Odpowiedz 
Dark Gimmick!
28-11-2014, 14:04 40
RE: Dark Gimmick!
Musiałby by być do tego porządny edytor, chociaż samych leveli. Ustawianie poziomu w hex edytorze to mało fajne zajęcie. ;d

Trzecich? Dwie części chyba były, ta z ufo i ta wcześniejsza (nie pamiętam tytułów). Znalazłem takie coś:
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Ale bardziej skłaniam się ku Duck Tales 2. ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2014, 10:12 06
Zauważyłem, że na Nestopiach ten hack wygląda tragicznie. Zalecam na tych emulatorach wczytać palety fceu.

A jakby się komuś nie chciało to poniżej mój konfig Nestopii Undead v1.46:
05-12-2014, 03:52 04
(28-11-2014 14:04 40)Berion napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Trzecich? Dwie części chyba były, ta z ufo i ta wcześniejsza (nie pamiętam tytułów).

Wiem że wyszły dwie części Flintstonów. Miałem na myśli że wasza gra mogłaby być tą trzecią częścią, czyli stworzoną niejako od nowa, z nowymi levelami, storylinem etc.
Odnośnie DarkGimmicka to czekam na wersję działajacą na Everdrive :P

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-12-2014, 11:14 57
A nie jest?
05-12-2014, 12:52 30
Z tego co wiem działa, jedynie dodatkowe kanały dźwiękowe są nieobsługiwane.
05-12-2014, 19:31 36
Cholerka. Strasznie dziwna gra jak dla mnie.
21-11-2015, 15:42 09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2015 15:43 21 przez Berion. Powód: Drobne poprawki)
Gdyby się komuś za bardzo nudziło w zim... jesienne wieczory, zmontowałem umowna listę trofeów.

Dla tych co ograli, bardzo chciałbym dowiedzieć się, które z nich zdobyli. Coś w rodzaju ankiety. ;) Z góry dzięki.
09-02-2017, 20:17 27
Odkopię. ;) A gdyby kogoś interesowała wersja dedykowana PS3 to znajdzie tutaj:
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.)

Oczywiście jest to RetroArch 1.3.6. Czym się różni od standardowej wersji?

1. Posiada inny NPCommID, dzięki czemu nie nadpiszesz sobie zwykłej wersji moją.
2. Wykastrowany został ze zbędnych bo nieużywanych zasobów, czyli z 200MB to ~8MB (wliczając w to trzy "rdzenie" emulatorów NES).
3. Dorzucony ekskluzywny skin ;p
4. Dodany krótki opis i mapy wywoływane przez PS Button (tak jak we wszystkich grach z PlayStation Store z dogranym /MANUAL).
5. Przemapowane przyciski. Menu wywołuje się przez L3+R3, zatwierdza kółkiem i wychodzi kwadratem. Idiotyczne, ale wersja RetroArch na PS3 nie obsługuje konfiguracji przycisków menu i emulatora niezależnych od siebie... więc tak zrobiłem aby wygodnie się grało (X to skok, [] to gwiazda, inaczej skok byłby pod O a gwiazda pod X...).
6. Dodane skróty do hacka i oryginalnej wersji ("dev_hdd0/emu/roms/*.nes", ale można sobie zmienić).

Jak z tym się obchodzić?

Krok 1: zainstaluj paczkę.
Krok 2: znajdź poprawny dump gry "Gimmick! (Jap)" (CRC32: 68CD9911).
Krok 3: spatchuj np. za pomocą LunarIPS oryginalny rom łatą z "Dark Gimmick!".
Krok 4: Skopiuj gry do "dev_hdd0/emu/roms/" jako "Gimmick!.nes" (dla oryginalnej wersji) i jako "Dark Gimmick! v1.1.nes" (dla wersji spatchowanej).
Krok 5. Ciesz się z hacku. ;p
15-02-2017, 02:32 06
Przeróbcie jeszcze na PS4 i dodajcie achievmenty, będzie kąsek dla hardkorowych graczy jak znalazł :)

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2017, 20:43 46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2017 20:45 43 przez Berion. Powód: Drobne poprawki - literówki, interpunkcja itp.)
Na PS4 możesz odpalić via emulator z rom-em w Javie wypalając płytę BD-R przygotowaną jako BD-J. Na PS3 w sumie też, i na Xbox One także. ;)

Natywnie na PS4 nie uruchomisz (jeszcze?) niczego powyżej fw v1.76 i w zasadzie nie ma żadnego homebrew, jest pod Linuksa.

Dodawanie trofeów do homebrew to kiepski pomysł bo to jest 100% ban, a edytować ich tak swobodnie nie można. Po za tym w tym przypadku się nie da bo Dark Gimmick! jest emulowany, a emulator nie ma takiej funkcji (trzeba by sportować ten od RetroAchievments).
Odpowiedz