Odpowiedz 
Co to za gra?
18-07-2012, 01:25 16
Co to za gra?
Witam!

Ostatnio przypomniała mi się pewna gra w którą grałem na Pegazusie dawno, dawno temu, niestety są to wspomnienia mocno mgliste...
Pamiętam że gra była platformówką z dużą porcją akcji (coś jak Contra ale trochę mniej akcji i więcej skakania), miała bardzo ładną grafikę, "krzaczki" zamiast literek i dosyć dużo fabuły. Chyba zbierało się tam warzywa (marchewki?) zamiast standardowych monet. Postać którą się sterowało też chyba miała coś wspólnego z warzywem ale była raczej podobna do człowieka. Nie jestem pewny czy nie była to postać żeńska. W grze występowały cutscenki między etapami, które przepełnione były specyficznym azjatyckim poczuciem humoru. Pamiętam też że był tam etap albo dwa, gdzie się wspinało do góry zamiast iść standardowo w prawo lub lewo. Ogólnie klimatem było to coś w stylu Samurai Pizza Cats z NES. Nie wykluczam więc że np owa gra mogła być robione na podstawie jakiegoś anime, którego nie znam. Nie była raczej zbyt trudna.
Więcej nie pamiętam. :D

Wiem że te informacje są dosyć kiepskie ale proszę o pomoc! :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 15:44 49
RE: Co to za gra?
Jedyną grą jaką znam i zbiera się w niej marchewki jest "Bugs Bunny Birthday Blowout" oraz "Bugs Bunny Crazy Castle"
18-07-2012, 18:20 44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2012 18:21 27 przez kobrenko69.)
No niestety ta gra nie miała nic wspólnego z Królikiem Bugsem :)

Mam też przy okazji jeszcze jedną grę w pamięci, może będzie łatwiejsza do zgadnięcia.

Gra na Pegazusa. Grało się robotem/człowiekiem, tylko że w jakimś futurystycznym kombinezonie. Gameplay bardzo podobny do Ninja Gaiden (idę w prawo i naparzam roboty). Główną cechą gry było to, że miało się pomocnika - takiego latającego obok mnie robocika, któremu zmieniało się uzbrojenie w zależności jaki power upy podnosiłem. Jedną z takich broni był np elektryczny bicz. Miała dosyć ładną grafikę (szczegółową). Klimatem była bardzo futurystyczna. Pamiętam że nigdy jej nie przeszedłem bo jeden z początkowych etapów był zbugowany - jechało się olbrzymią windą do góry i walczyło z bossem, który wyglądał jak futurystyczny ninja. Po jego zabiciu winda nadal jechała do góry po wsze czasy i etap nie chciał się skończyć. :) Więcej nie pamiętam.
18-07-2012, 18:53 39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2012 18:56 01 przez magdakowalska48@gmail.com.)
Shatterhand. Japoński hack miał coś z police w nazwie.
Tokyuu Shirei Solbrain to jest japonski hack shatterhanda. Znajdziesz je na tej stronce.
18-07-2012, 19:31 48
Tak w ramach wyjaśnienia - to nie był żaden hack, tylko po prostu japońska wersja. Na rynku amerykańskim był Shatterhand, na japońskim - Solbrain :P

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-07-2012, 00:50 30
Tak! Chodziło mi o Solbrain. Dzięki wielkie za pomoc. :D
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości