amerykanie
6.Stare dzieje: Święty od Morderców
7.Stare dzieje: Historia Sam-Wiesz-Kogo
8.Krew i whiskey
9.Na południe
10.Wojna w słońcu
11.Salvation
12.Całe piekło nadchodzi
13. Alamo

Osobiście polecam poszukanie i pobranie na dysk wszystkich tomów gdyż zapewne nie jeden raz do niego powrócicie. Oczywiście zakup jest jeszcze lepszą opcją (sam posiadam jeden egzemplarz), ale średnia cena 50zł za tom nieco przeraża, mimo tego mam szczery zamiar kiedyś zakupić wszystkie zeszyty;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości