Odpowiedz 
Gry bez wad ?
04-10-2012, 14:38 40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2012 14:44 06 przez PegazusMaster.)
Post: #1
Gry bez wad ?
No cóż. Nie wszystkie gry mimo, że je lubimy są idealne - mają często wiele wad w rozgrywce mniej bardziej psujących zabawę z gry (do takich gier można zaliczyć batmana1, który z czasem robi się schematyczny, a kolejni wrogowie i plansze niezbyt pasują - a gra przecież z pozoru wydaje się taka świetna ;p Innym przykładem jest BattleToads, które jest praktycznie niegrywalne w trybie dla dwóch graczy i ma wiele bugów), ale są gry, które mimo wszystko są dopracowane niemal do perfekcji i można je nazwać grami bez wad - argumentujemy :PWg. mnie do gier bez wad można zaliczyć Adventure Island 2. Nie była nigdy grą, w którą specjalnie często grałem, ale trzeba jej przyznać, że jest rewelacyjna. Gra oferuje ciągle elementy, które mogą nam ułatwić rozgrywkę, a szukanie sekretów naprawdę nagradza nam ten trud. Kolejne etapy są ciekawe i bardzo klimatyczne, a gra staje się co raz trudniejsza. Ciągle mamy pomoc w postaci broni, dinozaurów, deskorolki i wszystkiego co znajdziemy - gra jest bardzo urozmaicona. Kolejne plansze są zróżnicowane i oferują nowe elementy przez co gra nie jest monotonna. Adventure Island 2 jest wg. mnie przykładem gry bez wad.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 16:43 36
Post: #2
RE: Gry bez wad ?
Nawet najlepsza nie jest grą bez wad. Ma jedną. Kończy się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 17:41 29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2012 17:41 29 przez PegazusMaster.)
Post: #3
RE: Gry bez wad ?
Chodzi o wady w rozgrywce. Znam takie, które ich nie mają np: Super Mario Bros 3
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 17:42 00
Post: #4
RE: Gry bez wad ?
Super Mario Bros. 3 jest taką grą - solidne podstawy rozgrywki, mama powerupów, sekrety w planszach, minigierki i różne światy, ze światem gigantów na czele.

Ducktales oraz Ducktales 2 są również świetne. Sekrety w tych grach przyjemnie się odkrywa, zbieranie fantów pozwala na zakup nowych pomocy, różne poziomy utrzymują uczucie świeżości przez całą grę.

Street Basket: Dunk Heroes mogłoby zaliczyć się do tego grona. Różni przeciwnicy, kilka postaci do wyboru, które można ubierać w nowe powerupy, każda plansza oferuje nowe wyzwanie. Problemem jednak jest, że co drugi mecz rozgrywany jest na planszy "domyślnej", na której nie ma nic nadzwyczajnego.

Contra
, hehe xD Wykonanie jest perfekcyjne, każda plansza jest świetna, muzyka i grafika wymiata.

Na pewno jeszcze sobie coś jeszcze przypomnę, ale na razie tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 01:50 31
Post: #5
RE: Gry bez wad ?
Kurde, jakoś sam mam wielki problem podać tytuł takiej gry, w której faktycznie nic by mi nie przeszkadzało... Gra bez wad, to brzmi trochę jak oksymoron :) I tak jakoś głowiłem się, i głowiłem, przejrzałem spis gier które znam i lubię, coś by sie znalazło... Po pierwsze, SMB3, Natavian podrzucił mi ten pomysł i w sumie mogę się z nim zgodzić, platformer doskonały i być może najlepszy jaki sie kiedykolwiek pojawił :) Drugą propozycją ode mnie będzie Final Mission... Trudno doszukać mi się w niej jakiś cech na minus, nienudny i nienudzący, odpowiednio wyważony SHMUP, który dodatkowo przełamuje stereotyp tego gatunku, czyli kosmos + gwiazdy + statek + masa przeciwników. Ostatni mój typ to Tanki, a już zwłaszcza na dwóch graczy :) z reszty gier jakie przejrzałem trudno coś mi tu jeszcze wybrać, bo często mam tak, że jednak czegoś mi w danej grze brakuje, taki tam malkontent ze mnie :D

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 10:45 25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2012 23:00 42 przez PegazusMaster.)
Post: #6
RE: Gry bez wad ?
Final Mission - tak jest mega trudna i każda plansza się różni. Na każdej są inne pomysły i na każdej są inni wrogowie. Super Gra, ale czy bez wad jeszcze nie potrafię powiedzieć w tej chwili.

Super Basket nie znam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2012, 14:38 07
Post: #7
RE: Gry bez wad ?
Super mario bros 3 też się kończy ale dla mnie też jest to super gra! Każda gra się kończy oprócz jednej: brush roller, w której jest 10 poziomów i później od razu zaczyna się od początku a zakończenia nie ma np. The end.
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 10:41 02
Post: #8
RE: Gry bez wad ?
Super Mario Bros 3 jest grą odrobinę za łatwą. Zanim się człowiek obejrzy, to ma już w zapasie całą masę dodatkowych żyć. Grafika i sterowanie są fenomenalne, nawet gdyby ją przenieść o generację wyżej, czyli na SNES, to wcale nie byłaby najbrzydszą grą na tej platformie. :P

Dla mnie zawsze ideałem była gra Battletoads & Double Dragon. Po pierwsze dlatego, że dobrych gier beat'em up nie ma w historii dużo, po drugie dlatego, że świetnie zostały rozwinięte pomysły z Battletoads, poziom trudności został bardziej dopasowany pod "zwykłego śmiertelnika" dzięki czemu kapitalnie się grało na dwie osoby. Różnorodność poziomów, ładna oprawa, bardzo dobre i intuicyjne sterowanie, duża (jak na dwa przyciski akcji plus "krzyżak") gama ciosów, broń biała, dynamit. Właściwie jest tylko jedno niedociągnięcie, nawet nie wada, niby mamy pięć postaci, a tak naprawdę wybieramy tylko spośród dwóch rodzajów - facet, albo żaba. Wystarczyłoby zrobić jakieś symboliczne różnice w poruszaniu, sposobie zadawania ciosów, albo sile ciosów (Jimmy mocniej bije, Billy mocniej kopie np.). Jest to jednak takie szukane na siłę :P bo tak naprawdę dla mnie ta gra nie ma słabych stron. Jest chyba ulubionym beat'em up w historii gier w ogóle.

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2012, 15:52 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2012 15:55 03 przez Hshan.)
Post: #9
RE: Gry bez wad ?
Mi akurat ciężko w tej sprawie określić jakąś konkretną grę bez żadnych wad bo na pewno w każdej jest jakaś najdrobniejsza pierdółka która na pewno komuś przeszkadza jednak dla innych może się to okazać nieodczuwalne.
Dla mnie np. jest najważniejsze aby w grze co chwile było coś innego i żeby się coś zmieniało, niekoniecznie tylko taktyka gry lecz też klimat otoczenia. Nie lubię gdy od porządku do końca trwa cały czas ten sam schemat, klimat czy muzyka, tak jak np... w Wacky Races. Po przejściu trzech pierwszych poziomów chce już się rzygać i odechciewa się grać bo wiemy że dalej będzie to samo. Jednak z dynamicznie zmienną taktyką gry też wg mnie przesadzanie jest zbędne bo trochę mi to robi zamieszanie w umyśle. Wydaje mi się że dla mnie też trafione jest B&DD. W każdym etapie się coś zmienia i musimy robić coś innego jednak taktyka poruszania, sterowania itp. wciąż jest taka sama. Tylko 4-ty etap jest taki specjalny, wyróżniony i myślę, że tyle wystarczy. Podoba mi się też że przy walkach z bossami jest jakiś ukryty schemat naszego działania, który musimy sami wykryć. Co do postaci których jest kilka "takich samych" i się różnią tylko kolorami myślę że to tylko po to by odróżnić graczy na ekranie w razie jakby obaj chcieli tą samą :).

Jeśli chodzi o to że każda najlepsza gra ma wadę ponieważ się kończy to nie wiem co gada M'cin bo np. Tanki są najlepszą dla wszystkich grą i nie mają w ogóle końca :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2012, 16:23 40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2012 16:26 26 przez PegazusMaster.)
Post: #10
RE: Gry bez wad ?
Dobra zgadzam się z tym battletoads i doubledragon zdarza mi się rzadko, ale zdarza wrócić do tej gry po długiej przerwie i nawet jeśli z kimś w to gram mamy frajdę, bo każdy etap oferuje nowe pomysły.

Ataki w przypadku każdego wroga są inne, bossowie są szaleni, nie brakuje minigier i zaskakujących momentów. Dobrze jest zrobiony nie da się zaprzeczyć ;p Nie jest to jednak moja ulubiona gra, ale dobrego wykonania nie można odmówić ;p
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości