Odpowiedz 
Animacja
05-09-2014, 21:20 40
Post: #1
Animacja
Jak to się stwierdzało w popularnym oprogramowaniu: Animuj! Tu miejsce na pisanie o najlepszych i najgorszych animacjach. Mogą być też animacje ze scenek fabułowych, ale raczej chodzi o animacje postaci w rozgrywce. Może w tym temacie o zwięzłym temacie :Pp.t. "Animacja [w grach]" znajdzie się głównie wymienianie postaci z różnych gier, których animacja wyróżniła się czymś względem innych gier, jednak zaryzykuję wątek i ja na przykład spróbuję rozbudować własne zdanie na temat wybranych animacji w więcej niż kilku słowach.
Dobrą i szczegółową animacją poszczycić się może, tak myślę, "Bio Force Ape", choć sądzę, że warto skoncentrować się na popularniejszych grach. Swoją drogą to wydaje mi się jednak, że postać z tej gry trzęsie się jak galareta i jednak nie jest tak świetnie. "Moon Crystal" wykazało się dopracowaną animacją poprzez pokazanie obracania się bohatera, gdy się wybierze poruszanie się w przeciwnym kierunku. Spośród gier o dobrej animacji można wymienić też "The Little Mermaid", jednak czegoś jeszcze brakuje w tej kwestii tej grze, trudno określić czego. Być może to dlatego, że wrogowie nie mają aż tak szczegółowej animacji, jak główna postać. "Beauty and the beast" też ma dobrą animację, jednak tutaj postać nie ma elementu obracania się w drugą stronę. Za grę z udaną animacją można uznać również "Teenage Mutant Ninja Turtles - Tournament Fighters", mimo podobieństw między poszczególnymi żółwiami. Dokładną animację też zrobiono w "Tom and Jerry and Tuffy", uzupełnioną o odbijanie się od niektórych ścian i przeszkód. W "Heisei Tensai Bakabon " animacja postaci jest wzbogacona m. in. o wspinanie/podciąganie się. Pozytywów można szukać też w animacji w walkach w "Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen", chociaż, jak ktoś się czegoś dopatrzy, to może stwierdzić, że postać nawet komicznie wygląda i nie wiadomo, co robi, gdy się nie zna ataków postaci z anime.
Co do gier o gorszej animacji, to "Uninvited" ma scenkę z niedorzecznym, choć bardziej tu by pasowało z groteskowym, poruszaniem się ciasteczkowego potwora. Natomiast animację pomidora-potwora odbieram pozytywnie, mogłaby się ta znaleźć ewentualnie pośród wymienionych wyżej. Jeśli patrzeć na poruszanie się głównego bohatera, to nie odpowiadała mi animacja w "Peter Pan and The Pirates", ale to głównie lot Piotrusia Pana. Nieciekawa animacja jest też w "Castle of Deceit", szczególnie podczas skoku - wtedy widać, że animacji wcale nie ma. Niby postać chodzi, nawet wtedy rękoma macha, ale jak chce się przypomnieć, czego się nauczyło o animacji w tej grze, to myśli się głównie o jej braku podczas podskoku. W "King Neptune's Adventure" też nic ciekawego - pływanie zaznaczone poprzez ruchy ogona. Można wymienić także chociażby grę "Garfield" - uznawana za słabą grę, a jakby tak dodać lepszą animację postaci i usunąć odrzucającą reakcję na obrażenia od wrogów - może to polepszyłoby grywalność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2014, 22:51 50
Post: #2
Music RE: Animacja
Łoo ale się rozpisałeś:D.Ale wracając do tematu sporo animacji posiada również Capitan ameryka z tego co pamiętam. Gdy grałem w monster in my pocket denerwowało mnie to, że postacie miały tylko jeden cios.Najgorsze animacje jakie widziałem były w Last action hero ,brzydka gra nawet nie ukonczyłem 1 poziomu,bo nie mogłem na to patrzeć.Ale wiadomo NES nie powala grafiką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości