Odpowiedz 
Galeria
12-08-2010, 21:24 16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2010 15:09 15 przez Misiael.)
Post: #1
Galeria
Macie ulubionych rysowników/grafików/malarzy? Jeśli tak, wrzucajcie tu ich prace. To fajna zabawa moim zdaniem.

No, to zaczynam:

Joshua Middleton - Amerykański rysownik, komiksiarz, ilustrator książek. jeden z niewielu mainstreamowych pencilerów, którzy robią swoje prace od początku do końca (szkic, tusz, kolory). Wsławił się okładkami do serii Super Girl, zilustrowaniem kilku numerów NYX. Urzeka przede wszystkim czystość jego kreski, bogactwo szczegółów i ciepło kolorów.
Spoiler: Obrazy
[Obrazek: nyx_cov_7-4.jpeg] [Obrazek: nyx_cov_3-4.jpeg] [Obrazek: wind.jpg] [Obrazek: sky_path-2.jpeg] [Obrazek: fables_1-2.jpeg] [Obrazek: 24-2.jpeg] [Obrazek: silverdoor-2.jpeg] [Obrazek: 001.jpg] [Obrazek: sweeta.jpg]
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.


Skottie Young - pochodzący z Chicago rysownik, który specjalizuje się w ilustracjach cartoonowych. To on stworzył obsypaną nagrodami komiksową adaptację Czarnoksiężnika z Krainy Oz, chyba najlepszą adaptację tej książki w historii.

Spoiler: Obrazy
[Obrazek: Wonderful_Wizard_of_Oz_1_Cover_by_skottieyoung.jpg] [Obrazek: Wonderful_Wizard_of_Oz_3_Cover_by_skottieyoung.jpg] [Obrazek: Wonderful_Wizard_of_Oz_4_Cover_by_skottieyoung.jpg]
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. [/spoiler]

Alina Urusov - kanadyjska rysowniczka operująca przepięknym stylem, swoistym połączeniem cartoonu i realizmu.

Spoiler: Obrazy
[Obrazek: x23_fanart_by_ayanimeya.jpg] [Obrazek: final_m_by_ayanimeya.jpg] [Obrazek: girls_by_ayanimeya.jpg] [Obrazek: cover_3_by_ayanimeya.jpg] [Obrazek: cover_1_by_ayanimeya.jpg] [Obrazek: huge_Kiden_inked__by_ayanimeya.jpg]
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Mark Brook - zakontraktowany rysownik Marvela, niesamowicie zdolny facet, kawał talentu.

Spoiler: Obrazy
[Obrazek: Bladerunner__The_Animation_by_diablo2003.jpg] [Obrazek: Arana_number_5_cover_by_diablo2003.jpg] [Obrazek: 9a0d61ece41fd481ff2597ee954dad23.jpg] [Obrazek: Young_Avengers_4_cover_by_diablo2003.jpg] [Obrazek: Fart_by_diablo2003.jpg] [Obrazek: Transformers__Jazz_and_Mirage.jpg]
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2010, 22:16 31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2010 22:19 21 przez potak.)
Post: #2
RE: Galeria
No więc ja też dam swoich.

KAI LIM znany tez jako `ukitakumuki
japoniec, kawał niesamowitego malowania
Spoiler: Jego prace:
[Obrazek: 749afdad1d337a5e.jpg] [Obrazek: Pepper_The_Warlord_by_ukitakumuki.jpg] [Obrazek: 5a9523e5a08fff3d.jpg] [Obrazek: Op__Chastity__On_The_Prowl_by_ukitakumuki.jpg] [Obrazek: Great_Black_Hunter_by_ukitakumuki.jpg] [Obrazek: Dead_Eyes_See_No_Future_by_ukitakumuki.jpg] [Obrazek: Cloaking_Armour_by_ukitakumuki.jpg]

Zdzisław Beksiński
Grafik, malarz,fotograf,rysownik
Spoiler: Obrazy
[Obrazek: 400px-Beksinski.jpg] [Obrazek: Beksinski_9.jpg] [Obrazek: zdzislaw_beksinski_1980_3.jpg] [Obrazek: 6.jpg] [Obrazek: beksinski09.jpg]


Wziąłem wszystkie obrazy w spoilery, by za długo się nie wczytywało itp. :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2010, 08:45 34
Post: #3
RE: Galeria
@potak

KAI LIM - widać fach w ręku, szkoda, że zero artyzmu, ale i tak szacunek.
A Beksińskiego nie znać to wstyd. W ramach ciekawostki powiem, że do jego prac nawiązywał w swoich komiksach japończyk Tsutomu Nihei (BLAME!, NOISE!)

O, zerknijcie:

Spoiler :

Beksiński:
[Obrazek: cradlebeksinski2ri.jpg]

Nihei:
[Obrazek: cradlenihei4jy.jpg]

Heh, można by o plagiat posądzić :D

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2010, 14:22 14
Post: #4
RE: Galeria
Dałeś Alinę urusow w spoilerze Scottie Young, popraw.
Poza tym co rozumiesz przez "zero artyzmu" i artyzm w ogóle? W szkole wyrobiłem sobie takie zdanie, ze jak rozsmarujesz kupę na ścianie czy odwrócisz pisuar do góry nogami to już jesteś geniuszem, jeżeli jakiś "znawca" z tytułem doktora nauk humanistycznych nazwie to sztuką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2010, 15:18 49
Post: #5
RE: Galeria
Już poprawiłem z tą Aliną.
No dokładnie M'cin dobrze gada:P

Chodziłem 4 lata do Plastyka i jedyne co się nauczyłem tam a propo postrzegania czegoś jako artyzmu, natchnienia, przedstawienia czegoś w jakikolwiek sposób to nazwiesz jest bardzo rozbieżne:P
Rzecz tkwi w tym, że każdy człowiek na świecie postrzega "artyzm" jako co innego, nie ma definicji tego słowa i nie da się powiedzieć, że ten obraz jest genialny , a inny do dupy.
Dla jednego Artyzm to rzemieślnictwo,czysta technika malowania dla innych sposób w jaki ktoś posługuje się kreską,bądź gestem malarskim dla jeszcze innych to ułożenie plam bądź dobranie kolorów w sposób spójny lub totalnie pogrzany:P a dla jeszcze innych będzie to przełamanie pewnych stereotypów czy pewnych przyjętych założeń.
Jak dla mnie to prace tego żótka są wspaniałe i mają w sobie "artyzm", mają niesamowity gest malarski :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2010, 15:28 23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2010 16:12 47 przez Misiael.)
Post: #6
RE: Galeria
(13-08-2010 14:22 14)Mcin napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Dałeś Alinę urusow w spoilerze Scottie Young, popraw.

Nie ja, tylko jakiś moder, który mi zakleszczył obrazki w spoilerach (wcześniej wisiały luzem). Już poprawione.

Cytat:Poza tym co rozumiesz przez "zero artyzmu" i artyzm w ogóle? W szkole wyrobiłem sobie takie zdanie, ze jak rozsmarujesz kupę na ścianie czy odwrócisz pisuar do góry nogami to już jesteś geniuszem, jeżeli jakiś "znawca" z tytułem doktora nauk humanistycznych nazwie to sztuką.

Jeśli tu był przytyk do mnie, to zauważ, że ja dałem obrazy, które trudno nazwać "artystowskimi bohomazami", przeciwnie - bardzo cieszą oko (przynajmniej moje).
Artyzm? Dla mnie to umiejętność zagrania perspektywą, kolorami, światłocieniem, ujęcie tematu ilustracji w jakiś niebanalny sposób. Dla mnie prawdziwy artysta nie kopiuje rzeczywistości takiej, jaką on i my widzimy, ale bazuje na niej, tworząc własną. Potrafi w swoich pracach zawrzeć jakiś element, który zauważamy dopiero po pewnym czasie, a który może być fundamentalny dla interpretacji danej ilustracji.

Przykład? Proszę bardzo - Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. Josha. Przyjrzyj się temu artowi. Interpretacja na pozór prosta - jakaś przemoczona do suchej nitki dziewczyna kuli się pod znakiem drogowym. Pewnie wraca z jakiejś imprezy, na co wskazuje jej wyzywający strój. Tak? Otóż nie do końca wiadomo. Dziewczyna może być nastoletnią prostytutką, o czym informuje nas pewien na pozór nic nie znaczący szczegół, mianowicie - dolna część ilustracji. Co się tam znajduje? Ledwie widoczny, rozmazany fragment samochodowych drzwiczek - patrzymy na nią jakby zza szyby samochodu, co widać też na naciekach na powierzchni ilustracji. Taki detal, który dostrzega się dopiero po głębszym zapoznaniu się z obrazkiem. Dla mnie bomba, bardzo lubię takie twisty.

A przytoczony przez kolegę potaka Kai Lim? Świetny rzemieślnik, tego mu odmówić nie można, ale widać (przynajmniej na zaprezentowanych pracach), że tworzy raczej kiczowate "pocztówki" pełne kiczowatych motywów, z najprostszymi rzutami perspektywy. Choć oczywiście dochodzi też kwestia gustu, jeden lubi jak mu Cyganie krają, inny jak mu nogi śmierdzą. :) Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno :)

No, to lecimy dalej:

Marko Djurdjevic - Szwab, ale rysuje tak zacnie, że można mu to wybaczyć, a nawet podziwiać. Zakontraktowany jako cover artist w Marvelu. Talent i zacięcie artystyczny idą w parze z ciężką, rzetelną, mrówczą niemal pracą, co sprawia, że warto przyjrzeć się bliżej okładkom Marka.

Na początek - prace Niemca przy Thorze. Trzeba przyznać, że nordycki bóg piorunów w rękach Djurdjevica wygląda naprawdę zacnie.

Spoiler :

[Obrazek: THOR-MANOFWAR.jpg]

[Obrazek: THOR-AGES-OF-BLOOD-FINAL.jpg]

[Obrazek: THOR008-COVER-FLAT.jpg]

[Obrazek: THOR-issue7-Coipel-FINAL.jpg]

Poza tym, chyba najważniejszą serią okładek/obrazów autora były okładki do serii "Magneto - Testament" opowiadającej o pierwszych latach życia słynnego przeciwnika X-Men. Zresztą, Amerykanie strzelili tu niezłe fau pax - zlecić Niemcowi zrobienie okładek do komiksu skupiającego się na losach Żydów podczas Drugiej Wojny Światowej... Mimo to, Marko sprawił się tu bez zarzutu, dając nam serię starannych, bardzo przejmujących okładek:

Spoiler :

[Obrazek: Magneto-FINAL.jpg]

[Obrazek: MAGNETO2-FINAL.jpg]

[Obrazek: MAGNETO3-FINAL.jpg]

[Obrazek: MAGNETO4-FINAL.jpg]

[Obrazek: MAGNETO5-FINAL.jpg]

Nie można też nie wspomnieć o wspaniałych, mrocznych i epickich zarazem coverach do komiksów o Daredevilu

Spoiler :

[Obrazek: DD104-final.jpg]

[Obrazek: Daredevil105-FINAL.jpg]

[Obrazek: DD106-FiINAL-FIXED.jpg]

[Obrazek: DD107-FINAL.jpg]

[Obrazek: DD109FINAL.jpg]

[Obrazek: DD114-FINAL-FIX.jpg]

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2010, 17:56 41
Post: #7
RE: Galeria
Zgodzę się, że Obrazki Kai Lima wyglądają jak screeny z pierwszej lepszej współczesnej strzelanki TPP, ale... jak już mówisz kiczu, to ciut kiczowatości dostrzegam też u tego szwaba. Każda praca przesycona krwistą czerwienią. Motyw ciut często używany, a nawet ciut przeszkadzający, łoczęta bolom :) Z tych, co pokazałeś, to chyba ciut najsłabsze moim nieskromnym zdaniem.

Jeśli tu był przytyk do mnie, to zauważ, że ja dałem obrazy, które trudno nazwać "artystowskimi bohomazami", przeciwnie - bardzo cieszą oko (przynajmniej moje).
true

(13-08-2010 15:28 23)Misiael napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Jeśli tu był przytyk do mnie, to zauważ, że ja dałem obrazy, które trudno nazwać "artystowskimi bohomazami", przeciwnie - bardzo cieszą oko (przynajmniej moje).
true


(13-08-2010 15:28 23)Misiael napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Artyzm? Dla mnie to umiejętność zagrania perspektywą, kolorami, światłocieniem, ujęcie tematu ilustracji w jakiś niebanalny sposób. Dla mnie prawdziwy artysta nie kopiuje rzeczywistości takiej, jaką on i my widzimy, ale bazuje na niej, tworząc własną. Potrafi w swoich pracach zawrzeć jakiś element, który zauważamy dopiero po pewnym czasie, a który może być fundamentalny dla interpretacji danej ilustracji.

Sztuką jest wszystko to, co zostanie uznane za sztukę :D


(13-08-2010 15:28 23)Misiael napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Interpretacja na pozór prosta - jakaś przemoczona do suchej nitki dziewczyna kuli się pod znakiem drogowym. Pewnie wraca z jakiejś imprezy, na co wskazuje jej wyzywający strój. Tak? Otóż nie do końca wiadomo. Dziewczyna może być nastoletnią prostytutką, o czym informuje nas pewien na pozór nic nie znaczący szczegół, mianowicie - dolna część ilustracji. Co się tam znajduje? Ledwie widoczny, rozmazany fragment samochodowych drzwiczek - patrzymy na nią jakby zza szyby samochodu, co widać też na naciekach na powierzchni ilustracji. Taki detal, który dostrzega się dopiero po głębszym zapoznaniu się z obrazkiem. Dla mnie bomba, bardzo lubię takie twisty.

A może ktoś przyjechał ją odwieźć z imprezy ;> Mi się akurat prostytutka skojarzyła w pierwszej kolejności, dalej emo bez makijażu. można też interpretować dalej i głębiej. Pali się zielone, walk, a ona stoi. Przekaz nie biegnij, zatrzymaj się? A moze dla niej świat się zatrzymał, choć inni idą. A może...

Dla mnie, przy takim rozumieniu sztuki sztuką można nazwać ten obrazek, bo zmusza do myślenia sam z siebie, a nie, bo nauczyciel na lekcji kazał. A poza tym "cieszy oko" i chce się na niego patrzeć i wynajdywać szczegóły. Pytałem tylko, żeby sprawdzić, czy mi się nie trafił jakiś kapłan sztuki czy cuś takiego ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2010, 18:05 39
Post: #8
RE: Galeria
(13-08-2010 17:56 41)Mcin napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.ale... jak już mówisz kiczu, to ciut kiczowatości dostrzegam też u tego szwaba. Każda praca przesycona krwistą czerwienią. Motyw ciut często używany, a nawet ciut przeszkadzający, łoczęta bolom :) Z tych, co pokazałeś, to chyba ciut najsłabsze moim nieskromnym zdaniem.

Wiesz, sprawa jest taka, że rysownik rysuje, jak mu wydawnictwo każe. Za dużo czerwieni? Jak dla mnie jest ok, bo okładka powinna przyciągać wzrok jaskrawymi kolorami, poza tym - najwięcej czerwieni jest na okładkach do Daredevila, co jest logicznie uzasadnione, do Devil ma czerwone wdzianko, poza tym - czerwień jest ważnym symbolem w tamtym komiksie... A kolor czerwony w okładkach o Magneto jest chyba bardzo dobrze użyty - kolor krwi i ognia na czarno-białych ilustracjach, niczym jak na starych zdjęciach... Dla mnie bomba

Cytat:Dla mnie, przy takim rozumieniu sztuki sztuką można nazwać ten obrazek, bo zmusza do myślenia sam z siebie, a nie, bo nauczyciel na lekcji kazał. A poza tym "cieszy oko" i chce się na niego patrzeć i wynajdywać szczegóły. Pytałem tylko, żeby sprawdzić, czy mi się nie trafił jakiś kapłan sztuki czy cuś takiego ;)

Co to, to nie - nigdy nie rozumiałem tak zwanej sztuki nowoczesnej. Wolę klasyczne ilustracje :)

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2010, 18:08 31
Post: #9
RE: Galeria
Nowoczesnej? Toć ja się nabijam z dekadentystów czy jak im tam. Długo i namiętnie, odkąd na polskim musiałem pisać o nich wypracowanie :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2010, 09:37 56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2010 09:39 40 przez Misiael.)
Post: #10
RE: Galeria
Jae Lee - Amerykanin filipińskiego pochodzenia. Kawał talentu, aczkolwiek jeszcze większy kawał rzemiosła. Piękne, neogotyckie ilustracje, zwykle zdobiące komiksy z serii "Mroczna wieża"

Narodziny Rewolwerowca

Spoiler :
[Obrazek: dark_tower_the_gunslinger_born_1@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_gunslinger_born_2@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_gunslinger_born_3@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_gunslinger_born_4@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_gunslinger_born_5@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_gunslinger_born_6@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_gunslinger_born_7@m.jpg]

Długa droga do domu

Spoiler :

[Obrazek: dark_tower_the_long_road_home_1@p.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_long_road_home_2@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_long_road_home_3@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_long_road_home_4@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_long_road_home_5@m.jpg]

Zdrada

Spoiler :

[Obrazek: dark_tower_treachery_1@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_treachery_2@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_treachery_3@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_treachery_4@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_treachery_5@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_treachery_6@m.jpg]

Upadek Gilead

Spoiler :

[Obrazek: dark_tower_the_fall_of_gilead_1@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_fall_of_gilead_2@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_fall_of_gilead_3@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_fall_of_gilead_4@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_fall_of_gilead_5@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_fall_of_gilead_6@m.jpg]

Bitwa o Wzgórze Jerycho

Spoiler :

[Obrazek: dark_tower_the_battle_of_jericho_hill_1@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_battle_of_jericho_hill_2@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_battle_of_jericho_hill_3@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_battle_of_jericho_hill_4@m.jpg]

[Obrazek: dark_tower_the_battle_of_jericho_hill_5@m.jpg]

Uff... A teraz wyobraźcie sobie, że ten facet nie dość, że dał tym wszystkim komiksom okładki, to jeszcze na dodatek je zilustrował! Każdy oddzielny kadr można z powodzeniem wydrukować, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie - tak jakby malarz wziął się za rysowanie komiksów. Epic.

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości