Odpowiedz 
Doubdo Dubgon
05-08-2013, 21:02 12
Post: #1
Doubdo Dubgon
Podczas zlotu, po odpaleniu pewnego starego kartridża ukazała się nam oczom gra, o której nawet sam posiadacz nie wiedział. Doubdo Dubgon, bo tak się ona nazywa, okazał się być co najmniej intrygującym Beat'em upem. Niestety, z powodu nieznajomości japońskiego nie udało nam się ustalić, o co chodzi w fabule, ale po wciśnięciu startu można było sprawdzić imiona głównych bohaterów, Puczuawa i Distamborleu. Puste miejsce sugerowało, że w dalszych etapach ilość protagonistów wzrośnie do 4. W grze zaskakuje grafika, wyraźnie inspirowana dokonaniami kubistów. Członki bohaterów wyginają się w różnych kierunkach, widok kolana odwróconego w druga stronę to nic nowego. Nawet płaskie powierzchnie, jak podłogi czy ściany, składają się z masy wieloboków, co budzi skojarzenia kojarzy z pełną kolców i pułapek salą tortur. Podczas rozgrywki elementy plansz czy przeciwnicy potrafią bez wyraźnego powodu zmieniać swoje położenie czy wygląd, mamy co wyraźnie nawiązuje do nurtów surrealizmu i psychodelii. Sama zaś walka nie zaskakuje bogatym garniturem ciosów ciosów, szkoda, że twórcy nie dali graczom większej ilości ataków w parze, ponadto jest mocno przypadkowa i opiera się na szybszym kliknięciu ataku niż oponent. Pod tym względem to co najwyżej przeciętniak.
Dźwięk to kolejny element gry, który zaskakuje. Autorom udało się na glucie zamontować nowy chip dźwiękowy, dzięki któremu gra nabiera mrocznego, niemal horrorowego nastroju. Ale to nie wszystkie nowości techniczne zaimplementowane w tej produkcji. Najdziwniejsze i zarazem najbardziej zaskakujące jest to, ze gra jest trialem i po przejściu pierwszego pomieszczenia zmienia się w inna dobrze znana nawalankę. Z tego, co w sieci wyszpoerałem, gra miała być rozprowadzana za pomocą urządzenia Famicom Modem, niestety tej funkcji nigdy do niego nie wdrożono. Z tego powodu autorzy postanowili wydać ją jako Pirate Original i zamontować na losowych cartach, podobnie jak niesławne Misfortune na GB Classic.
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
To zdjęcie, to jedyne co mamy z tej gry. Niestety przez nieznajomość elektroniki i brak lutownicy nie umieliśmy złamać systemu wyboru gier z cartridge'a, dlatego po wielu próbach udało nam się ją tylko przypadkowo dwa razy odpalić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2013, 21:09 36
Post: #2
RE: Doubdo Dubgon
Ja myślę, że ta gra jest nieznana z jednego, prostego powodu - trzeba najpierw wiedzieć, że istnieje alternatywna wersja tej gry na Karcie z Double Dragon 3 :D Jak zuploaduje reszte filmów to na pewno tutaj go wrzucę :)

Gra jest piekielnie trudna, wystarczy że oglądałem Jara i Wanne grających by po ich mimice stwierdzić, że nie było to takie hop i siup... Wysypujące sie tekstury nie ułatwiają zadania, krzaczki nie do odczytania, horror nie do opisania! Nie polecam gry wcale, a wcale - chyba że zależy Ci na ekskluzywnych tytułach i nie lubisz grać w gry dla mas, ta gra z pewnością nalezy do elitarnych :D

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2013, 21:10 47
Post: #3
RE: Doubdo Dubgon
Świetna gra, jak dla mnie jedna z najlepszych. Pamiętam krzaczaste brwi bohaterów sugerujące ich prawdziwą męskość. System walk już skąd inąd znany, ale gra sama w sobie to super rozwałka, godna Battletoads czy Double Dragon. Naprawdę polecam!

Istnieje gatunek antylop, potrafiących skakać wyżej niż przeciętny dom. Wynika to z faktu ich mocnych mięśni nóg oraz tego, że przeciętne domy nie potrafią skakać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-08-2013, 21:28 01
Post: #4
RE: Doubdo Dubgon
Dobrym rozwiązaniem był NPC, który przekazywał kombosy ( jak to było? Góra góra góra góra góra góra?), no i jak wspomniano główni bohaterowie.
Gra jest piekielnie trudna, przeciwnicy niepokonani, a wspomniany mroczny klimat, wraz z tajemniczym 'ława ława' w tle sprawiał, że mieliśmy ciary na plecach. Do dziś przeszukuję internet aby znaleźć sposób na tą niesamowicie epicką grę. Battletoads, double dragon, final fight się chowają,

Ps, za rok rozwalimy tą grę Jaro:-P
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości