Odpowiedz 
Dinok
17-02-2016, 22:16 29
Post: #1
Dinok
[Obrazek: 35hpiso.png] [Obrazek: rley38.png]
Gra logiczna przygodowa o dinozaurach. Chociaż nie, nie do końca - jedna z postaci wygląda jak gumowy kurczak dla psów ze sklepu zoologicznego. Można stwierdzić, że tylko podczas pewnych ruchów tak wygląda, więc warto pozostać przy dinozaurach. Postacie, którymi się kieruje wyglądają ponuro, muzyka jest również po ich stronie pod względem nastroju. Muzyka niezwykle wymowna do sytuacji dinozaurów - przecież ta grupa zwierząt wyginęła. Bezwiednie skierowany wzrok, jak pod wpływem środków, chociażby na uspokojenie. Tła niektóre też popierają stan dinozaurów. Na początku trudno się zorientować, co robić, "kurczak" dziwnie skacze, w etapach kolejnych jest specyfika poruszania się innego dinozaura w przypadku wykonywania akcji. Celem interakcji z dinozaurami należy te naciskać kursorem i kierować strzałkami. Wpływ na otoczenie również oczywiście jest, ale przez dinozaury, nie przez kursor. Jak to w naturze, oddziaływanie na środowisko występuje, korzystne i niekorzystne. Zużywanie źródeł nieodnawialnym. Odpadanie struktur skalnych. Korzystanie z rzeczy odnawialnych, żywienie się owocami. Przykre jest patrzenie na śmierć dinozaurów, ale po chwili, później, dinozaury się odnawiają. Inaczej określając - jest nieskończona liczba szans. Nie wiadomo zatem, w jakim celu jest energia, animacja utraty sił, czy umarcia, i tak jakby występowanie szans. Imię jedno jest skomplikowane, pozostałe są bardziej przystępne, niż to jedno. Zapadnięcie się ziemi, podziemny świat niczym z Epoki Lodowcowej, ale bez przyjaznej, choć zależy, dla kogo, łasicy. Nie wiem, czy łatwo polubić postacie - nie wykazują entuzjazmu podczas wyprawy, jak już wspominałam. Postacie wyglądają, jakby miały co najwyżej średnio-dobre samopoczucie, ale poruszają się dosyć sprawnie, choć niektórzy mogą stwierdzić, że wolno, zależnie od oceny i kryteriów osoby. Wygląd jest charakterystyczny zarówno bezpośrednio na dinozaurach przeznaczonych do kierowania, jak i na pasku wyboru, na ikonach dinozaurów. W końcu to te same, prawie, grafiki - na górze i na dole ekranu są fragmenty postaci - na dole jednej, na górze trzech. Może efekt po prostu przymrużonych, prawdopodobnie niepotrzebnie, oczu. Jednak, zależnie od osoby grającej - dinozaury mają determinację, żeby poradzić sobie z sytuacją, w której się znalazły. Warto zauważyć, że niebieski dinozaur ma elipsowate plamy na bokach lub boku. Nie będę wyręczać gry w podawaniu charakterystyki grania - jest, po angielsku, wytłumaczone, na czym polegają sprawy.
W grę nie warto grać na spowolnionym komputerze, bo można nie być w stanie nakierować postaci i ustawić jej w precyzyjnie określone miejsce, potrzebne do osiągnięcia, żeby dostać się do dalszych etapów w grze niż ten etap, w którym się jest. Etapy są podzielone na "ekrany" - jeden etap zajmuje całość ekranu, zamieszczone są w nich zagadki. Sytuacja w grze nie zgadza się z realiami przeszłymi - dinozaury nie żyły w tym samym okresie, co ludzie. Niestety, nie będę wymieniać er, bo nie pamiętam, kiedy które gatunki dinozaurów żyły, czy w kredzie, czy w karbonie, trudno też z pamięci określić, kiedy ludzie się pojawili, czy trzeciorzęd, czy czwartorzęd. Może te przykłady er źle świadczą o mojej orientacji w występowaniu zdarzeń, ale czegoś tam się uczyłam i mogę sprawdzić, gdzie kiedy co się działo, jak będę miała sytuację sprzyjającą i motywację. Przydałoby się wyjaśnić widoczne menu, może trudno się domyślić, jaki symbol co oznacza. Nuta oczywiście muzyka, można zrezygnować z odsłuchiwania smętnego dźwięku ułożonego w utwór. Dużo dobrego z tego może nie wyniknie. Trudno znaleźć nagraną rozgrywkę w Internecie - należałoby samemu zagrać. W niektórych momentach wydaje się, że przydałaby się podpowiedź, jednak się okazuje, że samemu można sobie poradzić, da radę dostać się tam, gdzie trzeba. Trudno też, oprócz o nagranie, o podpowiedzi odpowiadające szczególnym sytuacjom.
Niestety, nie obejdzie się bez błędów, i to w najgorszym miejscu - na końcu gry. Skrzynki się zapalają w niespodziewanych momentach. Niezapalone skrzynie później w czasie grania okazują się zapalone. Nie odnawiają się "owoce", a raczej w tym przypadku warzywo, które ma formę owocu, przez co trzeba użyć, występujących w grze, kodów. Kody są rozstawione po planszach. Ukryte są zazwyczaj. Wydaje mi się, że można stworzyć sytuację bez wyjścia, co jest niekorzystne, ale to na szczęście gdzieś na początku gry. Nie każdego może fascynować pomoc dinozaurom.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2016, 00:15 32
Post: #2
RE: Dinok
Ta gra wygląda tak niezachęcająco (przypomina mi flashówki casuale) że nie jestem w stanie przebić bariery graficznej i przeczytać opisu gry.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości