Odpowiedz 
Big Nose the Caveman
02-10-2010, 12:08 09
RE: Big Nose the Caveman
Ale idealnie pasuje do gry. Prehistoria, kojąca muzyka :D. Nie rozumiem Cię Smakosz, przecież to taka przyjemna dla ucha muzyka :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2010, 13:23 18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2010 18:17 25 przez Evil.)
w najmłodszych latach bardzo lubiłem grać w tom grę i bardziej mi się podoba wersja ta w której jezdziło sie na takiej jakby deskorolce

[Evil] to nie była ta sama gra, staraj się pisać więcej niż jedno zdanie w poscie i przynajmniej jako tako szanować język ojczysty :/

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
14-10-2010, 20:38 06
Jakże byłam dumna, kiedy przeszłam to na konsoli. Ending był przemiłą nagrodą za zakończenie zmagań sukcesem. Nie wiem, czy nieumiejętność rzucania zaklęć miała wpływ na długie borykanie się z tą grą. Faktycznie - ciężko było, gdy straciło się możliwość strzelania. Nie poddawałam się wtedy. Taka sytuacja była dobrym treningiem, żeby nabrać zręczności do lepszego poradzenia sobie w kolejnych rozgrywkach. Jednak wiedząc, ile trudności mi sprawiło przemierzenie wszystkich rund, nie próbowałam ukończyć tej gry drugi raz. Sądzę, że ścieżka dźwiękowa jest tu jedną z najlepszych wśród gier na Pegasus. Pamętam do dziś, jak nuciłam w czasie grania pewien motyw muzyczny w specjalny sposób. Ciekawy był element lotu, poza akcją platformową. Nie ma co kryć - powtarzalność motywów rund i bossów była wadą. Ogółem gra udana.
15-08-2013, 08:04 05
Ja z tą grą mam nieziemskie wspomnienia ;) Pamiętam jak kiedyś byłem chory na ospę to wstawałem o 5 rano w wakacje żeby bajki na polsascie pooglądać potem pogrywałem właśnie w tą grę. Na pegazusie doszedłem do 1 levelu ostatniej wyspy <hartkor>. Tak się kurde wnerwiłem jak przegrałem. Pamiętam że swego czasu na konsolce tak no lafjiłem w tą grę (ahh te wspomnienia). Wolę trochę bardziej tą grę niż "Freaks Out". Ma świetną muzykę,bardzo mi się podoba możliwość kupowania czarów/ulepszeń. Muzyka jest po prostu fajna ;). Grywalność też jest dobra. Graficznie moim zdaniem jest trochę bardziej ubogo :P. Podsumowując gra jest niezła da się ją normalnie przejść na pegazusie . Szkoda tylko trochę że niektóre levele się powtarzają :(

Moja ocena
9/10

When injustice becomes law, resistance becomes duty.
09-10-2019, 10:49 54
Big Nose the Caveman
Big Nose the Caveman - wydana przez Codemasters w 1991 roku dla konsoli Nintendo Entertainment System

Akcja gry dzieje się w epoce kamienia łupanego, a bohaterem jest jaskiniowiec. Niestety nie znamy imienia jaskiniowca, ale z racji bardzo dużego nosa, nazywamy go Big Noes. Pewnego dnia jaskiniowiec zobaczył wielkiego pterodaktyla i zapragnął zjeść, aby dotrzeć do owego pterodaktyla musi pokonać 4 wyspy (Paradise Island, Monster Island, Terror Island i Chaos Island) z których każda posiada ok. 6-7 etapów.

Na drodze stoją mu – dinozaury, pterodaktyle, ryby wyskakujące z wody, pełzające węże, pająki itp. Na koniec każdego etapu czeka boss. W zależności od etapu może to być triceratops szarżujący na jaskiniowca, wielki tyranozaur ziejący ogniem, morski potwór (w przeprawach z wyspy na wyspę), potwór siedzący w wodzie i kłapiący paszczą (w towarzystwie latającego owada), gigantyczny skorpion i wiele innych stworzeń.

"Duży nos" ma do obrony maczugę, którą może ulepszyć w kamienie, zbierając je, które są porozrzucane po planszy. Po tym jak zbierze jeden kamień uderzając maczugą rzuca kamieniem, po drugim dwoma, a po trzecim trzema

Całość dopełnia bajeczna muzyka
09-10-2019, 17:38 34
Zapomniałeś o możliwości Kupiowania czarów i dodatkowych ulepszeń za kości, co z jednej strony dodaje możliwości przechodzenia na rózne sposoby, a z drugiej sprawia, że zbieranie znajdziek ma wyższy cel niż tylko abstrakcyjne "punkty".
Fizyka w grze jest całkiem ciekawa - jeżeli skoczymy chwilę po tym, jak wbiegniemy na przeszkodę i się zatrzymamy, protagonista wciąż będzie miał mały pęd i poleci do przodu. Do tego stojąc na ruchomej platformie, nie poruszamy się razem z nią.
Jest sporo ukrytych bonusów, zazwyczaj wymagają skoczenia lub machnięcia maczuga w odpowiednim miejscu, ale wystarczy, żeby urozmaicić rozgrywkę.
Oprawa bardzo fajna. Generalnie uwielbiam muzykę gier ze Złotej Piątki. Dla mnie klasyk :)
09-10-2019, 19:11 07
I przyznam się, że mi tak jak tobie Marcin, drugi Big Noes też nie przypadł do gustu. Deskorolka "była do bani"
14-10-2019, 14:44 33
Mam duży sentyment do tej gierki . Bardzo lubiałem w nią grać , a teraz fajnie ją po wspominać :)
Odpowiedz