Odpowiedz 
Choujin Sentai Jetman
22-10-2014, 00:08 51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2014 00:48 49 przez PegazusMaster.)
Post: #1
Choujin Sentai Jetman
Gierka zainspirowana japońskim Choujun Sentaij Jetmanem czyli pierwowzorem amerykańskiego Power Rangers i ku mojemu zdziwieniu gra jest realnie świetna i towarzyszy jej taki postapokaliptyczny klimat. Zaskakuje mnie od pamiętnych czasów kiedy trafiłem na nią na pożyczonym od kolegi kardridżu, drugim była gra z kucharzem, a trzecim Sword Master. Grę ukończyłem wiele, wiele razy, ale nie przypominam sobie, by udała mi się ta sztuka na poziomie hard.

Całość podzielona jest na serię etapów, które można ukończyć w dowolnej kolejności nie licząc finałowego. Do wyboru mamy poziom trudności.

Etapy platformowe dzięki prostocie, ale i klimatycznej odmienności i genialnej ścieżce dźwiękowej, oraz szybkiej akcji pokonuje się sprawnie i daje to sporo relaksu i daje wrażenie realnych starć super bohaterów w różnych lokacjach.
Gra nie jest trudna na etapach platformowych, ale super się je przechodzi dzięki możliwości wyboru bohaterów, którzy różnią się broniami choć niektóre się powtarzają.
[Obrazek: ChoujinSentaiJetman.jpg]
[Obrazek: 6519%5B4%5D.jpg]
[Obrazek: hqdefault.jpg]
[Obrazek: hqdefault.jpg]
[Obrazek: 6519%5B1%5D.png]
[Obrazek: default.jpg]

To nie koniec. Na końcu każdego etapu czeka walka za pomocą wielkich mechów zrobionych z mechów będących minimechami poszczególnych superbhaterów.
Starcia mechami są z czasem dość wymagające i przypominają pojedynki bokserskie z blokami, ale i super mocami które rosną wraz z czasem prowadzonych walk im mocniej nadładuje się pasek moc tym mocniejszy super możemy wypuścić na oponenta. Te walki na poziomie gry hard są naprawdę hardkorowe natomiast sam poziom trudności platformerów niewiele się różni z mojego doświadczenia.


Ogólnie gra świetna. Pomimo mrocznego zamysłu obrony ludzkości za pomocą super herosów i ich mecha gra ma relaksujący, ale i lekko dreszczykowaty klimat dzięki muzie i zróżnicowanym lokacjom.


Plusy:
*Muza arcydzieło
*Dość zajebiasta grafika w starciach mechów i ich animacje
*Przyzwoita i schludna grafa etapów, a momentami klimatyczna
*Przemyślana i prosta rozgrywka
*Walki z bossam
*Super moce mecha
*Kilka prostych rodzajów przeciwników na planszach z różnym wyglądem etapów tworzy swój klimat
*Przeciwnicy finalni i ich super moce
*Klimat post - apo
*Całkiem niezłe animacje na planszach w wykonaniu rangerów
*Inspirująca gra
*Relaksująca

Minusy:
*Krótka gra
*Niektóre bronie postaci są takie same, ale w końcu jednak jest kilka różnych
*Mało rodzajów wrogów na mapach
*Brak zdobywania jakichkolwiek super mocy/broni za pokonanych bossów (trochę się czepiam)
*Może trochę zbyt prosta rozgrywka części platformowej, która mimo wszystko jednak stanowi zaletę gry, bo dzięki temu gra jest spójna i wykorzystuje w pełni materiał, z którego jest zbudowana


Ogólnie 14/10 świetna i relaksacyjna gra taka, która zapada w pamięci i przyciąga swoją genialnością i prostotą zarazem, a na poziomie hard daje od razu popalić poziomem trudności bossów, którzy są totalnymi hardkorami-koksami niszczycielami, którym nie dałby rady Gołota ani Hardkorowy Koksu. W sumie to uwielbiam. Żeby w pełni docenić jej kunszt warto do niej wracać. Poziom arcydzieła zatwierdzony.Kocham gierkę. Smacznego grania. Co o niej sądzicie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2014, 18:09 31
Post: #2
RE: Choujin Sentai Jetman
Jest kolejna gra o Power Rangers! Wspaniale, mogłoby się wydawać. Dostajemy jednak coś, co mogłoby robić za Megamana o mętnych postaciach - ze słabo zakreślonymi konturami, oprócz tego rundy prawie się nie różnią rodzajami wrogów, mamy jeszcze część pojedynkową, która ewentualnie mogłaby być oddzielną grą - niewiele gra by straciła na pozbyciu się części platformowej. Elementy platformowe mają bardzo nieprzemyślane umiejscowienie wrogów - wcale nie widać, żeby wrogowie stawiali jakiś opór, są ustawieni w przesadnie zwyczajnych miejscach, które wcale nie powodują, że wrogowie sprawiają problemy. Wystarczy zobaczyć np. rundę z piraniami w Werewolf (swoją drogą, ta gra też ma w nazwie Choujin), w którą ostatnio grałam - to jest wyzwanie. Nawet napiszę, że Tiny Toon ma ciekawsze pod względem trudności plansze platformowe od Jetmanów. Początki rund są w Jetmanach zatem drogą przez mękę w formie nieciekawego, przymusowego biegania po planszach. Skupiając się teraz na końcach rund, czyli pojedynkach, to pod koniec, uwaga, wydaje się trudno, a walki wyglądają ciekawie graficznie. Trudność jest złudzeniem, bo gdyby ktoś miły podpowiedział, jak trzeba przejść te walki, to można uznać już całość, czyli walki razem z platformami za łatwe. Zatem nie, nie jest to gra, przechodząc którą udowodnicie, że jesteście dobrzy w trudnych grach. Sądzę, że zdolni gracze dostają zwolnienie od części platformowych, jeśli nie od przechodzenia całej gry w ogóle.
Zatem powiem tyle - zasiadając do tej gry nie przyszłam po to, żeby obejrzeć film, bo przyznam, że animacje w przygotowaniu do walk są świetne, tylko przyszłam zagrać w coś. Co do serialu, na podstawie którego jest gra, to powiem, że efekty specjalne rażąco sztucznie wyglądają, a wstawki przyrodnicze podczas przemiany głównego bohatera wyglądają niedorzecznie. W grze nie zauważyłam jakiś szczególnych mankamentów w prezentacji gry, oprócz mętnego wyglądu wrogów w etapach platformowych i oprócz tego, że nie przykuwają uwagi tła - jakieś tam futurystyczne coś, już Shatterhand był nieco lepszy w temacie tła.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2014, 19:13 04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2014 19:15 22 przez PegazusMaster. Powód: Drobne poprawki)
Post: #3
RE: Choujin Sentai Jetman
Jetman stawia na autentyczne lokacje. Tiny Toon to podróba Super Mario Worlda ze SNES tam się nawet biega po chmurach. Wymagasz chodzenia po chmurach w Jetmanie itp. ?

Nie widzę tu nic co mogłoby robić za megamana. Kontury postaci są wyraźnie zarysowane - sylwetki postaci i wrogów wyraźne.

Animacje na bossach są ŚWIETNE. Co masz do teł przecież oddają klimat lokacji.
Gra to nie drogą przez mękę to przecież przyjemny platformer, w którym akcja jest dynamiczna a rozstawienie wrogów przemyślane.

Jetman to kultowy serial celowo oparty na staroszkolnych efektach specjalnych, ale ma lepszą fabułę od Power Rangers.


Poza tym Ferret rób akapaity w tych swoich postach - częste, bo ciężko czytać zbite liter.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2018, 21:25 44
Post: #4
RE: Choujin Sentai Jetman
Ciekawie jest, jak wraca się do tytułu i nie pamięta się, jak w pojedynkach używa się silniejszej broni. można się zaskoczyć, jak nawet na poziomie trudnym dużo odbiera energii wrogowi silny cios.
Droga w pierwszej rundzie nie jest zbyt wymagająca, nawet jak na poziom trudny. Ogółem zdaje się niewiele różnić poziom trudny od tego drugiego, może w ostatniej rundzie bardziej się różni. Czasem działo wyrzuca pociski w miejsce, w którym atakuje się inne działo, wtedy jest trudno, ale niewiele to dodaje akcji części platformowej. Raz co i rusz żółtej bohaterce wrogowie zostawiali przedmiot dodający kreskę życia, zbieg okoliczności albo coś. Zwykła gra, oprócz walki kolosów. Platformowej części łatwość dodaje tylko przeciętności. Chodzenie, czekanie na wroga, uderzanie, to nie dla każdego rozgrywka. Szukanie miejsca, gdzie wróg nie ma możliwości ataku - to nieraz jest ciekawsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Solar Jetman SebaSan1981 1 397 12-06-2011 21:22 59
Ostatni post: M'cin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości