Odpowiedz 
Gry na telefon komórkowy
31-03-2013, 02:51 57
RE: Gry na telefon komórkowy
Podbijam, bo mam parę naprawdę dobrych gierek, które jak na telefon są co najmniej ciekawe. Here we go (tested on SE c702):
- Cyberpunk: Arasaka's Plot. Gra z uniwersum cyberpunk 2020. Bieganie, skakanie, szczelanie itp. Wszystko to z wstawkami filmowymi, implantami, hackowaniem, i "night city parkour". Dobre sterowanie, piękna grafa, fajna minigra, sekrety, bla bla bla. Ta gra urzekła mnie poziomem trudnośći. Łatwo spaść i katrupnąć, wyrwać za dużo kulek od najemnika, dać się poszlachtać yakuzie, zmiażdżyć cyborgowi. A długie etapy trzeba zaczynać od nowa. Bardzo denerwuje. Ale długa rozrywka.
- Panzer Tactics. Handygames lubię za robienie długich, rozbudowanych gier (a nie gameloftowe 5-minutówki). Mamy doczynienia ze strategią, 2 wś, heksagonalną powierzchnią, i długaśną rozgrywką. Zabawa jest prosta. Naszymi wojskami zajmujemy placówki i kasujemy wroga. Są smaczki w postaci doświadczenia, oficerów, bonusów. Tylko coś z dialogami się psuje.
- seria age of heroes. Twór Heroes of might and magic podobny. Tyko bez ekonomii. Zbieranie golda, kupowanie wojaków, itemów, łojenie skóry wrogom. Polecam zacząć od 5, gry są okropnie trudne.
- stolen in 60 sec. A do tej mam sentyment. Kierujemy bandą złodzieji, której dajemy sprzęt i przydzielamy zadania. Na wszystko mamy ograniczony czas. Plan musi być perfekcyjny, a alarm wyłączony. Dobry trening szarych komórek na komurce (lol).
- ufo: afterlight. A wot i takticzna igra, tawariszcz. Rozbudowana fabuła, wysoki poziom, myślenie taktyczne (ciut za bardzo widać gdzie trzeba się schować), da się nawet permamentnego game over wyrwać. Porównuję to po cichu do Falloóta. Wybory moralne, turowa walka, wasteland. Miodzio.
- yamakasi. Czyli skakanie po budynkach, i bieganie po nich rzecz jasna. Ale naprawdę przyjemna gra zręcznościowa, ratowała mi skórę na praktykach.
- gish. Czyli przygody kupy smaru. Niekonweloncjonalna rozgrywka, genialny multiplayer, humor i challange, tyle wystarczy. Kto nie zna tytułu: poruszamy się żelopotworem po ścianach, sufitach, kolcach, lawie itp. Trochę zręczności, trochę myślenia. A na dwóch mamy i campanię, mamy co-opy, death- mecze, no i kupę śmiechu. Prawie jak pegasus.
- star wars the force unleashed. Oryginalna zabawa. Używamy mocy na wrogach, rysując takie kształty, jakie mają nad głowami. Najlepsze łamanie palców na komórczaka.
I to tyle. Jako że nałogowo cisnę gry java, to co perełki podrzucę.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-08-2013, 16:52 34
Big Grin RE: Gry na telefon komórkowy
Dla wszelkich wielbicieli gier typu Minecraft, którzy nie wierzą wszelkim głosom: ''Oszalałeś? Nie da się stworzyć żadnego Minecrafta na telefony z javą." polecam gry:
-Minecraft 2D
-Cave craft
Dostępne na portalu 3g play (chyba tak to się pisze:P )za darmo i za zgodą twórców

Oraz, moim zdaniem najlepszy MC na takie telefony, Rescraft (najnowsza jest chyba wersja 1.6 ale nie jestem na bieżąco) dostępne na stronie twórcy, którą łatwo znajdziecie w Google (hasło: Rescraft :P ). Gra jest tworzona przez jedną osobę i to stosunkowo od niedawna, więc nie dajcie sobie wcisnąć kitu pt."Zwykłe telefony są za słabe na MC". teraz jednak bym tego nie próbował bo jakiś "MONDRY" namieszał na stronie Tigera (twórcy) i po mojej ostatniej próbie aktualizacji wersji antywirus zatrzymał KONIA TROJAŃSKIEGO!!!:tonieja:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-08-2013, 20:45 08
Z Minecrafta na J2ME (czy jego podróbek) mogę polecić Comcrafta (jest w 3D) i CaveCrafta.

Z gier które mi się spodobały: Asphalt 2 i 3, Silent Hill Mobile, Gravity Defied - jest jego masę przeróbek, nawet jedna z logiem Elastomanii i ciekawymi trasami. Bardzo spodobały mi się też Wormsy 2010 i 2011 oraz te najstarsze, bodaj 2003 (niestety na mojej Nokii X2 którą niedawno sprzedałem znalazłem raz działające Wormsy 2003, potem je usunąłem a każde jakie znalazłem później nie działały), Panzer Tactics 1 i 2, Panzer General. Oczywiście dużo szpulałem na emulatorach NESa, GB/GBC i ZX Spectrum oraz Coleco.

Ogólnie większość moich znajomych telefony z J2ME nazywa starymi gównami - nie mam pojęcia czemu, chyba za dużo tych gierek mają. Na Androida spodobało mi się X Construction - coś jak Bridge Builder z PC. W ogóle mam teraz LG GT540, ale moim następnym telefonem będzie chyba Nokia E52 lub C5.
01-08-2013, 20:51 23
Fifa 13 klasyk. Ja polecam jeszcze Prince of Persia (2008),NFS Shift i Gangstar 2 oraz RIO

When injustice becomes law, resistance becomes duty.
02-08-2013, 10:20 17
Jak już wspomniałeś o Fifie, czy to normalne że wszystkie części Fify w Javie jakie miałem chodziły strasznie mułowato? Sprawdzałem na dwóch Nokiach moich Fify 2010, 201 i 2012 , a oprócz tego na którejś Nokii Asha od kolegi też tak jest w Fifie 12.
21-06-2018, 15:34 01
Temat stary, więc go odnowię.
Jeżeli chodzi o telefony z fizyczną klawiaturą to polecam np. węża (tego ze starych nokii), quadrapop (to już z Javy, ta gra to taki tetris)
A z Androidów to polecam np. taką śmieszną grę żulionerzy, jest to parodia milionerów.
Odpowiedz