Odpowiedz 
Atari 2600 i najlepsze tytuły nań
15-06-2009, 18:04 53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-06-2009 18:09 52 przez M'cin.)
Thumbs Up Atari 2600 i najlepsze tytuły nań
Pierwsza konsola 2 generacji, 8 lat starsza od Famicoma. Emuluje ją od jakiegoś czasu, ale większość gier jest zbyt hardkorowa dla mnie. Używam emulatora Stella 2.7.3.
a oto moje ulubione gry:
Galaxian- ściągnąłem niedawno. Nie licząc oprawy, lepsza od wersji na NES! Przeciwnicy są mniej przewidywalni, a nasz pojazd nie rusza się już jak mrówka w majonezie. Potrafi wciągnąć!
Worm War- pierwsza gra na A2600, w która grałem dłużej niż 30 sekund :) Taki prymitywny VSHMUP, nawet wciągający. szkoda tylko, że "robale" nie odpowiadają ogniem.
Breakout- gram w to regularnie od miesiąca, co najmniej raz dziennie. Jest to protoplasta Arkanoida, z "unikatową" fizyką i utrudnieniami typu przyklejanie do ścian czy pomniejszanie rakietki. Ze względu na kolorystykę zwykłem ją zwać "Ferocious Reagge Warrior". Aha, jest cholernie trudna- nie przeszedłem nawet pierwszego poziomu jeszcze, jak na razie maks 370 pkt ;)

Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. fajna stronka z romami i emulami A2600 .

EDIT poprawilem się ;) Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-06-2009, 17:41 11
RE: Atari 2600 i najlepsze tytuły nań
troszkę dziwne, że nie wspomniałeś o jednej z najbardziej znanych gierek z Ataryny :P

Odpaliłem dzisiaj, pograłem chwilę, bom zajęty, nawet fajne :P

[Obrazek: pole.jpg]

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-06-2009, 21:45 50
Gier na Stellę za dużo nie miałem, oprócz ET (moja pierwsza gra tego typu, po prostu MUSIAŁEM zobaczyć) wszytko brałem na zasadzie "O! coś se ściągne. O! ta ma fajną nazwę, biorę." dlatego też wiele hitów mnie jak na razie omija. Ale to Pole position grałem kiedyś remake na iPhonie, a ty tak zachęcasz to ściągnąłem. I co? No i mojego ukochanego Reggae Warriora nie pobije, ale wsysa nieźle. Nie tak jak porządna rozbudowana gra na nowoczesną konsolę typu NES, ale 15 minut dziennie pograć można. polecam ogólnie rzecz biorąc.
13-08-2009, 22:39 04
Great Dziadu odnalazł swoje korzenie:brawo: :jupi: długo szukałem aż w końcu znalazłem:) Atari 2600 moja pierwsza konsola, to od niej wszystko sie zaczęło:P kto wie może gdybym nie dostał jej z bratem to nosił bym teraz binokle i miał na świadectwach same szósteczki:D w sumie to dostał ją mój brat ale szybo się okazało że w tym sporcie to ja dominuję wiec nawet zbytnio nie protestował jak ja grałem 1,5 h a on 30 min:D
dwie gry które zapadły mi w pamięć z czasów wczesnego dzieciństwa to Pitfall ( o ile się nie mylę) i River Raid, gry godne polecenia

Zarajestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
13-08-2009, 22:42 12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2009 22:44 00 przez Evil.)
Dziadku, może miałeś Rambo a nie 2600, też to miałem, chociaż pamiętam jak przez mgłę, wiem że tam było sporo gier wbudowanych, niektóre całkiem przyzwoite (i były to gry takie jak na 2600 właśnie :P m. in. River Raid)

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

13-08-2009, 22:49 06
to zależy jak to Rambo wyglądało, bo wygląd samej konsoli pamiętam bardzo dobrze, tylko nazwy nie pamiętałem, i jak sobie przeglądałem na necie foty to moja wyglądała jak oryginał, no chyba że rambo też tak wyglądał no to dupa :P

13-08-2009, 22:58 05
to u góry Rambo, u dołu Ataryna 2600

[Obrazek: videocomputerconsole.jpg]

13-08-2009, 23:06 56
to żeś mi sieczkę z tej przestrzeni pomiędzy uszami zrobił:D może i to rambo było, cholibka go tam wie, grunt że wiem jakiego emula ściągać:P właściwie to już ściągnąłem ale muszę zmienić bo ten jakiś lipny jest
może i to faktycznie była podróba bo pamiętam że po jakimś czasie tak sie z bratem wkręciliśmy w granie że sie ścieżki popaliły i tato musiał je lutować, po kilkunastu takich zabiegach tak były sfajczone że tatko pomostkował je kabelkami i hulał jak talala, dopiero w pożarze chyba sie sfajczył doszczętnie:P

14-08-2009, 13:23 31
jako emula polecam Stellę jeśli o to pytasz.
15-08-2009, 19:59 28
ej Mcin a jaka wersje polecasz bo ja mam StellaX 1.4.1 ale jakaś lipna jest, nie wymagam już takich bajerów jak ustawianie sobie samemu klawiszy ale na tej co ja mam to strasznie mi gry chodzą, czasami wszystko się ciągnie jak ślimak a czasami tak zapitala że za obrazem nie nadążam :/

Odpowiedz