Odpowiedz 
Adventure Island
02-01-2014, 17:36 21
RE: Adventure Island
Do mnie nie przemówiła część czwarta ze swoimi lekkimi przebłyskami RPG. W moim środowisku w czasach grania na Pegasusie ogólnie przyjęło się, że "ten zielony kartridż" z Adventure Island 2 jest najlepszy. Trójka nie była lepsza, mimo triceratopsa i rozbudowanej mapy z m. in. mostem, zamiast uproszczonych światów w formie wysp, jak to było w dwójce. Zdania nie zmieniał też fakt, że to trójkę udało się przejść na Pegasusie, a nie dwójkę. O jedynce to już w ogóle nie warto się rozpisywać od tej strony - grywało się w nią nawet sporo na Pegasusie z karta z Challengerem, choć była ledwie znośna w kwestii trudności. Za każdym niemal razem kusiło się w tym samym miejscu, mimo usilnych prób dotarcia dalej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 08:19 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2014 08:21 08 przez SebaSan1981.)
Hm.. a mi z kolei czwarta część właśnie najbardziej się podoba. Do tego stopnia że mam ją na oddzielnym (niż Everdrive) carcie. Gra absolutnie wyjątkowa jeśli chodzi o gameplay. Pozwala na powolną ekplorację świata, odkrywanie nowych poziomów, sekretów, nowych broni i przydatnych itemków. Gra koncepcją przypominająca Metroida, czyli będaca platformówką z elementami rpg. Wspaniała sprawa, odróżniająca "czwórkę" od prostszych liniowych poprzedniczek, w których można było iść tylko w jednym kierunku.

[Obrazek: NES_ss-adventure_island_4_zps1d1020ba.gif]

Poza tym bronie, znajdźki, bonusowe mini gry oraz system sejwowania to kolejne plusy gry. Nie dla wszystkich jednak, wielu graczom to nie odpowiada bo gra jest dla nich zbyt skomplikowana, za trudna. Tu nie ma tylko parcia w jedną stronę ekranu, tu często gracz napotyka na drodze przeszkodę nie do przejścia i musi pomyśleć w jaki sposób przejść, jakiego przedmiotu użyć. Liniowe części AI są prostsze w koncepcji ale ja osobiście wymagam od gry czegoś więcej niż bezmyślnego biegu w jedną stronę zanim mi sie skończą samoistnie uciekające kreski energii/głodu i wymagam czegoś więcej niż tylko refleksu w skakaniu. Lubię gdy gra mnie zaskakuje, zmusza do myślenia, kombinowania lub przypominania wcześniej zaobserwowanych rzeczy. I za to właśnie cenię Adventure island 4 :)

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-01-2014, 09:08 09
Nie wiem czy chodzi o poziom skomplikowania. Mnie na przykład ta część nie przekonuje, chociaż lubię gry skomplikowane. Nie podoba mi się to, że z klasycznej platformówki robi się taką hybrydę i bez żadnych skrupułów dodaje numer "4". :P Jeśli zmienia się zasady gry, całą jej koncepcję, to można się było postarać o jakiś osobny tytuł. Czyli chyba najuczciwiej byłoby powiedzieć, że czwórka nie podoba mi się jako Adventure Island, nie ogólnie jako gra.

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-01-2014, 10:56 11
Zdecydowanie nie chodzi o trudność. Dwójka czy trójka to bardzo fajne platformery, odpowiednio wymagające zręcznych palców, czwórka po prostu mnie znudziła łażeniem w tę i z powrotem i bawieniem się w przygodówkowe używanie wszystkiego na wszystkim. Z tą swobodną erksploracją też bym nie przesadzał, dopóki nie odblokuje się czego trzeba przejścia są pozamykane i idzie się za kompasem. Nie, żeby była to jakaś wybitnie zła gra, bo ma dobra grafikę i muzykę, klasyczne platformowe elementy no i to samo zbieractwo-używactwo też nie jest złem absolutnym, ale prostolinijny charakter poprzedniczek bardziej mi pasuje. W skrócie - fajna, ale w serii były fajniejsze, może do niej wrócę kiedyś :>
Ale tu też zależy, których. Jedynka jest brzydka, okraszona kakofoniczną muzyką i skrajnie monotonna. Nie miałbym nic przeciwko wysokiemu poziomowi trudności, gdyby przejście danego etapu nie było mordęgą już za pierwszym razem. Dwójka już bardziej pasuje, ale jakoś nigdy do niej nie przysiadłem, może dla tego, że jest po prostu uboższą wersją trójki, od której zaczynałem.
A trójczyna? Łohoho, panie, do dziś mam na carcie bazaraczku-okrąglaczku nieznacznie zhackowaną edycję, zaczyna się mając po 2 każdego itemu. Przez pewien czas uważałem ją za najlepszą grę jaką posiadałem (168 in 1 było wtedy niesprawne :P). Gra ma wszystko, co wymagane jest dla dobrej zabawy w platformerze. Ładna, kolorowa grafika, poziomy reprezentujące różne obszary - naprawdę za gnoja jarało mnie sprawdzenie, jaki jeszcze typ terenu potrafią wymyślić twórcy. Wybitnie dobre sterowanie, w które łatwo się wczuć, pozwalające na dobra zabawę z całym systemem gry. Zróżnicowanie broni i dinosów, przeciwników, pułapek zapewniało uczciwe wyzwanie. Dzięki bonusom i tajnym przejściom w grze istniała pewna nieliniowość, a poza tym nie trzeba było za każdym razem mordować się i grać o początku to samo, w ogóle fajnie jest jakoś tak wszystko zaplanowane, że jak już się raz jakiś poziom przejdzie, to potem nie sprawia on już tak wielkiej trudności i nie wojujemy co dzień z tymi samymi oponentami, tylko skrótami lub po wyuczonej trasie przemy do kolejnego wyzwania. W sumie nigdy tej gry nie przeszedłem, chociaż byłem blisko finiszu, ale ile było przy tym zabawy to już moje wspomnienia :) Jedna z produkcji, którym daję uczciwe 10/10!
10-07-2014, 11:14 55
Adventure Island (jedynka) - sekretne poziomy - nie bonusowe!
Właśnie dzisiaj odkryłem bardzo ciekawą rzecz w grze Adventure Island, znanej Wam na pewno z wielu tzw. składanek. Z racji, że nie mam prawdziwego 260 in 1, użyłem emulatora, ale to bez znaczenia. TEN TRICK DZIAŁA (chyba) TYLKO NA 260 IN 1.

Wchodzimy w Adv. Island - X, pozycja ta znajduje się na czwartej stronie multicarta.
Wyświetla się nam trainer. Ot, taki:

LIFE - to liczba żyć, nas to nie obchodzi.
WORLD - świat, aby odblokować sekretne poziomy należy zmienić tą wartość.
POWER - nie wiem, co to robi w tej grze.
OTHER - również czarna magia.

Zmieniamy wartość WORLD:

Wciskamy A lub B na padzie, po ekranie głównym wciskamy Start i cieszymy się. A oto świat, który był w wartości WORLD:

Inne ciekawe światy wraz z wartościami WORLD:
LSD world - WORLD: 120

Las jesienią - WORLD: 125

... i teraz bez screenów, bo mi się Zapodaj zbugował:

Niemożliwy świat, ze względu na jajko z wróżką za metą - WORLD: 130
Dziwny zimowy świat, z zapadającymi się platformami, które wyglądają jak kurz - WORLD: 131
Las pół-dzień-pół-noc - WORLD: 140

i wyjaśnienie - czemu te światy są takie dziwne?
Gra wczytuje błędne dane i palety z CHR ROM'u gry, które są niezgodne i/lub zawierają niedozwolone dane dla gry, a gra "na siłę" próbuje utworzyć z nich poziom. Taki jest efekt :)
10-08-2014, 17:47 55
Jak dla mnie gierka jest ciekawa, nawet bardzo. Co prawda scenerie poziomów się powtarzają, ale za to z każdym etapem jest coraz trudniej. Gra jest trudna. Dla niektórych to zaleta, a dla innych wada, ale ja nie wyobrażam sobie mieć Pegasusa i nie mieć Adventure Island. Poza tym, że każdego bossa zabija się w ten sam sposób, Adventure Island nie ma dla mnie wad. Dałbym jej porządne 9/10! :)

Wymienię bazarówki za bazarówki!

Więcej informacji tutaj:
Odpowiedz