Odpowiedz 
Cześć:)
28-04-2016, 00:08 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2016 00:31 56 przez naugrim.)
Cześć:)
Nazywam się Łukasz, jestem fanem pegasusa od czasu kiedy dostałem pierwszego, czyli od dwudziestu lat:) niestety mój stary IQ-502 trafił do ciotki x lat temu, lecz ostatnio dorwałem na allegro solidnego starego famiklona, lecz pady nie działają. Posiadam pady od nes'a i chciałbym je podłączyć, żeby znów poczuć się jak dzieciak który został wychowany w post prl'u:) Lecz zaczęły się schody... Pady w moim klonie są wbudowane tzn są podłączone bezpośrednio do płyty głównej, połączenie nie jest ani 9cio czy 15sto pinowe. Wtyczki mają po pięć pinów. Pad nes'a już rozgryzłem, wiem gdzie znaleźć Gnd Data +5v Clock i Latch, problem w tym, że nie potrafię zlokalizować odpowiednich kabli na poprzednich padach, więc nie wiem jak podłączyć pady od nesa żeby ich nie spalić. Gnd i +5v jestem w stanie zlokalizować za pomocą miernika. Czy istnieje jakiś sposób aby miernikiem znaleźć resztę? Czy może jeżeli podłączę w padzie +5v i Gnd prawidłowo, to resztę będę mógł sprawdzić metodą prób i błędów, bez ryzyka spalenia pada? tego chciałbym się dowiedzieć. napiszę jeszcze o tym w dziele sprzęt. Stronę gry-pegasus.xaa znam od dawna, ponieważ grałem sporo na emulatorach, lecz nie ma to jak czar prawdziwej konsoli, zainstalowanie kardtridża i popykanie na starym kineskopie.
Pozdrawiam wszystkich!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 16:16 27
RE: Cześć:)
Witaj fanie gier pegasus:D, bo nim warto być i odwiedzaj nas regularnie:)!
28-04-2016, 19:02 42
RE: Cześć:)
Witaj i miłej zabawy :>
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz