Odpowiedz 
Anime
05-03-2016, 21:10 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2016 21:11 42 przez NESmistrz.)
RE: Anime
Berserk - pierwsze anime które zmusiło mnie po sięgnięcie po mangę, stara wersja TV najlepiej. Historia jak i klimat miażdzy tylko trzeba przeboleć bez sensu wpleciony przez twórców początek. Gantz jest dosyć nietypowym anime. Nie sądziłem też że wkręce się tak w Attack on Titan, unikałem jak ognia a teraz tylko wyczekuje drugiego sezonu. Z filmów Mind Game był świetny, latajacy zamek Hauru i wszystko od Miyazakiego. King of Thorn był zupełnie przypadkową pozycją po którą sięgnąłem i byłem bardzo mile zaskoczony, tak samo jak Broken Blade którego główny wątek jest bardzo fajnie zrobiony :).

Z "ostatnio" obejrzanych z "nudów" Death Parade i One Punch Man, Boruto Movie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2016, 21:37 26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2016 21:45 52 przez PegazusMaster. Powód: Drobne poprawki)
Oglądałem Berserk i to było wg. mnie dobre - dużo emocji i stylizacji na prawdziwą mroczną baśń fantasy pełna przemocy i zła. Szkoda, że się urwało w pewnym momencie.
Wielkie emocje. Dla mnie wadą było to, że najciekawszy był pierwszy i ostatni odcinek - oczekiwałem takiego właśnie podejścia w stylu przygód w nieznanych lokacjach tamtego uniwersum, ale i tak opowiedziana historia była bardzo mocna i pełna dobrych walk i ciekawych postaci - to wszystko było pełne rozmachu. Obejrzałem całość 2x.

Gantz to anime wg. mnie zepsute. Rujnują je zachowania postaci w zagrożeniu. Widziałem też film kinowy i w zasadzie streścił w pigułce fabułę GANTZ bez spłycających scen, które występują w anime przy i tak nielogicznie postępujących postaciach. Mając broń stoją się i gapią jak przeciwnicy ich nawzajem rozrywają. Bez sensu. Mnie pomysł intrygował i chwilami klimat przez co z chęcią oglądałem, ale zachowania postaci były tak głupie i irytujące w walce, że zwykle się wkurzałem na ich głupotę, ALE najwyraźniej o to chodziło twórcom, aby zirytować widza. Uważam, ze sensownie postępujące postaci w walce, a także pod względem rozwoju ich w sytuacji zagrożenia mogłoby być z tego rewelacyjne anime, a tak wyszło męczące dość dziwadło, ale mimo to ten klimat intryguje jak i pomysł i poniekąd chce się do tego wracać, aby może w tym klimacie odkryć coś czego wcześniej się nie odkryło. Z tym anime jest tak: Jednocześnie intryguje mrocznym klimatem, ale jednocześnie wkurza irracjonalnym postępowaniem postaci i chce się do niego wracać , ale jednocześnie coś w nim razi.

Rozbieżności miałem też z ELFEN LIED. Ogromna jatka na ekranie, ale postaci zachowujące się jak 10 latki wraz z główną bohaterką, która z umysłu dziecka lat 10 chcącego zabijać skacze do umysłu 5 latka, aby ukryć kim jest naprawdę.
Latające kończyny to najlepsze co w tym anime i ogólny suspens, ale psychologia postaci jest na poziomie żenującym i może właśnie dlatego to anime jest tak intrygujące i wciągające - przez nieprzewidywalność postaci wynikającą po części no właśnie z głupoty ich postępowania celowo wprowadzonej do tego uniwersum. Widziałem 2x. XD To robi wrażenie.

Jestem zaintrygowany Higurashi. Pierwszy odcinek był genialny - w zasadzie pierwsze kilka do głównego zwrotu. Szkoda, że ostatni najlepszy z pierwszych nie był ostatnim całej serii. Postaci tu wyglądają jak zmutowane kraby i karaluchy, ale kryje się w tym zalążek na dobrą jatkę, który jak dla mnie zostaje szybko zmarnowany przez wyjaśnienie tego co się zdarzy na końcu już na samym początku. Szkoda, bo fabuła i tajemniczość pozwalała mi przetrawić tę grafikę w stylu zmutowanych krabów.

Póki co dla mnie GHOST IN THE SHELL mistrzostwo i uwielbiam do tego wracać czasem po parę razy z rzędu. Oprócz Ghost in the Shell równie sobie cenię Blood i Tekkonkinkreet.
Akira jest dla mnie za ciężkie przy każdym podejściu.
01-01-2017, 01:34 50
(05-11-2010 00:33 55)potak napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Do tego jeszcze Elfen Lied mogę polecić, chociaż death note jest zdecydowanie lepszy jak dla mnie.
Muszę przyznać, że do tego czasu do Death Note'a podchodziłem sceptycznie (widząc wszędzie, ale to kurde wszędzie pierwsze miejsce na rankingach anime) - choć sam pomysł jest świetny, to wolę oglądać bardziej niszowe (aka hipsterskie) produkcje. Ale po tym poście moje nastawienie może się diametralnie zmienić. Elfen Lied jest jednym z najlepszych anime jakie oglądałem, a że Potaka szanuję, to na DN może się skuszę (jak dokończę zakończone produkcje).

2. Nie rozumiem za bardzo tego:
PegazusMaster napisał(a):psychologia postaci jest na poziomie żenującym i może właśnie dlatego to anime jest tak intrygujące i wciągające - przez nieprzewidywalność postaci wynikającą po części no właśnie z głupoty ich postępowania celowo wprowadzonej do tego uniwersum
Zmiany w głównej bohaterce (i tylko w niej, inne nie zmieniały swojego zachowania) wynikały z jej rozdwojenia jaźni, które "zyskała" po strzale w łepetynę. Nie wiem czemu psychologia postaci jest na poziomie żenującym i szczerze chciałbym poznać Twoją szczegółową opinię.
PegazusMaster napisał(a):z umysłu dziecka lat 10 chcącego zabijać skacze do umysłu 5 latka, aby ukryć kim jest naprawdę
halt - ona nie ma nad tym żadnej kontroli, jakby miała, to albo by się pozbyła wszystkich (tak jak to miało miejsce w pociągu), albo nie wyciągałaby wektorów próbując oszukać wszystkich (a nieraz rozmawiała z Koutą jako normalna dziewczyna (jeszcze przed ostatnim odcinkiem)).

Co do drugiego anime, które mogę polecić - Boku Dake Ga Inai Machi (znane również jako Erased). Nie ma krwi tyle co w Elfen Lied czy innych znanych mi produkcjach, stawiając ją na jednym z pierwszych miejsc jeśli chodzi o realizm w anime (jakby ktoś akurat tego szukał :v). Dość podobne pod tym względem jest Steins;Gate, choć tutaj mamy bardziej naukowe podejście do podróży w czasie. Inne warte uwagi twory to (w kolejności polecania) - Death Parade (fenomenalny pomysł na fabułę, choć trochę niesprawiedliwy), Deadman Wonderland, Mirai Nikki, Nanatsu no Taizai, Sword Art Online, School Days, Fairy Tail. Obecnie jestem podczas oglądania Hataraku Maou-Sama! i jest to jedna z lepszych komedii, jakie oglądałem.

Istnieje gatunek antylop, potrafiących skakać wyżej niż przeciętny dom. Wynika to z faktu ich mocnych mięśni nóg oraz tego, że przeciętne domy nie potrafią skakać.
10-02-2018, 14:23 33
Z anime to polecam Pokemony. Najlepsze jak dla mnie:P.
10-02-2018, 14:33 39
mam kilka ulubionych anime które mogę polecić ale skupię się na jednym ponadczasowym klasyku :Initial D,również gorąco polecam Berserka i Ghost in thel shell.

:głaszcze: przewodnik po świecie emulatorów
13-02-2018, 12:18 22
Jeszcze yu-gi-oh jest nawet dobre.
14-10-2019, 14:55 33
Za dzieciaka lubiłem oglądać Naruto . Dobrze to wspominam :)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości