Odpowiedz 
Galaxy5000
13-12-2013, 00:18 46
Galaxy5000
Galaxy5000 to mało popularna gra wyścigowa osadzona w kosmicznych realiach. Graficznie wygląda przyzwoicie, tory są ciekawie zaprojektowane. Można powiedzieć że to wyścigi 3D, ponieważ na trasie skręcać mozna we wszystkich kierunkach. Gra przypomina mi mgliście wyścigi z serii ProAm tyle że z torami w przestrzeni kosmicznej i z możliwością skakania.

[Obrazek: Galaxy5000_001_zpsa76e34ff.png] [Obrazek: Galaxy5000_002_zpsd76149b6.png] [Obrazek: Galaxy5000_007_zps3459b3a5.png]

Sterowanie jest na tyle ekhem.. specyficzne że jest dobrym treningiem dla palców na klawiszach kierunkowych!! Trzeba się po prostu przyzwyczaić. A co Wy sądzicie o tej grze??

Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2013, 08:21 04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2013 08:34 14 przez Evil. Powód: Drobne poprawki)
RE: Galaxy5000
Niedawno miałem chęć napisać o tej grze, ale jakoś tak odkładałem "na jutro" i to jutro trwa do dziś. :P Moim zdaniem są to jedne z najciekawszych wyścigów. Faktycznie sterowanie dość specyficzne, ale to wcale nie znaczy, że złe. Po prostu trzeba się przyzwyczaić. :P Po kilku minutach jest już znośnie a po kilkunastu kolejnych wpadki z naciśnięciem nie tego kierunku się już nie zdarzają. Właściwie twórcy wykorzystali dwa możliwie rozwiązania (przyciski akcji są zajęte dla strzału i skoku, więc sterowanie musi się odbywać wyłącznie z użyciem przycisków kierunkowych) i co najlepsze - dali graczowi możliwość wyboru, rzadkość w grach z tamtego okresu. :P Bardzo fajnie zaprojektowane trasy, różnorakie rozdwojenia, na których można odrobinę zyskać, albo stracić, konieczność naprawy maszyny (uszkodzenia nie są przesadzone jak w niektórych grach - jeśli się "przejedzie" trasę czysto i bez konfliktów z innymi, to nie ma czego naprawiać) - wszystko się składa na naprawdę niezłą i rozbudowaną grę. Szkoda, że była tak mało znana, bo warto w nią pograć. :P Jeszcze warto wspomnieć te śmieszne głosy uczestników wyścigu ("hey!"), które też w tamtych czasach były rzadkością w grach.

Jedyne czego mi brakuje, to większy dynamizm wyścigu. Gdyby było tempo rodem z F-1 w Micro Machines, wtedy byłaby kapitalna zabawa, biorąc pod uwagę możliwość strzelania i skakania. A na dwie osoby, to już w ogóle poziom przekleństw rósłby proporcjonalnie do trudności trasy. :P

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości