Odpowiedz 
Jakie przygodówki polecacie ? (Hybrydy tylko jeśli o tym wspomnicie))
21-10-2012, 18:00 59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2012 18:09 53 przez Evil.)
RE: Jakie przygodówki polecacie ? (Hybrydy tylko jeśli o tym wspomnicie))
Beneath A Steel Sky jest rzeczywiście kapitalne. Ja mam wielki sentyment i darzę sympatią chociażby polskiego Jacka Orlando, Gilberta Goodmate, trochę przypominającego klimatem legendarną serię Monkey Island. Oprócz tego zawsze mi się podobały stare polskie gry przygodowe, mają bardzo specyficzny klimat. Nie wiem czy granie w nie "w dzisiejszych czasach" da komuś radość, ale można wypróbować tytuły Teenagent, Sfinx, Sołtys (rozwijanie asfaltu korbą rulez :P) czy Książę i Tchórz.

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2012, 18:17 45
Ja bym poleciła Alfabet Śmierci na amigę.

Gram, więc jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-10-2012, 14:50 56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2012 14:50 56 przez PegazusMaster.)
Nie wiem czy temat wart trollowania ;p
25-10-2012, 12:47 18
Cytat:Ja mam wielki sentyment i darzę sympatią chociażby polskiego Jacka Orlando

O właśnie mi przypomniałeś o tym, jedna z moich pierwszych przygodówek :)
Też darzę tę gierkę wielką sympatią, niestety przeszedłem tylko tę łatwą wersję :(
Zaś moją pierwszą przygodową gierką była gra... Reksio i UFO :D DO dziś pamiętam te cudowne loty w kosmos pralką czy roboty drogowe łatające dziury w gwiezdnej przestrzeni, nie wspominając już o tak super epickiej obronie kurnika strącając burakami latające spodki czy głównego wroga który miał najbardziej mroczne imię w historii gier, pewnie niejeden dostał gęsiej skórki gdy jego imię usłyszał, a brzmiało ono KURATOR (i był kurą rzecz jasna a raczej kogutem :D), ciekawe jest to, że dopiero jak zagrałem w tę grę ponownie w wieku 17 lat doceniłem większość dowcipów zawartych w niej, bo mimo iż gra jest dla dzieci można znaleźć w niej fajne aluzje do świata rzeczywistego (chociażby tego kuratora) ;D

Jeżeli lubicie horrory przygodowe to polecam Black Mirror, gry wprawdzie nigdy nie przeszedłem (przez to, że w połowie kompa zmieniłem i zacząłem grac w inne gry) ale była bardzo ciekawa, nie znajdziecie tam potworów ale twórcy dodali bardzo mroczny klimat oraz straszą w dość nietypowy sposób, niestety gra została FATALNIE (i to mało powiedziane) spolszczona (kinowo), da się coś z tego zrozumieć ale w pewnym momencie trafiłem na zagadkę w której musiałem wpisać odpowiedź, zagadki były po Polsku ale odpowiedzi już gracz musiał podawać po ANG, rozumiem, że taką zagadkę ciężko spolszczyć (bo odpowiedzi gracz musiał podawać na takich kamieniach obracających się) no ale to nie jedyne wpadki, często polonizatorzy kompletnie mylą teksty, powtarzają coś kilkakrotnie zamiast puścić nowy dialog o błędach ortograficznych już nie wspominam bo jeżeli się nie mylę to w tej grze były takie kwiatki jak:
"dwur", "curka" czy "rze" (zamiast że).
Nie wiem kto to spolszczał ale mam nadzieję, że nie Polak :P

17-12-2012, 13:58 01
Nie wiele przygodówek znam, więc raczej nikogo nie zaskoczę.
Pierwsza mi na myśl przychodzi Syberia, ale o tym już napisane, więc ode mnie dodam Larry 7 - pewnie większości dobrze znana i deczko stara, ale to jedna z moich pierwszych gier na kompa (wspomnienia :mmm:...), po za tym te pannienkiB) i (jak dla mnie) świetny humor - niezapomniany, po prostu klasyka.
31-01-2013, 19:17 24
grałem w pewną przygodówkę, ale za cholerę nie pamiętam tytułu. Było 3 postacie, mag tworzący skrzynki przez rysowanie myszka, rycerz z rzymskawim imieniem i młotem i łuczniczka złodziejka z łukiem i lina. I piękna grafika. Zna to ktoś?
31-01-2013, 19:25 02
Trine

Gram, więc jestem
31-01-2013, 19:34 27
bingo, dziękuje.
Odpowiedz