Odpowiedz 
Adventure Island 4
03-12-2018, 18:37 55
Adventure Island 4
Gra która wyszła jedynie w Japoni.

tu walktrough czyli video na przejście.
graliście ? przeszliście ? a może wam się podoba ?

:głaszcze: przewodnik po świecie emulatorów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-12-2018, 23:54 07
RE: Adventure Island 4
jedynki nie przebije

Gram, więc jestem
06-12-2018, 14:01 10
Spierał by się że trzecia część najlepsza. Ja na konsolę miałem kardridz właśnie z napisem adventure island 4 a tam była 3
13-12-2018, 11:15 20
Ta część czwarta jakoś kojarzy mi się źle... Znaczy, poznałem daaaawno temu na emulatorze, bo po świetnej dwójce i jeszcze lepszej trójce spodziewałem się pięknego zwieńczenia :D Niestety, ostatnią część oceniam najgorzej z całej tetralogii, nie ukończyłem nigdy - otwarcie świata i przebudowanie grafiki połączone z wywróconym do góry nogami gameplayem odrzuciło mnie stosunkowo szybko. Nie wiem, może spodziewałem się trójki na sterydach + więcej dinozaurów, albo po prostu poprzednia część tak ustawiła poprzeczkę wysoko, że czwórka nie miała do niej startu. No i ten wygląd głównego bohatera, niby ten sam pan Higgins (tak się nazywał?), ale jakoś zupełnie inny. Lepiej wrócić do trójki :D

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
14-12-2018, 00:48 37
Podobnie jak powyżej. Trójka lepsza. Otwartość świata sprawia, ze więcej jest biegania bez celu niż wyzwań. Zagadki to często "użyj wszystko na wszystkim", neistety. Prosta fabuła trzyma standardy prostych fabuł gier na NES... normalnie bym nie wymagał, ale tutaj aż się prosi o uzasadnienie zmiany rozgrywki dobra historią, a dostajemy co najwyżej pretekst do biegania w tę i na zad. I to kiepski.

Znaczy gra nie jest zła. Co najwyżej średnia. Takie 6/10. Ale przy "Trójce" to jak... Heroes 4 przy trójce. Dokładnie tak, to idealne porównanie zjazdu jakościowego przy zmianie formuły :)
14-12-2018, 17:13 11
(14-12-2018 00:48 37)Mcin napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Ale przy "Trójce" to jak... Heroes 4 przy trójce.

ale herosy 4 to ty szanuj :P

Gram, więc jestem
18-12-2018, 00:06 28
Szanuję, ale odpowiednio mniej niż trójkę.
18-12-2018, 11:54 58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2018 12:01 44 przez PegazusMaster. Powód: Drobne poprawki - literówki, interpunkcja itp.)
TO świetna gra najczęściej niedoceniana przez pseudo-entuzjastów pega-złomu. w tej grze w porównaniu do poprzednich części biegania jest niewiele. Większość rozgrywki polega na używaniu odpowiednich przedmiotów, które często są napędem samej rozgrywki -zręcznościowo-przygodowej co jest unikalne i nie średnie, ale wybija się na tle większości gier, w które grałem nie tylko z pega-zgliszcza. całej grze bliżej do metroida pod względem konstrukcji, ale nadal mimo to napakowana jest różnorakimi częstymi wyzwaniami urozmaicającymi rozgrywkę co stawia ją od niego wyżej pod pewnymi względami. Takie bzdury jak wyżej można napisać co najwyżej po sprawdzeniu gry na 5 minut i zakorkowaniu się w miejscu oczekując tępej sakanko-bieganiny z dinozaurami w tle. Ogólnie nie warto wierzyć na słowo pozorantom, którzy nie zaznajomili się z tytułem i nie potrafią go docenić, bo szkoda im czasu na granie w pegazłomowe gry stawiające inne wyzwania niż biegnij skacz - czyli przykładowo wymogi kojarzenia i kombinowania bez postawienia na pierwszym planie tępej skakanki i bieganki. Genialna prostota i konstrukcja adventure island 4 sprawiają, że dostaje się w łapy zręcznościowo-przygodową grę na wiele godzin zabijającą pod względem samej rozgrywki takie pierdy jak pseudo-zręcznościową-przygodową serię dizzy adventure.
Odpowiedz