Odpowiedz 
Jak mieć najwięcej radości z gry ?
20-07-2018, 23:19 06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2018 23:22 23 przez batter.)
RE: Jak mieć najwięcej radości z gry ?
1. Ogrywając Contrę naszła mnie pewna rozkmina i myślę, że to odpowiedni wątek.

Chodzi mi o to, że gdy grając n-ty raz, te początkowe plansze mam już wyuczone, tak że przechodzę bez straty życia. Jednak czasem się zdarzy skuć nawet i w 1. Wkurzam się wtedy i resetuje konsolę, i gram od początku, póki nie wyjdzie dobry "run" (czyli bez skucia do 4. lub 5. planszy w przypadku Contry).

I teraz pytanie do Was. Czy też tak macie? Czy uważacie, że to psuje zabawę? Że lepiej może grać do końca mimo to?

2. I druga kwestia - przycisk Turbo. Używacie? Czy lepiej jak na oryginalnym padzie? No może pomińmy kwestię niektórych gier gdzie jest on niemal niezbędny np. bieganie w Track & Field. Ale np. w Contrze trochę ułatwia sprawę. Ja zwykle lubiłem z niego korzystać (stare przyzwyczajenia z pega IQ502 - mojej pierwszej konsoli). Ostatnio jednak próbuję się tego oduczyć i grać bez tego.
Jak to u Was wygląda. Nie uważacie może, że to trochę taki cheat? Przyznam, że ogrywałem teraz właśnie Contrę bez używania Turbo, przy Serduszku jednak już nie wytrzymałem :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2018, 17:19 56
ja jak skusze to po prostu cofam czas jak w pop lol. no uzywam turbo. po to jest co nie?

Gram, więc jestem
24-07-2018, 23:55 13
Niby tak :) ale oryginalny pad do NESa nie miał tych Turbo, więc to nie do końca zgodne z założeniami twórców gier. Takie małe oszustwo. Np. w contrze daje to znacznie mocniejsze strzały i np. te traktory w 5. planszy ciężko pokonać zwykłą bronią nie używając Turbo. Więc to takie ułatwienie. Ja też często z tego korzystam, jednak ostatnio staram się grać bez tego. Inna jakość gry.
25-07-2018, 21:16 27
batter napisał(a):Chodzi mi o to, że gdy grając n-ty raz, te początkowe plansze mam już wyuczone, tak że przechodzę bez straty życia. Jednak czasem się zdarzy skuć nawet i w 1. Wkurzam się wtedy i resetuje konsolę, i gram od początku, póki nie wyjdzie dobry "run" (czyli bez skucia do 4. lub 5. planszy w przypadku Contry).

Dlatego ta gra jest taka fajna. Nawet grając n-ty raz nie przejdziesz jej bez emocji, bez problemów, z pamięci klikając gdzie popadnie :)

batter napisał(a):2. I druga kwestia - przycisk Turbo. Używacie? Czy lepiej jak na oryginalnym padzie? No może pomińmy kwestię niektórych gier gdzie jest on niemal niezbędny np. bieganie w Track & Field. Ale np. w Contrze trochę ułatwia sprawę. Ja zwykle lubiłem z niego korzystać (stare przyzwyczajenia z pega IQ502 - mojej pierwszej konsoli). Ostatnio jednak próbuję się tego oduczyć i grać bez tego.
Jak to u Was wygląda. Nie uważacie może, że to trochę taki cheat? Przyznam, że ogrywałem teraz właśnie Contrę bez używania Turbo, przy Serduszku jednak już nie wytrzymałem :P

Kiedyś uzywałem wszystkich ułatwień, które dawały emulatory - save, turbo, nawet podkręcalem sobie grafikę :) potem powoli rezygnowałem z tych rozwiązań, bo wydawało mi się, że granie w taki sposób, jaki mieli do dyspozycji dawni gracze, jest najwłaściwsze i najprawdziwsze :P Czyli bez turbo, nawet jak stary pad do pegaza wciąż go ma.
Chyba, że gram z kimś mniej wczutym, wtedy się dostosowuję, żeby swoim fanatyzmem nie psuć zabawy :P
25-07-2018, 23:47 31
Czyli podobnie, choć u mnie to tak bez fanatyzmu, że najwłaściwsze, a raczej dla lepszego "fanu" tj. np. save'y z Emu psują jednak zabawę na ogół - niby ułatwienie, ale właśnie o to chodzi w tych grach, żeby się trochę wysilić, a potem mieć satysfakcję, gdy się coś samemu przejdzie.
Chociaż przy "bossie" z Wagyan Land save'y nawet nie pomogą :D - Ale to inna historia:P
Odpowiedz