Odpowiedz 
Znalezione Gra podobna do Contry
30-06-2018, 13:21 33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2018 16:21 48 przez Evil. Powód: Drobne poprawki - literówki, interpunkcja itp.)
Gra podobna do Contry
Biegało sie po mapie takim ludkiem z giwerą i strzelało dokładnie tak jak w Contrze. Na planszach ustawione były skrzynki, które można było rozwalać i odkrywać power up-y do giwery, czyli podwójny i potrójny ogień i mocniejsze pociski. Poza tym żołnierzyk wyposażony był w granaty.

Przeciwnicy pojawiali się nie tylko na planszy, ale i na elementach tła, gdzie sami nie mogliśmy wskoczyć, ale mogliśmy ich dosięgnąć granatami lub po prostu zastrzelić z giwery.

Gra składała z kilku rund, każda w innym sektorze. Pierwsza była prowincja w lesie (dżungli?), z mostami. Potem doki w porcie, krajobraz z Indii i ostatni, futurystyczny poziom (w fabryce?), gdzie wrogami były jakieś roboty.
Był chyba też jakiś poziom w pociągu, ale nie jestem pewien czy nie pomyliło mi się z inną grą.

Po każdym poziomie, złożonym z kilku plansz, był boss. W lesie był śmigłowiec, który nas ostrzeliwywał i z którego dodatkowo wyskakiwali przeciwnicy, w dokach okręt podwodny, w Indiach jakiś hinduski bożek, atakujący nas kulami światła, w poziomie z robotami statek kosmiczny. W pociągu, o ile tam był faktycznie pociąg - nie pamiętam. Po każdym bosie wyświetlała się krótka plansza/scenka przerywnikowa.

Pomoże ktoś? To może nie być gra z oficjalnego repozytorium NES-a, bo nigdzie w zestawieniach takiego Contra-podobnego klona nie widziałem. Albo to jakiś port z Segi (bo na famiclony takie też wychodziły) albo jakiś zadziwiająco dopracowany homebrew.

W każdym razie lata temu dorwałem coś takiego w żółtym albo pomarańczowym (lata mijają, alzheimer się zbliża) katridżu dla famiklonów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-06-2018, 13:30 36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2018 13:31 22 przez jeruka9. Powód: Drobne poprawki - literówki, interpunkcja itp.)
RE: Gra podobna do Contry
czyżby GI Joe the Atlantis Factor albo jego część pierwsza GI Joe A real American Hero.
tyle z mej strony.

:głaszcze: przewodnik po świecie emulatorów
30-06-2018, 14:58 24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2018 14:59 17 przez gremer.)
RE: Gra podobna do Contry
Nie, to zdecydowanie nie G.I. Joe, choć te gry też będę musiał kiedyś ograć, bo wyglądają ciekawe.

Ale już znalazłem tytuł gry, o która pytałem. Przez pół godziny gapiłem się na YouTube w pokazy slajdów z nesowych gier „All NES Games” itp., ale znalazłem. Huh.
Oczy mnie bolą od tych migających obrazków, ale mam!

Ta gra to CROSS FIRE.

Polecam, świetna gra podobna do Contry.

Dzięki za pomoc!
Odpowiedz