Odpowiedz 
Dzień dobry wszystkim :)
10-08-2013, 22:16 43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2014 23:07 09 przez damiano4444-92. Powód: Drobne poprawki)
Post: #1
Dzień dobry wszystkim :)
Dzień dobry, a jest wieczór... pierwsze słowa i pierwszy fail :P
Ekhm. Przejdę do przedstawienia się. Z góry przepraszam, że tak późno to czynię, po napisaniu bardzo wielu postów.
Tak jak sugeruje mój nick, mam na imię Damian. Miałem to szczęście nie urodzić się za późno (rocznik '92), by z Pegasusa zapamiętać za mało.
Pierwszą konsolę miałem w wieku 4-5 lat, była czarna z dwoma niebieskimi guzikami i dwoma padami o okrągłych kształtach (oczywiście pistolet też był). Dołączona do niej "dyskietka" (jak to nazywaliśmy z młodszym bratem) to było chamskie 9999... i ileś tam dziewiątek in 1 (wyglądała tak:
   
)
Po jej odpaleniu ukazało się menu z lwiątkiem Simbą zwisającym ze skały.
Na niej było Mario i tyle pamiętam.
Miałem też inny kart 9999... in 1, z mewami nad plażą w tle - tam Mario było w różnych wariantach (skaczące do samej góry ekranu Mario, Mario z grafiką :przesuniętą" o dwie kratki, Mario, które gdy jest dużym strzelającym Mario dotknie wroga, to zamienia się w małe strzelające Mario, itp) - ale było to już jakiś czas później.
Zaczęliśmy pożyczać "dyskietki" od kogo się dało.
I tak np. od brata ciotecznego miałem Insector X, od kolegi kartridż 2 w 1 ze Spiderman - Return Of Sinister Six i Chip&Dale1.
Chyba miałem też Złotą Czwórkę (nie pamiętam, żebym miał kartridż wyglądający tak:
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. ani żeby na ekranie kiedykolwiek było menu z różowym tłem
, ale miałem i Super Robin Hood'a, i Boomerang Kid'a, i ten Soccer Simulator z widokiem z góry - mój brat cioteczny był w to mistrzem, Argentynę rozwalał cały czas tym samym sposobem - ale te gry chyba nie zostały wydane na oddzielnych kartridżach, więc widocznie miałem słynną Złotą Czwórkę i nikt wtedy mnie o tym nie oświecił) i chyba miałem też Złotą Piątkę (ta sama sytuacja, co ze Złotą Czwórką - grałem i w obie gry z Big Nose, i w Ultimate Stuntman'a, i w Fantastic Adventures of Dizzy, i w Micro Machines - a te gry chyba nie zostały wydane na oddzielnych kartridżach), ale moją ulubioną składanką była ASDER 20 in 1 (stąd mój avatar), o której już napisałem tutaj:
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Przy jej okazji zawsze wspominam o dwóch grach: Skate Boy i Go! Benny!, które trzaskałem całymi dniami i znałem je na pamięć, przechodziłem je do końca po parę razy jednego dnia. Ponieważ na ASDER 20 in 1 są wszystkie gry z Caltron 6 in 1, dziś już nie wiem, czy miałem też Caltron 6 in 1, czy nie.
Od wujostwa pożyczyłem składankę ileś tam in 1 (ile - tego niestety nie pamiętam), w którym po odpaleniu na ekranie ukazało się czarne tło z żółtymi (wręcz pomarańczowymi) literkami. Był tam m.in. Balloon Fight i Ninja Kun.
Miałem "dyskietkę" z kilkoma grami - mi chodziły wszystkie oprócz Antarctic Adventure, więc pożyczyłem ją koledze, od którego miałem 2 in 1. I jemu chodziła ta gra. Mi też zaczęła chodzić, ale na kolejnej konsoli.
Miałem Dr Mario (mój Tato był w to mistrzem, przeszedł je i była to pierwsza gra, której zakończenie widziałem), Excitebike, Magic Jewelry, Tank 1990 (Tanki, w których oprócz łopatki czy hełmu można było kosić trawę strzałami i zebrać statek, aby chodzić po wodzie), Adventure Island (tylko jedynkę - którąś z późniejszych wersji widziałem u kuzynów i była to ich ulubiona gra), Chip&Dale2, Captain America (nie umiałem przejść jednego z pierwszych etapów), Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project (z bratem ciotecznym w to naparzaliśmy aż miło), Solbrain (tak, Solbrain, a nie Shatterhand), [i]Action In New York[/i] (nie wiem, czy taki miała tytuł, czy S.C.A.T.: Special Cybernetic Attack Team, czy Final Mission), Tom & Jerry And Tuffy, Tetris, Duck Hunt, Cliffhanger, Mappy, Road Fighter, Sky Destroyer (nie lubiłem tej gry), Zippy Race, F-1 Race (nie umiałem w to grać, dopóki nie uświadomiłem sobie, że strzałką w górę się włącza wyższy bieg).
Z bratem uwielbialiśmy grać na dwóch graczy w Mario Brothers Classic (gdzie stukało się od dołu w mszyce i raki pełzające po planszy).
Pierwsze gry jakie odpaliłem to były raczej Mario i Contra (jak odpaliłem Contrę to mnie nie porwala. Nie umiałem przejść nawet pierwszego etapu i ogólnie nie znalazłem w niej nic szczególnego).
Pierwszą konsolę o ile pamiętam zepsuł młodszy brat, bo za długo grał i zasilacz się spalił. Drugą zepsułem już ja sam - gdy zagrałem w Power Rangers 2 (chyba była to japońska wersja), wyciągałem zasilacz z gniazdka i zrobiłem to tak niefortunnie, że metalowe wypustki z kawałkiem czarnego plastiku zostały w gniazdku, a drugi kawałek czarnego plastiku trzymałem w ręce...
Następna to nie była typowa konsola ze Startem i Resetem. To była taka siwa klawiatura z wejściami na dżojstiki i pistolet. Nie wiem, czy miała wbudowany zestaw gier, czy byłą do niej dołączona "dyskietka", ale na niej grałem w... Olimpiadę (rzut oszczepem, bieg przez płotki, itp - strasznie słaby w to byłem), pisanie piórem po tablicy, strzelanie do spadochroniarzy i łapanie jajka słonikiem (o dwóch ostatnich grach pisałem tutaj:
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. )
, oprócz tego była gra Memory z takimi jakby pudełkami po zapałkach oraz - tak to zapamiętałem - różowy statek na niebieskim tle, po prawej stronie białe literki - duża i mała, parami, "A" i "a", "B" i "b", "C" i "c", itd., a w tle była melodia "Poszły w pole kurki trzy". Większość z tych gier można obejrzeć na tym filmiku o nazwie "Education Computer 48-in-1 NES": Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. Nie pamiętam, żebym na tej klawiaturo-konsoli miał takie menu, jak na filmiku.

Podsumowuję swoje lata przed konsolami:
Moimi ulubionymi grami były: wspomniane już Skate Boy i Go! Benny! ze składanki ASDER 20 in 1, ponad to Ninja Kun, Urban Champ, Mach Rider.
Nie umiałem grać w (i żałuję tego): Battle Tank, F.A. of Dizzy ani Ultimate Stuntman, czego bardzo dziś żałuję, bo straciłem masę frajdy (W Stuntman'a do dzisiaj nie potrafię).
Najbardziej żałuję, że nie miałem: Soccer Nintendo World Cup ani gierek sportowych z Kuniem wydanych przez Technos Japan, Gimmick'a (chociaż pewnie i tak bym tego nie docenił, podobnie jak na emulatorze)
Sam nie wiem dlaczego, ale ani u siebie nie miałem, ani u nikogo nigdy nie widziałem żadnego Megaman'a!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 04:37 41
Post: #2
RE: Dzień dobry wszystkim :)
no chłopie, szacun :D nieczęsto widzi się tak rozbudowany post w dziale przywitań :D gratulacje :D

kartridże, które wymieniłeś, są raczej popularne, tego ze Simbą (choć jak dla mnie toto zwykły piesek jest) jestem posiadaczem i zawsze mnie ciekawiło, czemu tak okrutna scena jest tłem dla wyboru gier :D czarna konsola z niebieskimi przyciskami, jak mniemam to BS500-AS, czyli różne Terminatory, Titaniki i Bóg wie co jeszcze :D co do złotej 4, ja tam mam zielonkawe tło :P podobnie w złotej 5 :P a Megamana też nie miałem i nie widziałem i jakoś nie żałuję :D

jako, iż to dział powitań, to niech nazwie stanie się zadość - Witaj, rozgość się, pisz dużo i rozwięźle. Czyli tak jak piszesz :D

Istnieje gatunek antylop, potrafiących skakać wyżej niż przeciętny dom. Wynika to z faktu ich mocnych mięśni nóg oraz tego, że przeciętne domy nie potrafią skakać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 05:36 44
Post: #3
RE: Dzień dobry wszystkim :)
yo, fajny post, aż miło poczytać. Pisz dużo.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 10:45 27
Post: #4
RE: Dzień dobry wszystkim :)
Ma może nie "dużo", a "dobrze" jak teraz :> Witaj, chociaż witanie stałego bywalca jak świeżego to trochę dziwne :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 10:55 31
Post: #5
RE: Dzień dobry wszystkim :)
(11-08-2013 10:45 27)Mcin napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Witaj, chociaż witanie stałego bywalca jak świeżego to trochę dziwne :P

Dziwne to jest to, że stały bywalec się dopiero teraz przedstawia :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 11:00 56
Post: #6
RE: Dzień dobry wszystkim :)
Nie, skądże :>
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2013, 00:57 35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2014 21:23 24 przez damiano4444-92. Powód: Drobne poprawki)
Post: #7
RE: Dzień dobry wszystkim :)
:)
Tak w ogóle to zapomniałem napisać, jak tu trafiłem. Otóż szukałem na Internecie tych dwóch gier z ASDER 20 in 1: Skate Boy i Go! Benny!, ale obu tych tytułów nie pamiętałem - pamiętałem za to bardzo dokładnie, jak wyglądała rozgrywka.
Moim źródłem romów była wówczas strona emuinfo.pl i gdy pewnego dnia przypomniałem sobie tytuł gry z pszczołą - "Go! Benny!", wpisałem go na tej stronie w katalogu gier. Ale nie było :( Pomyślałem, ze może powinno być "Go! Beeny!" ("Leć, Pszczółeczko" - w sumie logiczne), ale ta fraza również nie dała wyniku :(
Jedyną grę o pszczole, którą udało mi się tam odszukać, była Bee 52. Była w miarę podobna do tej, którą zapamiętałem z czasów dzieciństwa, choć w środku czułem, że to nie to, o co mi chodzi... Ale widać może źle zapamiętałem grę, i wyglądała widocznie tak, jak Bee 52, a nie tak, że latasz i strzelasz żądłami do przeciwników...
Chcąc nie chcąc, pogodziłem się z tym, że to musi być Bee 52 - mimo tego dziwnego uczucia w środku mówiącego, że to przecież nie ta gra.
Zacząłem więc poszukiwania drugiej gry - z deskorolkarzem.
A tytułu gry z deskorolkarzem nie mogłem sobie przypomnieć. Wpisywałem hasła "roller", "skateboard" itd, ale również bez efektów.
Dlatego pewnego dnia, po odkryciu, że są fora o pegasusie, zrobiłem sobie konta na kilku z nich (także i tutaj) - specjalnie po to, by zapytać o grę z deskorolkarzem (dlatego mój pierwszy post na tym forum to właśnie pytanie o deskorolkarza).
W końcu wszystko szczęśliwie się skończyło, użytkownik Natavian napisał, że wie, co to za gry, zarzucił fotki, zapodał linka :)
W tym miejscu pozdrawiam Nataviana :)
Natrafiłem na konsole, które miałem u siebie ;) Zauważyłem je na youtube, na filmiku "Fake Consoles (Famiclones)" użytkownika andrewsgamesdisplay (oto link do tego filmiku: Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. )
W 12:15 widzimy taką samą czarną konsolę z niebieskimi guzikami, jaką miałem. Padów, jakie do niej miałem (czarne z zaokrąglonymi końcami i niebieskimi guzikami), nie ma na filmiku pokazanych. A w 10:10 widzimy klawiaturopodobną konsolę (ja miałem taką, tyle że klawisze były siwe lub białe). Do niej miałem pady takie, jak w 4:30 - moje były jasnosiwe jak te na filmiku, tyle że guziki miały nie granatowe, a ciemnosiwe. I na prawej stronie nie jestem pewien, czy miały sześć przycisków, czy cztery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink cześć wszystkim lukasz 9 410 14-10-2018 22:38 09
Ostatni post: M'cin
Smile Elo. Cześć wszystkim Novacco 2 494 07-01-2018 18:23 06
Ostatni post: jeruka9
  Dobry :P Rawel 2 857 16-08-2016 18:26 43
Ostatni post: M'cin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości